Klubové stkání na Vltavě v září 2005

8.9.2005

foto Koba & Darius

 

Klub NAMOLO!  Každou první středu v měsíci po celé Praze houkají poplašné sirény. Je to jejich zkouška, ale taky připomínka, že odpoledne od 18:00 hod proběhne na Vltavě v Braníku další klubové setkání. Stejně tomu bylo i 7.9.2005

 

  

   Scházet se pod malou vrbou na břehu Vltavy se už vžilo a tak prakticky všichni tradiční účastníci dorazili. Jen lodí bylo trochu méně, ale že by se nic nedělo nelze říct. Kromě veteránů těchto setkání (Waihe, Meskalero a Monako I.) byly opět klubové novinky.

 

Veteráni klubových setkání Waihe, Meskalero a Moanko I.

 

   První novou lodí byla papírová válečná loď Wien, kterou si postavil a na dálkové ovládání upravil Petr. Mohli jsme ji jen okukovat, protože Petr zapomněl přijímač doma v Hydroglizéru. Škoda, ale brzy o této papírové loďce, budete moci přečíst na MoNaKu.

 

WienWien

Petrova papírová Wien

 

   Ivan Hořejší je známý propagátor páry a jeho parníky jsou prostě kouzelný. Stejnej je i jeho parníček, který přinesl poprvé k Vltavě. Starý mořský vlk na palubě se nápadně podobá figurkám Pat a Mat z populárního seriálu "A je to!". Jenže on skutečně kormidluje. Pohybuje rukou a otáčí při tom hlavou. Ivan nám ho na chvilku půjčil a zajezdit si s parníkem je super zážitek, obzvlášť když si můžete i písknout ! :-)

 

Parníček Ivana Hořejšího.Parníček Ivana Hořejšího.Parníček Ivana Hořejšího.

Parníček Ivana Hořejšího.Parníček Ivana Hořejšího.Parníček Ivana Hořejšího.

Parníček Ivana Hořejšího - jedním slovem paráda !

 

   Tobruk Franty Pilaře byl oproti Wien zase největší lodi. Tento moc pěkně postavená maketa měří nějakých 106cm. Bohužel Franta ztratil lodní šroub, když přehlídl těsně pod hladinou schovaný šutrák a zavadil o něj. Tak se pomalu dostávám k tomu co se dělo na hladině.

 

Tobruk Franty PilařeTobruk Franty Pilaře

Tobruk Franty PilařeTobruk Franty Pilaře

Tobruk - škoda že přišel o šroub. Moc si nezajezdil.

 

   Nex přišel opět v doprovodu své družiny a samozřejmě přinesl i Jáju, která měla nový motor a menší šroub. Ovšem Nex tradičně odvařil motor. Loď jezdila moc hezky. Dokonce parádně skákala na vlnách od projíždějících lodí. Náhle se jí ale propadla záď, zpomalila a stala se neovladatelnou. Pak motor zasmrděl a na hladinu vyrazily Monako I. a Waihe a společně dostrkaly Nexův rychlík ke břehu. Nex je vážně na spálené motory smolař.

 

Monako I. a Waihe zachraňují.Monako I. a Waihe zachraňují.Monako I. a Waihe zachraňují.

Monako I. nejdřív zachraňovalo Tubrůk, když přišel o jeden lodní šroub a pak společně Jáju, které zase shořel o motor.

 

Na břehu...   Na břehu vládla tradiční pohodička. Hlavní téma všech rozhovorů byly samozřejmě lodě. Viděli jsme se vlastně poprvé po prázdninách (když nepočítám Noční Košík) a tak bylo o čem klábosit. Škoda že nebylo víc lodí. Musím poděkovat taky všem co mi přinesli nějaké materiály pro MoNaKo. Určitě to časem zpracuji a ostatní neošidím. Jen ten čas nějak moc není :-)

 

Darius    Těsně před setkáním jsem se seznámil z Dariusem (na snímku v kraťasech). Je Angličan žijící v Praze a jeho velkým koníčkem jsou právě modely lodí. O tom se můžete přesvědčit, když si prohlídnete jeho webové stránky - www.mymodelboats.net/dmb/  Tak jsme se domluvili a přišel se podívat taky. Některé fotky jsou právě jeho. U Vltavy se mu líbilo a slíbil, že příště se přijde podívat zase. Ujal se ho Ivo, který z nás uměl nejlíp anglicky. Moje angličtina je opravdu silně lámaná a hrozilo, že kdybych s ním mluvil já, tak se spíš zalekne :-)

 

   Pomalu se stmívalo, ale domů nikdo nespěchal. Jízdu nám zpestřovaly průjezdy lodí na Vltavě. Vlny pak byly pěkné a pěkně prověřily naše kormidelnické schopnosti. Od Vltavy nás nakonec vyhnali komáři. Ty krvežíznivý bestie nedaly pokoj. Nevadí brzy se uvidíme znovu a to na podzimních Lužinách a hned potom zase v Braníku u Vltavy. Tak dojděte také !

 

HoničkaparníčekParníček

Vlevo - Parníček prchající před Meskalerem a obě lodě si k tomu čudily z komínů

Uprostřed - Parníček Ivana Hořejšího

Vpravo - parníček najen že efektně kouří, ale i svítí !

 

Video

Video snímek - Parníček Ivana Hořejšího (20 sec./1.06MB)

kliknutím na obrázek kamery video spustíte

Keba