151 Naposledy upravil: PetrP (04-07-2019 11:49:14)

Re: První středa v měsíci

Tak to tedy soustrast (sám vím co to obnáší mít auto vykradené/ukradené/poškozené).

Škoda žes nemohl dorazit, ale nějak se to zvládlo. Počet nebyl zrovna vysoký (4 celkem, 2 bez lodí), ale ono to na Proseku nebývá o moc lepší. Sestava trochu obměněná, zas pro změnu dorazili ti, co to mají na Prosek z ruky. Podmínky pro ježdění solidní, na vodě sem tam nějaký lísteček a tráva (břehy pokosené) co se trochu motala na šrouby, ale nic hrozného. Lidí kolem dost (provoz na cyklostezce, aktivity na březích dokola rybníčku), ale žádné nepříjemnosti a konflikty, místa dost. Než jsem přišel, kolegové se usadili kde bylo volno (u laviček podél cyklostezky) Zvířectvo (ryby, kachny) též nebylo proti lodím nepřátelsky naladěné. Z mého pohledu tedy spokojenost a klidně bych sraz v této lokalitě někdy zopakoval. Záleží, co na to další lidi.

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

152

Ve středu 7. srpna 2019 navrhuji se sejít v 19:00 h na Košíku s osvětlenými lodními modely.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

153

V zásadě dobrý návrh, místo je to vyzkoušené, navázalo by se na tradici. Akorát mě znepokojuje aktuální stav. Cca před týdnem jsem kolem jel na kole a moc dobře to tam na mě nepůsobilo. Voda vypadala na pohled nevábně a železné molo silně znečištěné trusem vodního ptactva. Ale jistě vhodné, aby se nedalo na jediné svědectví, ale stav nádrže posoudil i někdo další. Třeba to nakonec bude vyhodnoceno lépe. Osobně se tam bohužel dostanu nejdříve za týden (dovolená mimo Prahu), tedy nyní neposloužím s provedením fotodokumentace.

Share

Palec nahoru Palec dolu

154

Se obávám, že voda bude na mnoha místech vypadat podobně.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

155

Na Košík cestu mít nebudu, ale zjistím orientačně Prosek.
Teď o víkendu trochu sprchlo a ještě se něco hlásí, mohlo by to spláchnout molo a krapet naředit i bordel ve vodě.
Jak to vypadá v Modřanech a na Lužinách nemám potuchy.

Share

Palec nahoru Palec dolu

156

V Modřanech minulý čtvrtek plno koupajících se lidí a kachen. Díky tomu i dost plovoucího bordelu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

157

Ahoj,
takže se blíží první středa v měsíci, tentokráte (už) v Srpnu.
A protože můžeme mluvit o tom, že polovina sezóny je za námi, sejdeme se tentokráte trochu jinak. Kdysi tradiční, dnes opomíjená lokalita nádrže Košík bude cílem našeho srazu a o proti minulým středečním srazům budou tentokráte probíhat i večerní jizdy s osvětlenými modely. A to nejlepší nakonec - vezměte si sebou nějaké maso nebo jen buřta, přivezeme na sraz grill!

Kdy? 7. 8. 2019
Kde? Retenční nádrž Košík v Praze
GPS: 50°2'29.557"N, 14°30'26.373"E
Parkování před hrází rybníka (kousek je třeba vše odnést)
V kolik? Od 19h...ale budeme na místě i dříve

D.

Share

Palec nahoru Palec dolu

158

Včera večer jsem se zastavil omrknout Košík, sice už bylo šero, ale přeci jen znát, že to tam vypadá lépe než jak jsem viděl minule. Zřejmě to ochlazení a deště za poslední týden pomohly.

Voda sice nějak dost tmavá a neprůhledná (pro špatné světlené podmínky jsem nedokázal lépe vyhodnotit), ale v zásadě se zdála čistá, pouze minimum plovoucího bordelu. Molo sice stále ne zcela sterilní, ale mnohem čistší než předtím. S ježděním bych to tedy viděl pozitivně.

Na vodě větší množství kachen a také nějaké labutě (staré i mladé). Snad nebudou nějak agresivní, nádrž není úplně malá a fauna má prostor odplout stranou. Bohužel otravovali komáři, ale snad je zažene kouř z grilu. S ním bude třeba trochu opatrnost (na břehu suchá tráva).

