1

Téma: Pohon pro remorkér

Ahoj,

hlavně jsem letadlář, ale občas přičichnu i k lodím a autům, hlavně když se nedá jezdit.

Pomalu začínám stavbu modelu remorkérů s volnou předlohou v této kocábce:

https://www.fleetmon.com/vessels/svom-s … s/2447537/

Délka 1500mm, šířka v nejširším místě 265mm. Výtlak cca 12kg.

Pro pohon mám dva motory Mabuchi RS 750SF, ano, je to plechovka, žere a stříďák by byl lepší, ale mám je nové i s regulátory, tak je chci použít.

Na loď se mi vejde max 90mm lodní šroub, představa je motor s převodovkou 3:1, napájený 12V a lodní šroub 3-list 80mm. Motor má při 12V nezatížený 15 000ot.

Předpoklad je výtlačná plavba, nic extra rychlého, spíš takové brouzdání po rybníku, na rychlejší ježdění mám blechu a jachtu. Kolega má navíc podobné plavidlo a tak se budeme aspoň ploužit oba.

Dotaz je jestli to ty motory utáhnout, nebo budou chtít jiný převodový poměr, ten můžu prozatím jednoduše změnit.

Díky a hlavně šťastné a veselé smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Pohon pro remorkér

Určite to bude stačiť ale zvolil by som ešte väčší prevod aspom 4:1 až 5:1 zníži sa spotreba a vrtula pôjde v optimálnych otáčkach
bežne točím 80mm 4list 1500až 2000 otáčkami raboesch má v katalogu udávané maximálne otáčky na danú vrtulu je idealne isť na 50 až 70% udávaneho maxima

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: Pohon pro remorkér

Tak teda raději ten 4:1 větší převod tam už asi nedám. A nevím na co jsem myslel když jsem psal tu šířku... Správně je 420mm.

Share

Palec nahoru Palec dolu