Opole 2005

8.2.2005

 

   Berte to jako informaci pro normální modeláře a třeba provokaci pro ty nekonečné diskutéry na DF, které nejvíce trápí jestli motor s převodem, takový nebo makový regulátor, či 7 nebo 12 baterek v paku. Pokud poslechnete Jardu (KEBA), Marina nebo třeba i mne, vždy vám ta loď pojede. Důležité je, ale „NĚJAKOU“ tu loď udělat a jít občas s ní na vodu.

   My kluci a holky z Kroměříže co spolu chodíme do klubu, jsme nabyli přesvědčení, že je nejvyšší čas začít s přípravou na letošní sezonu. Jednak již dlouho se nic nedělo, dále náš svaz je letos pořadatelem mistrovství světa maket lodí ( Borovany 30.7. – 5.8.05) a skoro všichni jsme v repre týmu.

 

   Proto jsme přijali s povděkem internetovou informaci (u nás ji na DF šířil S. Hubáček), že v polském Opole se bude konat další ročník populární bazénové soutěže maket F4 A, B. C. Na naši domluvu stačily dva telefonáty z České republiky a jeden mail do Opole. Neodradilo nás ani počasí posledních dnů a tak 6.února časně ráno vyrazily z Kroměříže do 230 km vzdálené Opole dvě plně obsazené popelnice: 5 lidí + 6 maket.


   Příjemné bylo zjištění, že hranice do EU skutečně fungují na občanku. Jinak nás skoro celou cestu provázela hustá mlha a mrzlo až praštělo (-18). Po necelých čtyřech hodinách jízdy jsme podle mapy dorazili na ono místo, kde měla být škola + bazén + závody. Jak to ale lidé z vesnice mají najít v tom v moři věžáků a spleti jednosměrek. Naštěstí ale někteří z věřících, kteří pádili v mrazu na mši, prokázali místopisnou znalost a nasměrovali nás dobrým směrem (jen nevím, proč dávali přednost lámané angličtině před plynulou polštinou) . Pak už bylo ale vše v pohodě. Přemístit obsah aut k bazénu, přezout se a převléknout, potřepat si packama se spoustou známých byla otázka pár minut. Mne ještě čekala práce v hodnotící komisi, ale to už ostatní jezdili, debatovali, pila se káva a čaj, prostě pohoda. Tu ostatně dokumentují připojené fotografie.


   Za zmínku stojí „bezbřehová“ úprava bazénu (kromě čel se startovacími bloky). Ta odbourala nepříjemné vlny vznikající v klasickém vanovém bazénu. Většině startujících stačila jedna jízda na seznámení s tratí a užšími brankami a tak následující jízdy již byly takřka bezchybné. Pokud jste ovšem nezajeli už pověstnou „Grňovu zkrácenou variantu tratě“, nebo při živém rozhovoru s okolostojícími fanynkami či fanouši nějakou tu branku nevynecháte.

   Ale o co jde? (Samozřejmě vyhrát!) Soutěž byla ukončena vyhlášením výsledků někdy kolem patnácté hodiny. A kdo vyhrál? Všichni kteří tam přijeli a jezdili. Dokázali na rozdíl od spousty jiných zvednout zadek a udělat něco pro svého koníčka a dobrou pohodu.


   Tak třeba za rok znovu, ale raději již 6. – 8. května v Oseku na první soutěži ČS seriálu NS, nebo ještě raději 29.4 – 1.5.05 v Polské Rudě. Určitě přijeďte

 

Polsko - Opole 2005 Polsko - Opole 2005
Polsko - Opole 2005 Polsko - Opole 2005
Polsko - Opole 2005 Polsko - Opole 2005
Polsko - Opole 2005 Polsko - Opole 2005


Ivan Grňa