Lužiny - setkání lodních modelářů - budoucí

9.10.2003

   Když se nás sobotu (4.10.2003) sešlo pár na Lužinách ozvalo se potom více hlasů, že by toto setkání nemuselo být jen jednou za rok, ale častěji. Nápad setkávat se na Lužinách nevypadl z mojí hlavy, ale možná by to chtělo tomu dát pevnější pravidla. Chvilku jsem nad tím dumal. Lužiny jsou docela ideální místo pro taková setkání. Vodní plocha je dostatečně veliká pro dost lodí velkých i malých a vítr určitě pro plachetnice chybět také nebude. Všude je velmi dobrý přístup k vodě. Kdyby si někdo chtěl k lodi vzít ještě třeba letadlo, tak místa je všude okolo taky víc než dost. Na Lužiny se dá dostat snadno autem i MHD...zkrátka a dobře to by šlo.

   Jenže jak stanovit termíny. Mohli bychom se scházet každý měsíc, ale popravdě řečeno mě se to zdá moc často. Třeba každou první sobotu v měsíci, ale v létě by přišel asi málo kdo. Tak mě napadlo navázat na tradici podzimního setkání lodičkářů na Lužinách a scházet se jednou za čtvrt roku, jinak řečeno jednou za tři měsíce. Takže z jednoho setkání by se stala čtyři v těchto pevných termínech:

  • Jarní setkání - vždy první sobotu po prvním jarním dnu od 17:00

  • Letní setkání - vždy poslední sobotu v měsíci červnu od 17:00

  • Podzimní setkání - vždy v termínu konání Model Hobby v sobotu od 17:00

  • Zimní setkání - vždy v poslední sobotu před Štědrým dnem od 13:00

Proč tyto termíny ? No nemusíte si pamatovat datum. Dá se to lehce naplánovat dopředu. Kromě "Zimního setkání" bychom se vždycky scházeli v 17:00 hodin. Jednak na jaře a na podzim není daleko do tmy, takže se dá ježdění protáhnout do noci. V létě už není takový vedro. No a "Zimní setkání" by bylo od 13:00 hodin, pokud nebude na vodě led. Připomínkování termínů setkání by si pod patronaci vzalo Monako.

   Program ? Ten je jasnej. Zajezdit si s loděma, okouknout modely těch druhejch a poklábosit. Na jaře o tom jak ta zima byla hnusná, v létě kam pojedeme na dovolenou, na podzim o výstavě a v zimě si můžeme navzájem dát tipy co koupit svým drahým polovičkám. No a samozřejmě pokaždé o lodích !

   Tak to by bylo vše co mě napadlo. Bylo by skvělé, kdyby jste všichni kdo máte o toto setkání do budoucna zájem napsali do diskuse pod článkem svůj názor nebo připomínky. V případě, že bude návrhů víc, uděláme tady malou anketu a ta rozhodne.

   Když se nedohodneme, tak se taky nic nestane a příští rok se nás na Lužinách zase pár určitě sejde.