1

Téma: Clo při nákupu RC soupravy přes EBay

Zdravím,
mám dotaz,
Máte někdo zkušenost s clem při nákupu přes Ebay.com? Jde mi o to, jestli cena, kterou zaplatím za zboží které přijde z USA (2,4 GHz souprava) a dopravu, bude konečná, nebo jestli budu muset platit nějaké clo a případně jak to probíhá.
Díky moc.
RiMr.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Clo při nákupu RC soupravy přes EBay

nákup zboží přes Ebay je mnohdy výhodný, ale jak to budeš řešit v případě nějaké vady ? Řekl bych, že se spíš vyplatí nakupovat věci v rámci EU, ale mimo ČR
( např. ve Francii jsou běžné modelářské potřeby v přepočtu na běžný kurs o podstatné procento levnější, než u nás ). Přitom v celé EU platí dvouletá záruční doba a musí být zajištěna možnost opravy... zboží přes Ebay je většinou z druhé ruky, bez nároku na nějakou ochranu z titulu případné odpovědnosti za vady koupené věci.

JUDr. Karel Sochor koncem února 2019 zemřel.
Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Jde mi o 2,4 Ghz rádio, které u nás stojí 12-13000,- a na ebay nové i s poštovným vyjde na necelých 8000,- ...
Pochopitelně, v případě že přijde zabalená cihla je to prů*er...
Solidnost prodávajícího hodnotí jakési score, založené na odezvách kupujících a chování prodejce na el. obchodě.
Ten od kterého chci kupovat má score dobré:
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/gallery/413_1185365635.jpg

Otázka je, jestli riskovat nebetyčné komplikace v případě poruchy za výše zmíněný cenový rozdíl. Asi to risknu. Rozdíl je značný...
Ještě zkusím tu Francii, dík za radu!

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

nakupovani pres ebay je v naproste pohode a spousta firem ma celosvetovou zaruku. kupodivu to neni jen levnejsi,ale nezridka i rychlejsi nez nakupovani v cechach. z honkongu jsem mel doma strikaci pistoli s kompresorem za 9 dni od objednani. i s dopravou za 65% ceny v cechach. plati se bud za pomoci pay-pal nebo kreditni kartou, platby pres ucet jsou moc drahe a nedoporucuju. pri platbe z nemecka u me naklady na platbu z uctu delaly skoro cenu zbozi (cca 1500,- kc vcetne nutnosti konverze coz u platebni karty neresis).  kazdopadne se podivej na reference prodejce na ebay, je to  hodne dulezite a ti slusni si na ni hodne zakladaji. spousta prodejcu je ti dnes schopna dat i fakturu ktera deklaruje mnohem nizsi cenu zbozi nez je skutecna, staci se domluvit. ebay nesmi ze zakona prozradit za kolik si deklarovane zbozi vydrazil a pro vsechny dalsi ukony je vychozi faktura prodejce. pak zalezi na tom jak moc mas aktivni celnici,ale pokud to nebude moc do oci bijici, vyhnes se i clu.

kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Asi to sem nepatří, ale u RC produktů ze zemí mimo EU bych se bál, že třeba nemusí splňovat nějaké normy tech. směru (EMC, GL...).

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

6

U "klasických" souprav jsem tam viděl i nějaké roztodivné frekvence, to jo, ale tady u těch 2,4 GHz mi to přijde stejné... Akorát se tam musí člověk v těch nabídkách důkladně pohrabat, jsou tam i "soupravy" bez ničeho (přijímač, příp. serva).

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

ladous napsal:

Asi to sem nepatří, ale u RC produktů ze zemí mimo EU bych se bál, že třeba nemusí splňovat nějaké normy tech. směru (EMC, GL...).

Podle mě správná připomínka - mám dojem, že zařízení (RC) zde provozovaná musí prohlášení o shodě.