Ještě nevím přesně, jak budu zítra večer stíhat, ale stmívá se pozdě a když má být v plánu noční ježdění, tak by mělo být od zahájení do úplné tmy dost času a snad zvládnu nějak rozumně dorazit.

Share

Palec nahoru Palec dolu

159

Kde uděláme zářijovou první středu?

Share

Palec nahoru Palec dolu

160

Svenny napsal:

Kde uděláme zářijovou první středu?

Cejtíš se na Modřany? smile

D.

Share

Palec nahoru Palec dolu

161

Mě je to asi jedno, přizpůsobím se. Beztak zatím nevím, jak na tom ten den budu, zda bych dorazil dříve či později, s lodí či bez. Ale v zásadě bych se zastavil rád, alespoň na chvíli na pokec. Otázka, jak bude přát počasí (předpověď na příští týden není zrovna dobrá). Pokud by padla volba na Modřany, mělo by to jít, co průběžně udržuji přehled, tak se stav vody zdá setrvalý a v poslední době jsem si nevšiml výrazného zhoršení. Každopádně bych to ještě čerstvě prozkoumal důkladněji. Aktuální stav na Proseku neznám, ale zřejmě budou mít přehled ti, co se zúčastnili akce o víkendu. Kromě dvou zmíněných lokalit jsem v zásadě otevřený i jiné smysluplné variantě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

162

Ahoj,
opět se blíží první středa v měsíci.
Byl zde dotaz, kde ji naplánujeme. Vzhledem k počasí, jenž bylo poslední týden, by byly nejlepší Modřany. Rybník má stálý přítok a tak po horkém týdnu nemám tolik strach o kvalitu vody.

Proto si do kalendářů poznačte, že 4.9.2019, přibližně kolem 17.30 bude setkání na spodním konci Modřanské rokle, u nového Modřanského jezírka. Zde je odkaz na mapy https://mapy.cz/s/beteguvoge

Dlouhodobý výhled bych navrhoval takto:
4.9. - Modřany
2.10. - Prosek
6.11. - Modřany (pokud se bude vypouštět, tak Prosek; ještě bude upřesněno)

D.

Share

Palec nahoru Palec dolu

163

Nejsem proti. Rybník v Modřanech jsem včera a dnes letmo omrknul. Voda se zdá čistá a průhledná, akorát se mi nelíbily plovoucí nečistoty (listí apod., chtělo by to větřík a sfoukat ke straně) a koupající se psi.

Share

Palec nahoru Palec dolu

164

OK, snad mi nejakej jouda zase neco neutrhne z auta... Jeste porad nemam vyrizeny vsechny papiry z posledniho srazu v Modranech :-D

Share

Palec nahoru Palec dolu

165

Tentokrát mi to nevyjde ani na čumendu, odpoledne vyrážím do Opavy... Užijte si to, pánové.

Share

Palec nahoru Palec dolu

166

Další středeční sraz se blíži, tak podávám čerstvé zprávy ohledně vodních ploch. Na Prosek jsem měl zrovna cestu před pár dny. Vody tam je dost, poměrně čistá, akorát hodně kachen. Těch bylo nyní značné množství i v Modřanech. Tam voda též OK, ale bohužel začalo vypouštění. O víkendu byl znát pokles hladiny (podél břehů se odhalily kameny a lávka ke stavidlu začala vystupovat z vody). Včera večer již nádrž poloprázdá. Tedy velká otázka, zda ještě letos bude opět k dispozici, anebo zůstane vypuštěná až do jara. Přitom by se mi jinak místo zdálo poměrně vhodné pro listopadový sraz (viz. Dejvův plán). Za další měsíc se bude stmívat ještě dříve, navíc již bude po změně času, tedy v obvyklou dobu srazu beznadějná tma. Kolem modřanské nádrže se však nachází veřejné osvětlení (podél cyklostezky i příjezdové komunikace na druhé straně). Je tam tedy vidět docela slušně, operace na břehu tedy bez nutnosti čelovek apod. a plavba s opatrností možná i pro neosvětlené modely (s osvětlením samozřejmě lépe). Tedy uvidíme, jaká bude situace za měsíc, nyní aktuálně očekávám, že říjnový sraz bude ohlášen na Proseku.

