1

Téma: Nádrž Modřany

Ahoj.Šel by někdo zkusit nový rybník v modřanech? : https://www.prazskyden.cz/novy-rybnik-l … -dokoncen/

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Nádrž Modřany

Nádrž sleduji už nějaký čas, dával jsem informace do jiného tématu http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 800#p48800

Možná vyzkouším o víkendu, ale napřed si to ještě pořádně omrknu v naplněném stavu (naposledy jsem tam byl za tmy a předtím ještě byla nádrž poloprázdná).

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: Nádrž Modřany

Já tam byl včera a zdálo se mi to plný.Akorát furt je vidět trochu štěrku na těch bocích ale řekl bych že už to bude trvalý stav.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Re: Nádrž Modřany

Zřejmě opravdu finální stav, dnes mi hladina přišla ve stejné výši, jako v týdnu. Dávalo by to logiku, že voda bude dosahovat maximálně k hornímu okraji vrstvy sypaných kamínků.

Dnes jsem to tedy omrknul za světla, nafotil a nakonec zkusil chvilku pojezdit s loďkou. V dohledné době podám přesnější report.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5 Naposledy upravil: PetrP (08-10-2018 15:28:13)

Re: Nádrž Modřany

V sobotu jsem tedy napuštěnou nádrž omrknul za denního světla. Voda se mi zdála méně čistá, než při napouštění (zabarvená do hněda), ale nic hrozného. Možná klam (předtím foukalo, zatímco nyní klidná hladina bez vlnek), možná zakaleno přinášenými sedimenty. Také nějaké plovoucí listí (na podzim běžný jev). Ve východním cípu (nejblíž M. rokli a u přítoku) dost zanesené, zbytek plochy v pohodě. Přístup k vodě aktuálně velice dobrý, téměř po celém obvodu (vykáceno a vyčištěno při výstavbě). Otázka, jak v budoucnu (v článku zmiňované plány na zatravňování břehů a výsadbu). Co je však nešikovné, že se břehy více svažují a přístup k vodě není tak pohodlný. Nejpříjemnější tedy zřejmě v okolí stavidla (kamenné schody, lávka), případně kousek vedle, od nájezdové rampy (tam ovšem jen pro lodě s malým ponorem, nebo se brodit). Nádrž není nijak rozlehlá (na délku tak kolem 100 m, šířka méně než 50 m), tedy vhodná spíš pro menší a pomalejší lodě. Ohledně příjezdu a parkování jsem se již zmínil v tématu První středa v měsíci.

Po obhlídce jsem zkusil chvilku pojezdit s modelem. Jediná provozuschopná loď, co mám aktuálně po ruce v Praze je Arizona, tak se jí dostalo té cti. Což je docela symbolické, jelikož právě Arizona byla mou první lodí, co jsem rozestavěl ve své „Modřanské loděnici“ (a rovněž její loňská dostavba probíhala z větší části tamtéž). Při akci mě trochu obtěžovaly vlezlé kachny (nádrž se evidentně velmi rychle stala oblíbenou základnou vodního ptactva). Když však zjistily, že ode mě nic nedostanou, odpluly stranou a naštěstí nebyly vůči modelu agresivní, jinak by byl docela problém (větší než moje lodička).

Závěr je tedy ten, že je nádrž provozuschopná a pro lodní modely použitelná. Snad tomu tak zůstane a třeba nějakého chytráka nenapadne provoz modelů zakázat pod záminkou ochrany přírody apod. Kdo má zájem, nechť vyzkouší osobně a udělá si vlastní názor. Já tam neplánuji kdovíjak intenzivní provoz, ale občas si tam třeba zaskočím, mít použitelnou vodní plochu poblíž bydliště se hodí. Pokud by se tam někdy zorganizoval nějaký sraz, tak se rád zastavím, když mi to vyjde. Lépe ve volné dny, ve všední dny (viz. první středy v měsíci) to paradoxně mám blíže na aktuální Prosek (práce poblíž).

