1

Téma: Nádrž Modřany

Ahoj.Šel by někdo zkusit nový rybník v modřanech? : https://www.prazskyden.cz/novy-rybnik-l … -dokoncen/

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Nádrž Modřany

Nádrž sleduji už nějaký čas, dával jsem informace do jiného tématu http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 800#p48800

Možná vyzkouším o víkendu, ale napřed si to ještě pořádně omrknu v naplněném stavu (naposledy jsem tam byl za tmy a předtím ještě byla nádrž poloprázdná).

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: Nádrž Modřany

Já tam byl včera a zdálo se mi to plný.Akorát furt je vidět trochu štěrku na těch bocích ale řekl bych že už to bude trvalý stav.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Re: Nádrž Modřany

Zřejmě opravdu finální stav, dnes mi hladina přišla ve stejné výši, jako v týdnu. Dávalo by to logiku, že voda bude dosahovat maximálně k hornímu okraji vrstvy sypaných kamínků.

Dnes jsem to tedy omrknul za světla, nafotil a nakonec zkusil chvilku pojezdit s loďkou. V dohledné době podám přesnější report.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5 Naposledy upravil: PetrP (08-10-2018 14:28:13)

Re: Nádrž Modřany

V sobotu jsem tedy napuštěnou nádrž omrknul za denního světla. Voda se mi zdála méně čistá, než při napouštění (zabarvená do hněda), ale nic hrozného. Možná klam (předtím foukalo, zatímco nyní klidná hladina bez vlnek), možná zakaleno přinášenými sedimenty. Také nějaké plovoucí listí (na podzim běžný jev). Ve východním cípu (nejblíž M. rokli a u přítoku) dost zanesené, zbytek plochy v pohodě. Přístup k vodě aktuálně velice dobrý, téměř po celém obvodu (vykáceno a vyčištěno při výstavbě). Otázka, jak v budoucnu (v článku zmiňované plány na zatravňování břehů a výsadbu). Co je však nešikovné, že se břehy více svažují a přístup k vodě není tak pohodlný. Nejpříjemnější tedy zřejmě v okolí stavidla (kamenné schody, lávka), případně kousek vedle, od nájezdové rampy (tam ovšem jen pro lodě s malým ponorem, nebo se brodit). Nádrž není nijak rozlehlá (na délku tak kolem 100 m, šířka méně než 50 m), tedy vhodná spíš pro menší a pomalejší lodě. Ohledně příjezdu a parkování jsem se již zmínil v tématu První středa v měsíci.

Po obhlídce jsem zkusil chvilku pojezdit s modelem. Jediná provozuschopná loď, co mám aktuálně po ruce v Praze je Arizona, tak se jí dostalo té cti. Což je docela symbolické, jelikož právě Arizona byla mou první lodí, co jsem rozestavěl ve své „Modřanské loděnici“ (a rovněž její loňská dostavba probíhala z větší části tamtéž). Při akci mě trochu obtěžovaly vlezlé kachny (nádrž se evidentně velmi rychle stala oblíbenou základnou vodního ptactva). Když však zjistily, že ode mě nic nedostanou, odpluly stranou a naštěstí nebyly vůči modelu agresivní, jinak by byl docela problém (větší než moje lodička).

Závěr je tedy ten, že je nádrž provozuschopná a pro lodní modely použitelná. Snad tomu tak zůstane a třeba nějakého chytráka nenapadne provoz modelů zakázat pod záminkou ochrany přírody apod. Kdo má zájem, nechť vyzkouší osobně a udělá si vlastní názor. Já tam neplánuji kdovíjak intenzivní provoz, ale občas si tam třeba zaskočím, mít použitelnou vodní plochu poblíž bydliště se hodí. Pokud by se tam někdy zorganizoval nějaký sraz, tak se rád zastavím, když mi to vyjde. Lépe ve volné dny, ve všední dny (viz. první středy v měsíci) to paradoxně mám blíže na aktuální Prosek (práce poblíž).