Share

Palec nahoru Palec dolu

167

Ahoj,
takže se blíží kvapem další první středa v měsíci.
Tentokráte zvolíme místo srazu na Proseku a dáme tak šanci přijít všem, pro které jsou Modřany z ruky.
Proto si poznamenejte - ve středu 2.10.2019 přibližně kolem 17.30 přijdte na Prosek.

Sraz bude podle stavu a kvality vody spíše na předposledním jezírku v kaskádě (hned vedle toho u bývalé pizzerie). Jsou od sebe jen pár metrů, takže každý příchozí nás hned uvidí.
Počasí má být všelijaké, přes poledne i s deštěm, ale hlavně pak v podvečer chladno, tak se dobře oblečte. smile

D.

Share

Palec nahoru Palec dolu

168

Pozitivní zpráva z Modřan. Nádrž byla o víkendu opět naplněná. Sice ne maximální stav (podél břehů jsou obnažené kameny a lávka ke stavidlu je nad vodou), ale jezdit se už opět dá (lodě s větším ponorem bacha na potopený pařez). Voda pěkně čistá a průhledná, plave tam něco listí, ale nic hrozného. Horší teprve nastane (kolem vody dost stromů a zatím většina listí neopadala). Snad to bude za měsíc v pohodě a podmínky pro sraz dobré.

Jinak se tedy potvrdila loňská zkušenost z premiérového napuštění, opět stačilo jen pár dní. Přítok (Libušský potok) je poměrně vydatný (výrazněji zeslábl jen během letního sucha). Vody je tedy teoreticky dost a výška hladiny zřejmě omezena stavidlem (uvidíme, zda se nyní hladina ještě pohne, anebo zůstane snížená do jara).

Share

Palec nahoru Palec dolu

169

Stav vody v Modřanech opět na maximu (lávka pod vodou).

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

170

Ahoj,
konec sezóny už buší na dveře, avšak stále ještě stihneme poslední první středu v měsíci smile

Jelikož Modřanské jezírko je už opět plné vody, bude se sraz konat zde.
Dlouhodobá předpověď na středu mrazy neslibuje, ale i tak se dobře oblečte a při volbě modelu vezměte ideálně osvětlený model a nezapomeňte 6.11. 2019 zhruba od 17.30 dojít k Modřanskému jezírku, které se nachází na dolním konci Modřanské rokle.
A pokud už jste své modely zazimovali, nevadí, přijďte jen tak na kus řeči.... smile

Jak už jsem napsal na začátku, toto bude poslední středeční sraz v tomto roce. Jakmile povolí tuhá zima, budeme na jaře (březen nebo spíše duben) opět pokračovat.

D.

Share

Palec nahoru Palec dolu

171

Dobrá, může tak být. Co jezírko sleduji, tak v poslední době působí OK (dost vody, čistá, málo plovoucího listí). Podle předpovědi počasí by mělo být příští týden trochu tepleji, tak to snad nějak půjde. Ohledně světelných podmínek jsem již psal dříve (26.9.).

U mě bohužel komplikace, že se protáhl servis auta a nevím jestli ho již ve středu budu mít k dispozici. Uvidím dle momentální situace, snad bych případně stíhal dorazit aspoň později a bez lodě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

172

Oprasil jsem prach z bedny a nasel v ni sveho Vltavina v jednom kuse, vyrazim z prace a mozna tam budu uz v pet. Predpokladam, ze se budete vyskytovat nekde bud u skluzu nebo u vylezu z tunelu, ze?

Share

Palec nahoru Palec dolu

173

Dosavadní srazy v Modřanech byly buď u stavidla, anebo o kousek dál u laviček podél cyklostezky. Každopádně na severní straně (směrem k hlavní silnici a zastávkám MHD), poblíž lamp veřejného osvětlení (nyní přijde vhod). Nádrž není rozlehlá, myslím že se tam lidi s modely navzájem snadno najdou.

Share

Palec nahoru Palec dolu

174

Kachen tu je jak o pouti, snad tu nebudu s lodi sam.

Share

Palec nahoru Palec dolu