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

8

Keba napsal:
ladous napsal:

Podle mě správná připomínka - mám dojem, že zařízení (RC) zde provozovaná musí prohlášení o shodě.

myslim ze uz to neni pravda,alespon u 2,4 nekde psali ze ty uz prohlaseni o shode nemaji

kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

já viděl RC soupravu 2,4 GHz(4 kanál)za 8 200,-

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

nex napsal:
Keba napsal:
ladous napsal:

myslim ze uz to neni pravda,alespon u 2,4 nekde psali ze ty uz prohlaseni o shode nemaji

JAKÉKOLIV zařízení vysílající rádiové vlny musí mít prohlášení o shodě/schválení/revizi/povolení, prostě nějaký papír.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

No a jak to je, když si dovozce zařídí (zařídil?) prohlášení o shodě a já stejný výrobek dovezu ze země mimo EU? Popravdě mi jde mi jen o to, abych někoho "nesestřelil" a co jsem hledal na Internetu, tak jsem nenašel nic o tom, že by se pro EU vyráběla spec verze 2,4GHz soupravy Spektrum DX7. Otázka je i v čem by mohla speciální/upravená být. Snad jedině ve výkonu. A co jsem četl, tak v tom nemá jasno skoro nikdo. Resp. všichni, ale každý jinak:
http://www.mojehobby.cz/diskuze/strom2. … tec=728585

Jistě, že bych si nejraději koupil soupravu tady a měl klid, ale rozdíl je velký:

http://www.rsmodellsport.cz/info/DX7-7C … mod1-3499/

http://cgi.ebay.com/SPEKTRUM-SPM27101-D … dZViewItem

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

dovozce, který dováží zboží k nám, musí mít prohlášení o shodě, což není jenom papír, ale osvědčení o zkoušce, které stojí pár desítek tisíc. Tu zkoušku dělá příslušný ústav, který si to nechá dost zaplatit.  Pak ovšem záleží na tom, jestli souprava z Ebay.. teprve dodatečně jsem se dozvěděl, že snad produkce USA,.... bude od stejného výrobce, jehož výrobky tohoto typu se dovážejí k nám, a existuje dovozce,  který má to osvědčení pro náš trh. Pokud ano, výborně. Pokud ne, můžeš splakat nad výdělkem, i když to bude v odpovídajícím, tj. povoleném rozsahu kmitočtu.

Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

potvora server, chtěl jsem příspěvek ještě editovat, ale spadlo mi připojení.. tak tady to je ještě jednou s tou editací :
dovozce, který dováží zboží k nám, musí mít prohlášení o shodě, což není jenom papír, ale osvědčení o zkoušce, které stojí většinou pár desítek až set tisíc podle druhu zboží a náročnosti testů. Tu zkoušku dělá příslušný ústav, který si to nechá dost zaplatit.  Pak ovšem záleží na tom, jestli souprava z Ebay.. teprve dodatečně jsem se dozvěděl, že snad produkce USA,.... bude od stejného výrobce, jehož výrobky stejného typového označení se dovážejí i k nám, a existuje dovozce,  který má to osvědčení pro náš trh. Pokud ano, výborně. Pokud ne, můžeš splakat nad výdělkem, i když to bude v odpovídajícím, tj. povoleném rozsahu kmitočtu. Ještě bych chtěl dodat, že v případě zanedbatelného zájmu se dovozci nesnaží zajistit homologaci, ale prostě určité zboží nedováží... Pokud se něco homologovaného ve velkém  dováží, v jeho prodejní ceně krom DPH a své marže rozpustí dovozce přirozeně i náklady na homologaci.  Což u kávovaru, kterých se prodá pár tisíc kusů, může dělat pár desítek korun, u zboží, kterého se prodá pár desítek kusů, holt bude  ten poměr trochu jiný.

Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

A jak je to s homologacemi v rámci EU? Snad by se měly uznávat? Nebo to platí jen tak, že pokud je výrobek homologovaný v jedné zemi EU tak homologace v jiné je spíš jen uřední záležitost (a tedy levnější)?

Share

Palec nahoru Palec dolu