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tcpnveau6ba1jmd1nls1dh43.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tcuh914v8ofi1c191ck2qgl6.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9td2ctpdfjgq15kc61rmne9.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9td5c312vg1ghi1mevagt13sic.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9td9hcgvd1idfh1dgr9p4sf.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tde52oqpnsc1p8t40tolvi.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdh98toq8v21vgbhsa1gul.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdmadbokg1gu6e1pr21dl2o.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdpnakn50t1ugi1ao51qt6r.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdt011i3obpp7nethvsrsu.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Re: Nádrž Modřany

Ahoj Petře,
dík za report. Jistě by se tam dal uspořádat i nějaký nesoutěžní sraz někdy o víkendu, bez potřeby cokoliv řešit s rybáři (což jestli si pamatuju u Lužin potřeba je). Spíše bude do budoucna otázka, kolik lidí si tam v přilehlé ulici zaparkuje auto až se půjde po obídku v Mekáči projít do rokle... tongue

Share

Palec nahoru Palec dolu

7 Naposledy upravil: PetrP (08-10-2018 16:34:35)

Re: Nádrž Modřany

S parkováním bych vůbec obavy neměl. Místa je tam dost, délka té asfaltové cesty od zatáčky po vjezd do rokle (konec smyčky) cca 300 m, široké dost tedy možno parkovat oboustranně, tam se vejdou desítky aut. V posledních letech se tam při sportovních aktivitách pohybuji často, tedy mám dobrý přehled. Pár aut se tam vyskytuje celkem běžně, ale větší počet jen vyjímečně. Co jsem viděl tak leda v termínu běžeckých závodů v M. rokli, jinak tam bývá stále místa dost. Aktuálně jsem o posledním víkendu tudy probíhal i projížděl na kole. Udělalo se hezky a lidí bylo v rokli i kolem nové nádrže více, ale přesto aut jen pár. Místní zřejmě nemají zapotřebí (pár kroků od paneláků), případně lze popojet MHD, od tramvajové zastávky Poliklinika Modřany je to k vodě respektive k ústí rokle pár kroků podchodem (zachycen na jedné z mých fotek).

P.S. Ještě dodatek, další rozsáhlá záloha parkování je poblíž. Velká plocha na opačné straně ulice, směrem k sídlišti (severně od zastávky tramvají, před bývalým Priorem). Tam permanentně parkuje dost aut, ale také bývá dost volno (s výjimkou termínů čištění ulic na sídlišti).

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Re: Nádrž Modřany

Rybníček: Lipiny v Praze 412, Modřany - nová vodní plocha v Praze, vhodná pro jezdění a plachetnice?

Sledoval jsem stavbu rybníčku.

Dno je vyložené dusaným jílem, rohoží a štěrkem (navrch). Viz obrázky.

Ve dvou místech je v rybníčku pod hladinou seskupení pařezů.   Vyznačeno červeně.

Jedno seskupení je v úzkém konci, těsně u kraje v mělčině a domnívám se, že nepřekáží.

Druhé seskupení je v místě hloubky a pravděpodobné plavby a mám ho přesně zaměřené. – viz obrázky

Na plánu rybníčku je nakreslena sypaná hráz, která byla ve skutečnosti vynechána (nepostavena) a místo ní je pouze výpustný objekt s lávkou. K lávce vedou z břehu kamenné schody. Nyní je rybníček téměř plný. Schází 19 cm naplnění – viz obrázek.  Při plném stavu je hladina vody 5 cm nad lávkou, ta je zatopena.

Podél jižní strany (oproti lávce) je silnice s možností stání aut. Rybníček je přístupný kolem dokola.

S pozdravem
Ivo Nágl

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0rbta1pf71vlt1v8a1mnv3.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0tvqadl7dbp119f188m4.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0t12uugva1hu21a2go9o5.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0t5629pjjj71v9p1iro6.jpg

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

9

Re: Nádrž Modřany

Modřanská nádrž aktuálně použitelná pro plavbu. Přes zimu byla napůl vypuštěná, nyní je naopak přeplněná. Hladina snad o půl metru výše, než na podzim. Lávka ke stavidlu cca 20 cm pod vodou, rovněž kameny pokrývající dno všude podél břehů zcela zatopené. Nečistoty na hladině sfoukané ke straně. Pokud by tedy byly vážné úvahy o uspořádání srazu, jak padlo nedávno na Proseku, měla by být vodní plocha pro ten účel vyhovující.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1d8ghf3j71g28qmj1cf618n51k8k3.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1d8ghf9s3u5cgg6gl0eoi1cd36.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Re: Nádrž Modřany

PetrP napsal:

... Pokud by tedy byly vážné úvahy o uspořádání srazu, jak padlo nedávno na Proseku, měla by být vodní plocha pro ten účel vyhovující.

Ahoj Petře,
z hlediska pravidelných středečních srazů jsem naprosto otevřen tomu, že budou srazy i v modřanské rokli. Svenny se dušoval, že to pro něj není problém být kontaktní osoba pro takový sraz a navrhoval ho tam uspořádat první červnovou středu. Navíc pokud by byl zájem, lze se domluvit i na setkání i jinou středu v měsíci, klidně už v květnu nebo dříve. Jen si musí někdo více lokální vzít na bedra organizaci na místě (v podstatě tam být). Dokonce mám i zájemce o sraz... smile
Takže zájemci o sraz na rybníčku v Modřanech, hlaste se!

