1

Téma: Bismarck - Amati

Ahoj, nemáte někdo tip kde sehnat plánek k lodi Bismarck ? Stavebnice je již částečně rozestavěná ale nepodařilo se mi najít plánek a vlastně ani nevím zda je kompletní.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Bismarck - Amati

Ahoj,
to je stavebnice z časopisu nebo v rozsypu od výrobce a nemáš plán k tomu rozsypu? V jakém měřítku? Bismarck je neskutečně profláklý, plánů je mnoho, takže spíše jde o to v jakém stavu a co přesně bys za plány potřeboval.
Zkus se rozepsat.
Měj se
D.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: Bismarck - Amati

Bismarck od Amati, to je to samé jako Hachette? Přesně toto někdo nedávno nabízel na Modelbazaru https://inzerce.modelbazar.cz/show.php?ftxt=bismarck Zde se ten model z časopisu kdysi též probíral http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … hp?id=3473

Jinak asi nemám co dalšího dodat, podstatné uvedl Dejv. Pokud ti jde o stavební návod k té časopisové stavebnici, tak to asi bude větší oříšek. Zkusil bych pátrat a poptávat po modelářských bazarech (online i kamených). Pokud ti jde o modelářský plánek (výkresy), tak by to naopak takový problém být neměl. Osobně k dispozici nemám, ani hned neporadím konkrétní zdroj, jelikož jsem tuto loď nikdy neměl v úmyslu seriózně stavět. Ale zcela jistě existuje více plánů v různých provedeních.

Ještě mohou jako názorné pomůcky pro stavbu posloužit plastikové a papírové modely. Avšak záleží na jejich přesnosti a propracovanosti.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Re: Bismarck - Amati

Tak návod sem našel na youtube, stavebnice vypadá že je opravdu kompletní jediné nad čím stále váhám je to že jako lapač prachu nic moc a tak bych ho chtěl udělat na vodu, a tak se ptám má někdo zkušenost s tímto modelem Bismarcku 1:200 ?? Třeba pohon by měl být třemi hřídelemi ale v trupu pro prostřední hřídel není místo díky výztuhám.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Re: Bismarck - Amati

Osobně preferuji plovoucí modely před statickými, takže s takovými úmysly určitě fandím. Ovšem třeba vzít v úvahu, že plovoucí provedení bude vyžadovat řešit řadu záležitostí a nejsem si jistý ohledně tvých zkušeností. Bylo by to na delší pojednání, nyní aspoň stručně k tomu pohonu. Pro střední hřídel by bylo třeba zhotovit tunel skrz ty výztuhy (kýl či zadní vaz). Což se ovšem dělá nejlépe ještě před sestavením kostry, pokud je již trup sestavený, půjde to jistě o dost hůře. Ovšem nic není ztraceno. Není nutno za každou cenu mít funkční všechny tři šrouby. Prostřední klidně může zůstat jen jako atrapa a funkční udělat pouze oba krajní.

Share

Palec nahoru Palec dolu