Vystřihovánka pily

 (2.2.2003)

 

   Někdy v půli listopadu loňského roku jsem sliboval, že se můžete těšit na vystřihovánku malé pily pro Vaše modelové kolejiště. Tuto vystřihovánku slíbil pro Monako pan Tomáš Chren  (chren@adns.cz) a ve čtvrtek (30.1.2003) mi skutečně poslal první verzi této vystřihovánky. Současně mě požádal o sestavení modelu, aby se ověřilo, zda všechno na sebe pasuje.

  O víkendu jsem si tedy k vystřihovánce s chutí sedl a pustil se do stavby tzv. "bílého modelu". Vše bylo naprosto jasné i bez návodu. Celou vystřihovánku jsem si vytisknul na laserové tiskárně na obyčejný kancelářský list papíru. K lepení jsem použil tuhé lepidlo na papír. Nechtěl jsem pracovat s Herkulesem, protože tenký papír by se hodně vlnil. Tuhé lepidla zase znemožňuje naprosto přesné usazení dílů, ale k ověření stavby to stačilo.

   Musím říci, že pan Tomáš odvedl perfektní práci. Díly na sebe pasují naprosto přesně. Nelepil jsem všechny detaily, ale je jich přesně tolik aby stavby působila přirozeně. I vykreslení je skvělé (podezdívky, okna, dveře). Vše bez jakýchkoliv krkolomných konstrukcí.

   Pro lepší představu jsem pro Vás připravil několik obrázků "bílého modelu" a už se moc těším na konečnou - barevnou verzi.

Díly jsem schválně lepil tak, aby bylo vidět jejich označení.
Zadní část pily.
Zastřešené skladiště dřeva. Jako sloupy jsem použil nouzově sirky. Konečné zpracování bude samozřejmě podstatně lepší.
Okna je možné vyříznout a vlepit plastická. Jsou součástí vystřihovánky. Vzhledem ke zvolenému papíru jsem vynechal i komíny, nadokenní oblouky a dveře. Všechny detaily jsou ale již připraveny.

Související články: 

Domky z papíru pro kolejiště