David

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Re: Nádrž Modřany

Tak pokud by byl širší zájem, určitě bych se nebránil. Akorát s tou organizací bych těžko posloužil. Mám to z práce přes celou Prahu (tedy ve všední den navečer rychlejší spojení na Prosek). Zřejmě bych tedy dorazil se zpožděním, ovšem zas výhoda, že bych nemusel tahat věci s sebou do práce, ale mohl si loď vyzvednout po návratu domů a hned na to být u vody). Zatím vyčkávám na vývoj situace, zda a kdy se tu něco případně uspořádá. Nyní jsem chtěl akorát podat čerstvé informace (podobně jako činíš ty s Prosekem), aby se dalo lépe plánovat.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Re: Nádrž Modřany

https://photos.app.goo.gl/VkCcfLUYQwejDBsH9
22.4.2019

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Re: Nádrž Modřany

Čerstvé zprávyz Modřan. Během jara jsem kolem nádrže častěji běhal a jezdil na kole, co jsem sledoval tak se situace od posledních reportů nezměnila. Stále vyšší hladina vody, akorát v poslední době napadaný bordel ze stromů, ale nic vážného a obvykle sfoukané ke straně, voda jinak čistá.

Občas tam bývá vidět člověk s plachetnicema, o posledním víkendu tam jezdil obě odpoledne. Já se vypravil na chvíli v neděli večer za soumraku (moje minilodičky na rozdíl od plachetnic vyžadují bezvětří a klidnou hladinu).

Škody ze středečního Proseka (Wien rozlepená dělová věž, Arizona namočený přijímač) mezitím opraveny a nyní opět plavba bez problémů. Akorát už horší světelné podmínky, tedy dokumentační foto horší kvality.

Se současným stavem nádrže v Modřanech jsem spokojen a s pouštěním lodí neshledávám zásadnější problém. Předpokládám, že to vydrží i do plánovaného srazu za měsíc a účastníci snad budou spokojení.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1dd0u7uos1d871n1esn9q0e1hs53.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1dd0u82sn5tj1rgfa3335tf6.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1dd0u86j114fa1skb1umakso1rvl8.jpg

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

14 Naposledy upravil: rakos (01-06-2020 00:02:09)

Re: Nádrž Modřany

Zdravim, náhodou jsem to tu přečetl a při čtení " Předpokládám, že to vydrží i do plánovaného srazu za měsíc a účastníci snad budou spokojení."  bych se rád zeptal, KDY se plánuje nějaké setkání lodí zde v Modřanech, rád bych to viděl a možná se i zúčastnil. rakos

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

Re: Nádrž Modřany

Přicházíš akorát ve správnou chvíli. Zrovna tuto ST (3.6.) se u rybníčku v Modřanech sraz chystá, viz. příslušné diskuzní téma http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 012#p50012

Letos je to poprvé, snad se tam během sezóny sejdeme vícekrát. Loni tam proběhly první středy v měsíci červenci, září a listopadu. Kromě toho jsem si tam loni párkrát zajezdil soukromě a i letos na to snad dojde.

Share

Palec nahoru Palec dolu

16 Naposledy upravil: rakos (01-06-2020 23:27:35)

Re: Nádrž Modřany

Tak to je super, narychlo jsem oprášil malou jachtičku, abych to tam okouknul, větší lodě nechám až jak zjistím přístup autem, nerad bych vláčel KB-23 přes metr deset  a s vahou přes 5Kg z parkoviště před poštou... tak se těšim, snad to vyjde...

Tak jsem našel na mapách cestu autem až k nádrži, kupodivu tam není nahoře žádná cedule zákazu vjezdu, tak to vypadá mooc dobře...