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tcpnveau6ba1jmd1nls1dh43.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tcuh914v8ofi1c191ck2qgl6.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9td2ctpdfjgq15kc61rmne9.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9td5c312vg1ghi1mevagt13sic.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9td9hcgvd1idfh1dgr9p4sf.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tde52oqpnsc1p8t40tolvi.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdh98toq8v21vgbhsa1gul.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdmadbokg1gu6e1pr21dl2o.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdpnakn50t1ugi1ao51qt6r.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1cp9tdt011i3obpp7nethvsrsu.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Re: Nádrž Modřany

Ahoj Petře,
dík za report. Jistě by se tam dal uspořádat i nějaký nesoutěžní sraz někdy o víkendu, bez potřeby cokoliv řešit s rybáři (což jestli si pamatuju u Lužin potřeba je). Spíše bude do budoucna otázka, kolik lidí si tam v přilehlé ulici zaparkuje auto až se půjde po obídku v Mekáči projít do rokle... tongue

Share

Palec nahoru Palec dolu

7 Naposledy upravil: PetrP (08-10-2018 17:34:35)

Re: Nádrž Modřany

S parkováním bych vůbec obavy neměl. Místa je tam dost, délka té asfaltové cesty od zatáčky po vjezd do rokle (konec smyčky) cca 300 m, široké dost tedy možno parkovat oboustranně, tam se vejdou desítky aut. V posledních letech se tam při sportovních aktivitách pohybuji často, tedy mám dobrý přehled. Pár aut se tam vyskytuje celkem běžně, ale větší počet jen vyjímečně. Co jsem viděl tak leda v termínu běžeckých závodů v M. rokli, jinak tam bývá stále místa dost. Aktuálně jsem o posledním víkendu tudy probíhal i projížděl na kole. Udělalo se hezky a lidí bylo v rokli i kolem nové nádrže více, ale přesto aut jen pár. Místní zřejmě nemají zapotřebí (pár kroků od paneláků), případně lze popojet MHD, od tramvajové zastávky Poliklinika Modřany je to k vodě respektive k ústí rokle pár kroků podchodem (zachycen na jedné z mých fotek).

P.S. Ještě dodatek, další rozsáhlá záloha parkování je poblíž. Velká plocha na opačné straně ulice, směrem k sídlišti (severně od zastávky tramvají, před bývalým Priorem). Tam permanentně parkuje dost aut, ale také bývá dost volno (s výjimkou termínů čištění ulic na sídlišti).

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Re: Nádrž Modřany

Rybníček: Lipiny v Praze 412, Modřany - nová vodní plocha v Praze, vhodná pro jezdění a plachetnice?

Sledoval jsem stavbu rybníčku.

Dno je vyložené dusaným jílem, rohoží a štěrkem (navrch). Viz obrázky.

Ve dvou místech je v rybníčku pod hladinou seskupení pařezů.   Vyznačeno červeně.

Jedno seskupení je v úzkém konci, těsně u kraje v mělčině a domnívám se, že nepřekáží.

Druhé seskupení je v místě hloubky a pravděpodobné plavby a mám ho přesně zaměřené. – viz obrázky

Na plánu rybníčku je nakreslena sypaná hráz, která byla ve skutečnosti vynechána (nepostavena) a místo ní je pouze výpustný objekt s lávkou. K lávce vedou z břehu kamenné schody. Nyní je rybníček téměř plný. Schází 19 cm naplnění – viz obrázek.  Při plném stavu je hladina vody 5 cm nad lávkou, ta je zatopena.

Podél jižní strany (oproti lávce) je silnice s možností stání aut. Rybníček je přístupný kolem dokola.

