Setkání modelářů na Srpku

2.5.2005

 

Klub NAMOLO!   Srpek 19.6.05 se vydařil nadmíru dobře. Počasí nám přálo a dokonce jsme viděli nové lodě a hydroplány.

 

   Především o těch chci napsat. Africká královna poháněná párou je první novinka, která mne zaujala. Kamarád modelář se do ní pustil s tím, že si postaví parní pohon sám doma v dílně. A to se mu povedlo. Africká královna nejezdí dlouho na vodě odhaduji 3-5 minut, kvůli zásobníku vody, ale to vůbec nevadí. Radost z toho, že si něco tak složitého udělám doma sám je nepopsatelná.

 


   Druha novinka, byla Boříkova Mono 2, která není tak žhavá novinka, ale při setkání jsme ji viděli poprvé. U malých kluků budila největší zájem, protože jezdila nejrychleji. Holt nová doba, vše se zrychluje . Jedna fotka u Mono 2, jak se Bořík modlí.

 

Modlící se Bořík


   Nakonec to největší pozdvižení na Srpku předvedl Felda. Nebyl schopen odstartovat z vody hydroplánem  (od FSK) , ale jeho neuvěřitelná houževnatost přinesla ovoce. Asi po půl hodině marného boje a neustálého lovení z vody se start z vodní hladiny podařil a předvedl pěkné polétání.

 

 

Na závěr chci poděkovat Markovi z Kuřimi, který Srpek organizoval a přivez i gril, na kterém jsme si upekli buřtíky, díky Marku

 


Příští setkání bude zase na Splaviskách, termín není stanoven, ale dám zavčas vědět.


Ahoj Luděk ( Javor )
 

Obrázkové galerie

Obrázková galerie - foto Javor

 

Další fotografie a články na Internetu

http://www.kurimsko.cz/svoboda/akce/Srpek_02/Srpek_02.htm