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

Re: Nádrž Modřany

Pokud se něco nezměnilo, tak je možné zajet skoro až k vodě. Je tam na konci taková točna, dobře se tam parkuje. Jen bacha na příjezdovou cestu, jsou tam hodně vystouplé kanály a kolem propadlá zem (pod asfaletm), takže to je takové kličkování mezi vlnami. Nicméně to dokážu projet i já s mým letitým tuningovým "sporťákem"... big_smile

A bacha na celé té silnici na skokany, cyklisty a podobnou havěť. tongue

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

Re: Nádrž Modřany

Přesně jak píše Dejv. Pořád platí, co jsem ohledně příjezdu a parkování reportoval dříve v tomto tématu i v paralelní diskuzi o srazech první středu v měsíci http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 11&p=8

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

Re: Nádrž Modřany

... tak dnešní aktuální stav vody - lávka k výpusti je asi 0,3 m nad vodou, takže stav vody v nádrži je dost pokleslý, ale na nějakou projížďku zítra by to mělo stačit. Ještě pozor na ten hrbol na příjezdové silnici, je dost zrádnej, nevšiml jsem si ho včas a trochu jsem si škrtnul spodkem... ale pak už je to celkem ok.

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

Re: Nádrž Modřany

Včera pozdě večer za tmy jsem se tam podíval a mohu potvrdit. Vody znatelně ubylo, aktuální hladina nejméně půl metru pod maximem. Něco se tam děje, hráz poblíž stavidla rozvrtaná (přímo naproti podchodu), na té příjezdové asfaltové cestě zaparkovaný bagr. Snad to nebude nic vážnějšího a rybníček nebude přes léto na suchu. Každopádně je to něco čerstvého, ještě předposlední víkend bylo vše OK, muselo se to stát v posledních dnech. Zrovna těsně před plánovaným srazem, to je pech. Ale snad žádná tragédie, vody zatím pořád dost a nějak jezdit půjde. Více se mi nelíbilo dost bordelu na hladině kolem stavidla, dále to snad bude lepší (bylo špatně vidět). Tak to snad dneska klapne uspokojivě. V nejhorším případě by stálo za to i čistě povídací setkání.

Share

Palec nahoru Palec dolu

21

Re: Nádrž Modřany

... tak se zase blíží první středa v měsíci... minule se to celkem zadařilo, akorát nás trochu vyhnal déšť ke konci... takže by to mohlo vyjít líp. Vody bude asi dost, tak se těšim :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

22

Re: Nádrž Modřany

V rámci střídání sever-jih bude sraz tentokráte na Proseku, což samozřejmě nebrání k tomu, aby jste se sešli i v Modřanech.

Share

Palec nahoru Palec dolu

23

Re: Nádrž Modřany

Nádrž průběžně sleduji a mohu potvrdit, že už je delší dobu zpět na plném stavu, oprava hráze dokončena. Kvalita vody mi přijde stabilně dobrá, akorát na hladině různě něco plave. Tedy bacha kvůli namotání na šroub apod., ale celkově nic hrozného, na ježdění myslím dostatečně dobré (viz. ten poslední sraz začátkem června). Záleží podle situace (po chladných a deštivých dnech to bylo nejčistší, po silnějším větru a bouřkách naopak více bordelu ze stromů, poslední dobou se mi zdála i nějaká tráva z posekaných břehů). Pokaždé se to zdá jinak, záleží jak zrovna fouká vítr, zda to sežene k jedné či druhé straně, anebo to zůstane více rozptýlené.

Co se srazu týče, tak viz. Dejv. Prosadila se politika místa srazů střídat, aby měli všichni vstřícné podmínky. Někomu se to nehodí na sever, jinému naopak na jih. Osobně jsem v paradoxní situaci, kdy sice přímo v Modřanech a na dohled zmíněné nádrže bydlím, ovšem práci mám na opačném konci Prahy, tedy v podvečerní dopravní špičce to mám šikovnější spíš na ten Prosek (případně něco dalšího v lokalitě SV Prahy, ovšem dosud se jiná alternativa neujala). V Modřanech jsem loni a předloni jezdil s loděmi vícekrát, ale to bylo vesměs ve volné dny. Nedokáži předem něco slíbit a dodržet účast, záleží na řadě okolností. Pokud by někdo měl zájem se v Modřanech scházet častěji, tak proč ne, záleží jak budou mít lidi čas a chuť.

Share

Palec nahoru Palec dolu

24

Re: Nádrž Modřany

rakos napsal:

... tak se zase blíží první středa v měsíci... minule se to celkem zadařilo, akorát nás trochu vyhnal déšť ke konci... takže by to mohlo vyjít líp. Vody bude asi dost, tak se těšim :-)

Jak jsem uvedl na vedlejším vlákně (První středa v měsíci), chystáme se já a Ivo na modřanský rybníček v 17:30.

Share

Palec nahoru Palec dolu

25

Re: Nádrž Modřany

Tak jsem oprášil BR 503 tak ji zkusim, co to bude dělat s novými motory (2xSpeed 400) Staré Igly poměrně brzy shořely, tak uvidíme :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu