Prvomájové setkání na Srpku

2.5.2005

 

Klub NAMOLO!   Dne 1.5.2005 jsme si dali sraz v Kuřimi na rybníku Srpek. Jsem opravdu mile překvapen, kolik se nás aktivních modelářů sešlo. Rybník je opravdu velký a kolemjdoucí na prvomájové procházce se zastavovali a pokukovali po našich modelářských výtvorech. Co tam opravdu chybělo byla vůně opékajících buřtíků, ale do příštího setkání vše napravíme.   Modeláři se navzájem poznávali a radili se, co a jak vylepšit. Vysílačku s moji plachetnici si kluci předávali z ruky do ruky a testovali své schopnosti, jak se to vůbec ovládá. Bořík, který si nevzal žádnou lodičku si sedl do svého křesílka a pozoroval lodičky. Nakonec jsem udělal z Boříka svého tiskového mluvčího a hlavně posílal lodní modeláře s otázkami, jak co vylepšit na lodi. Jednomu do lodí teklo (špatná hřídel) a věčná otázka kolik to stojí a jaký pohon použít.

 

 

   Domácí Marek předvedl svojí Lacaille s půjčeným regulátorem, Felda se pokoušel poprvé odstartovat svůj hydroplán, který neměl zalétnutý. Bohužel neodstartoval. Snad příště. MIF předvedl tlačný remorkér Mark, který jezdil bezproblémově. Těm, které jsem zapomněl jmenovat, se omlouvám, ale neznám Vás všechny osobně.

 


   Na závěr chtěli kamarádi vidět můj hydroplán v akci, asi čekali "karamból" který se nekonal. Byl jsem velmi nervózní, protože jsem delší dobu nelétal a před zraky diváků je to o to horší.

  Předběžně jsme se domluvili na dalším setkání za měsíc a to v Brně na Splaviskách.

 

Obrázkové galerie

 

Obrázková galerie - foto Javor

Obrázková galerie - foto MIF

 

Další fotografie a články na Internetu

 

http://www.namopo.net/

http://www.kurimsko.cz/svoboda/index.htm


Luděk (Javor)