1 Naposledy upravil: Karolinus I (08-07-2020 07:01:40)

Téma: Registrace tř. Footy

Zdravím, dávám k zamyšlení:
Je dáno nějaké pravidlo pro registraci modelů (každý nový model musí mít novou registraci), na soutěžích se jich objevuje pár. Dále se objevují nové a nové lodě se stejným registračním číslem na plachtě. Což asi není v pořádku, dělá to většina soutěžících, protože to nikdo nekontroluje.
Návrh:
Nebylo by rozumější provést registraci závodníka (zůstalo by číslo po celou dobu jeho působení) a bylo by jedno kolik modelů má. Byl jsem svědkem (i jsem to provedl já) že na druhý(den) závod se nasadí jiný model, ale registrace je stejná. Doslechl jsem se, že se mají nějak řešit pravidla, možná by to bylo vhodné změnit.

A teď do mě!!!

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Registrace tř. Footy

Tohle jsem navrhoval od začátku, ale SH jako protiargument uváděl, že když pilnější stavitel někomu nějakou svou prodá/půjčí, sejdou se pak na závodě dvě stejná čísla, což je pochopitelně blbě. Za mne je tedy jedno, jaká se zvolí cesta, když se povede kýžený cíl, tj. aby nevyplula dvě stejná čísla naráz.

(Sice má moje druhá Footyna stejné číslo jako ta první, leč dostala ho až poté, co ta první klesla neznámo kam na dno jistého pražského rybníku, čímž je to, že obě nevyplují naráz, celkem zabezpečeno.)

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

3

Re: Registrace tř. Footy

1) podstata registrace je zajistit, aby se na soutěži nesešlo několik modelů se stejným číslem kvůli identifikaci při plavbě. Což současný systém zajišťuje.
2) Vycházel jsem z polské praxe footy, kdy se přiděluje číslo modelu. Jako důvod je uvedena možnost modely půjčovat při soutěžích, což při rozjezdu nové třídy je přínosem. Taktéž při práci s dětmi.
3) O "nových a nových modelech" které chrlí nějaká loděnice pod stejným číslem nevím.Vím o několika modelech, které byly svým majitelem vyřazeny a jejich číslo použil na model nový z důvodu úspory reg. čísel. Tato změna je do registru nahlášena a zavedena a nijak neporušuje pravidla.
4) Pokud někdo takto žongluje s čísly na několika svých modelech je to jeho problém se kterým já nic neudělám. Registr by sice mohl mít jen číslo a majitele, ale má i pár dobrovolných informací navíc včetně fotografie. Je to proto, aby zájemci měli možnost srovnání s ostatníma. možnost kontaktu, inspirace. Jak jsem napsal, je to spíš otázka svědomí dotyčného, základnímu principu registrace to nevadí.
5) Pokud někdo v průběhu jedné soutěže nasadí různé modely se stejným číslem, je to dotaz na rozhodčího, že tím dost podstatně porušuje pravidla. A toto žádný systém registrace nevyřeší, dokonce spíš systém "na závodníka" to bude podporovat. Nebudou se měnit plachty ale rovnou celé modely "do větru", "do klidu"...
6) o nějakých plánovaných změnách pravidel nic nevím.

Share

Palec nahoru Palec dolu