Klubové setkání na Vltavě v dubnu 2005

7.4.2005

 

Klub NAMOLO!   Dne 6.4.2005 od 17:00 se uskutečnilo letošní druhé setkání členů Klubu NAMOLO! na Vltavě. Počasí bylo příjemné, hladina klidná a tak se nás sešlo víc než posledně.. Roman, RomanT, Ante, Dáda, Mikro, Nex, Ivo, Lukáš, Petr a já. Pan správce nám opět otevřel i klubovnu, ale celí nedočkaví jsme se tradičně nahrnuli rovnou k vodě.

 

Novinky

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

Lukáš přinesl svůj nový model malého remorkéru. Trup je laminátový, nástavba z kartónu. Loď pohání motor SPEED 400. Má výborné manévrovací schopnosti díky natáčející se dýze kolem lodního šroubu. Trochu hůř drží směr, ale Lukáš operativně nalepil kýl a trochu se to zlepšilo. Nebyl však ještě zcela spokojen. Této vzhledově velmi líbivé loďce se dostalo jména "Perkins".

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

Pohled do útrob Lukášova remorkéru Perkins. Pohon ovládá regulátor Lukášovi vlastní konstrukce.

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

Ante přinesl svůj nový říční policejní člun z bývalé NDR. Pohání jí dva motory a podle toho taky dokáže pěkně svižně jezdit.

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

Pohled do útrob Anteho říčního policejního člunu.

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

Nexe už nebavilo na břehu postávat jen pokukovat a tak si pořídil den před setkáním z bazaru tento rychlý člun. Tím zaměstnal několik lidí kolem sebe, ale nakonec se zadařilo a člun se na Vltavě proháněl až do 21:00 hod. Pohání jej motor SPEED 600 8,4V v závěsném provedení, šroub typu X.

 

 Na břehu

Vládla pohoda. V klídku jsme pokecali, předvedli svoje finesy a nikam nepospíchali. Pár lidí co šlo okolo se zastavilo a pokoukalo, ale žádné davy jako na Lužinách. Na kanálech jsme se dohodli rychle, takže každý mohl jezdit dle libosti.

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Petr připravuje svoji Musachi ke spuštění na Vltavu.
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 En-ten-tý-ky-dav-špa-lí-ky-tahle bude má !
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 "Tak pánové! Řez povedeme tudy!". Z leva Ivvo, RomanT, Ante a Dáda.
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Mikro a Roman připravují Nexův rychlík ke spuštění na Vltavu. Chvilku to trvalo, ale nakonec se zadařilo.

 

Na Vltavě

   Zajezdili jsme si opravdu hodně a dobře. O největší vzrůšo se postaral asi Ante, kdy u jeho policejního člunu selhalo dálkové ovládání v okamžiku, kdy se ocitl v proudu Vltavy. Monako a Herkules se ho snažili dostrkat ke břehu, ale nebylo to vůbec snadné. Nakonec jsme docílili toho, že policejní člun uvázl v křoví u břehu a tam už ho Ante vylovil klackem.

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Roman svůj Herkules opatřil opravdu výkonným pohonem. Když to rozjede na plný pecky, leze příď z vody.
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Romanova Waihe. Tahle loď by už měla dostat metál za zásluhy.
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Meskalero odpaloval rachejtle, světlice, čudil z komína, svítil...jen ten výstřel z děla tentokráte ne a ne se zadařit.
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Anteho říční policejní člun plující na půl plynu.
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Monako I. při plavbě na Vltavě tentokráte bez zátěže. Vydrželo jezdit přes hodinu včetně Tug Towingu a baterie nevypadala že by se blížil její konec.

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

Silueta bitevní lodě na Vltavě aneb Petrova Musachi.
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Nexův rychlý člun tentokráte pilotovaný Antem. Loď jezdí dobře. Bude si ještě potřeba pohrát s vyvážením modelu a natéčení závěsného motoru, ale napoprvé to nebylo vůbec špatný !

 

Tug Towing

   Hodně času jsme opět věnovali zkoušení TT. Náš TT team se rozrostl právě o Lukášův "Perkins". Tentokráte tahala Waihe a Dřevák. Monako bylo uvázáno k zádi. Jako vlečená loď opět dobře posloužil Herkules. Objevili jsme několik fines pro ovládání celé soupravy a chvilku trénovali přiražení nákladu ke břehu. Chvilku jsme dělali s Romanem ostatním branky. Zakotvili jsme Meskaléra a Waihe kousek od břehu a Lukáš s Dádou a Mikrem se pokoušeli do ní trefit. V některých okamžicích se ovšem bójky musely zachránit pomocí - plnou parou vpřed !

 

Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Klubové setkání na Vltavě - duben 2005
Klubové setkání na Vltavě - duben 2005 Klubové setkání na Vltavě - duben 2005

 

Obrázkové galerie

 

Video

Videosnímek z akce (1,707 MB)

 

Tak za měsíc zase, ale tentokráte až od 18:00 hodin !

Keba