1

Téma: Digitální šuplera

Od pondělí 2. dubna mají mít v Lidlovi dig. posuvné měřidlo za 399,-.
Normální cena (alespoň u nás) je min. dvojnásobná, takže beru určitě.

A doufám, že to není Apríl.

Radek

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Digitální šuplera

chce to hned jí tam vyzkoušet nedávno proběhl dialog ohledně této levné šupléry na stánkách RC Revue,kde Jarda Kroufek (redaktor)podobnou koupil a zjistil ,že je ve velice špatném stavu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Tak ji mám a vypadá nadějně. (Na rozdíl od sukovníků, které jsem taky vzal a jsou z výroby zubaté a rezavé. sad )
Těch posuvek měli v 7.00 hod. tak 50 kousků. Lidi je brali i po třech...

Radek

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Pokud se týká digitálního posuvného měřidla je zásadní rozdíl mezi levným z Lidlu, OBI, Globusu, ... a na pohled stejným, ale několikanásobně dražším v OPAKOVATELNOSTI měření. Pro firemní praxi je problém při měření v situaci, kdy jeden díl měříte vícekrát a pouze někdy se výsledky "sejdou".

Také mám doma měřidlo z Lidlu a pro domácí provoz plně vyhovuje. Ale v práci bych ho ihned vyřadil, protože se s ním spolehlivě měřit nedá.
A to už mám za sebou 5 let na OTK, kde měříme součástky pro výrobu měřidel.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

víc než opakovatelnost nebo přesnost (obé spolu souvisí a pro domácí použití je dostatečné) mi vadí u těch levných posuvek jejich automatické zapínání (jen se na ni šáhne, třeba pro položení na jiné místo, hned se zapne) a to, že žere baterky jak prokopnutá...

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

SH napsal:

víc než opakovatelnost nebo přesnost (obé spolu souvisí a pro domácí použití je dostatečné) mi vadí u těch levných posuvek jejich automatické zapínání (jen se na ni šáhne, třeba pro položení na jiné místo, hned se zapne) a to, že žere baterky jak prokopnutá...

Na tvoji bolest s batekami mám doma super řešení - mechanickou šupleru s tradičním odečítáním hodnot na stupnici. Ta zaručeně baterku nežere.... tongue
(pardon, nedalo mě to sem nenapsat....)

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Dejv napsal:
SH napsal:

Na tvoji bolest s batekami mám doma super řešení - mechanickou šupleru s tradičním odečítáním hodnot na stupnici. Ta zaručeně baterku nežere.... tongue

pokud mi k té mechanické šupleře dodáš i oči... rád použiju.

Neboj, i Ty dojdeš do věku, kdy se ti budou čárečky slévat do jedné a budeš rád, když odečteš celé milimetry.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

SH napsal:
Dejv napsal:
SH napsal:

pokud mi k té mechanické šupleře dodáš i oči... rád použiju.

Neboj, i Ty dojdeš do věku, kdy se ti budou čárečky slévat do jedné a budeš rád, když odečteš celé milimetry.

Staříku!!

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Dlouho jsem měřil pouze jednoduchými pravítky apod. s milimetrovým rozlišením. Také jednu primitivní plastovou šupleru s mm stupnicí mám. Je to ale jen pro orientační měření a občas bych uvítal přesnější údaje, tedy jsem si před nějakou dobou také pořídil levnou digitální šupleru (nemohu si přesně vybavit, ale nejpravděpodobněji se jednalo o akci v Lidlu). Mohu potvrdit, že proti kvalitním měřidlům, co máme v práci (Mitutoyo), to pokulhává. Ale přesnost je pro mé účely pořád víc než dostatečná. Spíš jsou nepříjemné vlastnosti jako horší ergonomie (chodí to více ztuha, ostřejší hrany jsou nepříjemné na omak). A zřejmě mohu potvrdit i to rychlé vybíjení (včera po přečtení této diskuze jsem si šupleru vytáhnul a chtěl si s ní pohrát, ale mrtvá, tedy budu muset vyměnit tu knoflíkovou baterku).

Share

Palec nahoru Palec dolu

10 Naposledy upravil: Sunn (13-02-2020 01:00:25)

Mám cca 4 roky šupléru z Lidlu, s původní baterkou a stále funguje. Ale nemá žádné autozapínání, zapíná i vypíná se stiskem tlačítka.

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

11

To mám zřejmě nějakou takovou, zapíná a vypíná se tlačítkem, ale i automaticky při pohybu posuvné části. Rovněž se po chvilce nečinnosti automaticky vypíná. Nechtěné zapínání při běžné manipulaci, pohybech, otřesech apod. jsem nezaznamenal. Proto mě ta spotřeba zaskočila. Rozhodně to měřítko nemám 4 roky, spíš tak polovic (musel bych dohledat účtenku), ale přesto již došlo k vybití, i když měřím jen sporadicky. Možné vysvětlení jsem se dočetl na Wiki https://cs.wikipedia.org/wiki/Posuvn%C3 … 9%C3%ADtko U některých měřítek prý elektronika stále pracuje a odebírá proud, i když se s nimi neměří (pouze displej zhasne).

Share

Palec nahoru Palec dolu