Budou změny - můžete si říci jaké

(13.2.2003)

 

Ilustrační foto

   Vážení čtenáři Monaka.

   Zhruba po dvou a půl letech se na Monaku nahromadilo velké množství materiálu a začaly se ozývat připomínky k uspořádání plánků a jednotlivých rubrik. V poslední době jsem začal provádět drobné úpravy. Byl zaveden rejstřík autorů, články jsou pro snadnější orientaci označovány tématickou ikonou, máte možnost k článku vést diskusi a hodnotit jej. Také hlavní stránka se zbavila zbytečných rámců.

   Myslím si, že základní členění stránek není špatné a umožňuje poměrně rychle se zorientovat v tom co je na stránkách nového, mít přehled článků a plánků v oboru který vás zajímá. Nyní však přišla správná chvíle na změnu zásadnější a to je uspořádání plánků. Jejich původní členění se ukazuje jako nevyhovující a je nepřehledné. Jednotlivé stránky plánků jsou pak veliké a jejich načítání trvá dlouho. Původně jsem ani takový rozsah stránek neměl v úmyslu. Měl to být malý web .

   Protože bych se chtěl vyvarovat dalšího nevhodného rozdělení a uspořádání plánků, napadlo mě, že dám možnost Vám. Když mi napíšete jaké jsou vaše představy nebo co jste viděli na jiném webu a považujete za ideální, může vzniknout uspořádání, které bude vyhovovat většině návštěvníků. Samozřejmě výsledek bude kompromisem.

   Zkuste se tedy prosím zamyslet, zda by bylo dobré plánky (nejen lodí) třídit třeba podle typu lodě (válečné, nákladní, říční...), letadla(vojenská, dopravní, sportovní...), rakety (vojenské, vesmírné...) nebo je řadit abecedně podle názvu. Je také možnost je řadit z modelářského hlediska (makety, polomakety, hračky). Druhým problémem je způsob jak plánek prezentovat. Zda vyhovuje současný stav, kdy existují náhledy a pak si plánek můžete prohlédnout v plné velikosti a rozhodnout se, zda si jej uložíte na disk nebo ne. Nebo zda by stačily jen náhledy a celý plánek by byl zabalen do ZIP souboru, který si stáhnete bez možnosti plánek prohlížet ve skutečné velikosti. Je také možné, že si změny nepřejete žádné.

   Svoje názory na uspořádání plánků nebo i jiné připomínky k Monaku co by se mělo změnit, můžete napsat do diskuse pod tímto textem. Výsledek diskuse bude převeden do návrhu, který Vám dám k posouzení.

Děkuji předem všem za spolupráci.

Keba