Nemusíme pomáhat jen o Vánocích

(17.3.2004)

 

   Minulou středu mi přišla do pošty zpráva, že v diskusi "Ostatní" byl přidán tento příspěvek:

 

Tibor E-mail
10. 3. 2004 (11:41) X O

 

   Přiznám se, že jsem chvilku na něj nedůvěřivě koukal, ale nakonec mi to nedalo a kliknul jsem na adresu (http://www.ddlichnov.cz), kterou Tibor uváděl. Když jsem si stránky prohlédl a přečetl, bylo vše jasnější. Vzpomněl jsem si co mám napsáno na úvodní stránce a rozhodl jsem se, že Tiborovi trochu pomohu.

   Tyto stránky průměrně každý den zaznamenají přes sto návštěv, ale do diskuse "Ostatní" zavítá asi málo kdo a tak šance, že si Tiborovu prosbu někdo přečte a vyslyší je hodně malá. Požádal jsem Tibora aby mi o sobě napsal trochu víc a druhý den přišla jeho odpověď:

 

Dobrý den, jmenuji se Tibor Kyselý, v červnu mi bylo deset let a v Lichnově jsem od svých pěti let. Mám ještě staršího bráchu Radka, tomu je třináct a sestru které je sedmnáct a je na zdravce. Zajímám se o sport, rád hraji hokej, jezdím na kolečkových bruslích a na kole a po domově jezdím na motokáře. Ve škole (4třída) mi to až na češtinu jde. Nejvíc mě kromě přestávek baví angličtina. Co se týká modelařiny, mám auto na DO (Pegot 406), měl jsem jednoduchý elektrolet, ale ten již dolétal. Dostal jsem třípovelový elektrolet, ale nemám vysílač. S kamarádem stavíme celobalzový model stíhačky na motor 6.5. V domově stavíme plastové modely, které kupuje strejda a s kterých později dělá výstavu. Zatím jsem byl jednou na druhém místě s modelem ME109 v měřítku 1/72. Moc by mi pomohla nějaká starší vysílačka, nějaké rady týkající se větroňů a určitě uživím i nějaké modelářské drobnosti a elektroniku. Možná plánky jednodušších elektroletů. Předem moc děkuji za ochotu Vás i budoucích čtenářů vašich stránek. S pozdravem Tibor

PS: podle Tiborova diktátu sepsal jeho kamarád Vladan. Také moc děkuji za Vaši ochotu.

 

   Vše jsem si nakonec raději ověřil u pracovníků domova v Lichnově, protože bohužel jsou "vtipálci", kteří jsou schopni všeho a nechtěl jsem riskovat, že Tibora někdo využije.

   Možná doma máte věci vhodné pro leteckého modeláře, které u Vás nemají využití. Třeba najdete nějakou vrtuli, motorek, servo a další, co už hodně dlouho leží někde v koutě vaší dílny. Pro Vás tyto věci už třeba nemají žádnou cenu, ale pro Tibora mohou mít cenu velkou. Umožní mu třeba postavit model.

   Až budete doma ve své modelářské dílně, zkuste si na Tibora vzpomenout, prozkoumat temná zákoutí. Když něco použitelného najdete, můžete třeba přibalit lepidlo, modelářský nůž a pod. Pak ještě zkuste najít vhodnou krabici, tyto použitelné věci do ní dejte, zabalte a napište adresu:

 

  Tibor Kyselý
  Dětský domov Lichnov 253
  793 15 Lichnov

 

   Myslím si, že tohle nikoho z nás nezabije a pár korun za poštovné nikoho nezrujnuje. Vždyť většina z nás si asi na děti z dětských domovů vzpomene jen o Vánocích.

Jaroslav Vaškeba

 

P.S. Pokud Tiborovi něco pošlete, můžete to napsat dolů do diskuse. Nejde o to se chlubit, ale aby ostatní věděli co už dostal. Tiborovi by se tak třeba mohlo sejít dvacet modelářských nožů a už nic jiného .

Když tuhle výzvu někdo přidá i na svoje stránky bude to také super !