S pozdravem
Ivo Nágl

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0rbta1pf71vlt1v8a1mnv3.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0tvqadl7dbp119f188m4.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0t12uugva1hu21a2go9o5.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/10/t/p1cpt7sq0t5629pjjj71v9p1iro6.jpg

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

9

Re: Nádrž Modřany

Modřanská nádrž aktuálně použitelná pro plavbu. Přes zimu byla napůl vypuštěná, nyní je naopak přeplněná. Hladina snad o půl metru výše, než na podzim. Lávka ke stavidlu cca 20 cm pod vodou, rovněž kameny pokrývající dno všude podél břehů zcela zatopené. Nečistoty na hladině sfoukané ke straně. Pokud by tedy byly vážné úvahy o uspořádání srazu, jak padlo nedávno na Proseku, měla by být vodní plocha pro ten účel vyhovující.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1d8ghf3j71g28qmj1cf618n51k8k3.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1d8ghf9s3u5cgg6gl0eoi1cd36.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Re: Nádrž Modřany

PetrP napsal:

... Pokud by tedy byly vážné úvahy o uspořádání srazu, jak padlo nedávno na Proseku, měla by být vodní plocha pro ten účel vyhovující.

Ahoj Petře,
z hlediska pravidelných středečních srazů jsem naprosto otevřen tomu, že budou srazy i v modřanské rokli. Svenny se dušoval, že to pro něj není problém být kontaktní osoba pro takový sraz a navrhoval ho tam uspořádat první červnovou středu. Navíc pokud by byl zájem, lze se domluvit i na setkání i jinou středu v měsíci, klidně už v květnu nebo dříve. Jen si musí někdo více lokální vzít na bedra organizaci na místě (v podstatě tam být). Dokonce mám i zájemce o sraz... smile
Takže zájemci o sraz na rybníčku v Modřanech, hlaste se!

David

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Re: Nádrž Modřany

Tak pokud by byl širší zájem, určitě bych se nebránil. Akorát s tou organizací bych těžko posloužil. Mám to z práce přes celou Prahu (tedy ve všední den navečer rychlejší spojení na Prosek). Zřejmě bych tedy dorazil se zpožděním, ovšem zas výhoda, že bych nemusel tahat věci s sebou do práce, ale mohl si loď vyzvednout po návratu domů a hned na to být u vody). Zatím vyčkávám na vývoj situace, zda a kdy se tu něco případně uspořádá. Nyní jsem chtěl akorát podat čerstvé informace (podobně jako činíš ty s Prosekem), aby se dalo lépe plánovat.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Re: Nádrž Modřany

https://photos.app.goo.gl/VkCcfLUYQwejDBsH9
22.4.2019

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Re: Nádrž Modřany

Čerstvé zprávyz Modřan. Během jara jsem kolem nádrže častěji běhal a jezdil na kole, co jsem sledoval tak se situace od posledních reportů nezměnila. Stále vyšší hladina vody, akorát v poslední době napadaný bordel ze stromů, ale nic vážného a obvykle sfoukané ke straně, voda jinak čistá.

Občas tam bývá vidět člověk s plachetnicema, o posledním víkendu tam jezdil obě odpoledne. Já se vypravil na chvíli v neděli večer za soumraku (moje minilodičky na rozdíl od plachetnic vyžadují bezvětří a klidnou hladinu).

Škody ze středečního Proseka (Wien rozlepená dělová věž, Arizona namočený přijímač) mezitím opraveny a nyní opět plavba bez problémů. Akorát už horší světelné podmínky, tedy dokumentační foto horší kvality.

Se současným stavem nádrže v Modřanech jsem spokojen a s pouštěním lodí neshledávám zásadnější problém. Předpokládám, že to vydrží i do plánovaného srazu za měsíc a účastníci snad budou spokojení.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1dd0u7uos1d871n1esn9q0e1hs53.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1dd0u82sn5tj1rgfa3335tf6.jpg http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/34/t/p1dd0u86j114fa1skb1umakso1rvl8.jpg

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu