51

Re: USS Saucy PG-65: Přestavba

Další drobný postup. Trup má už barvu. Šíře černého proužku je 6mm. Proč? Protože jsem měl takhle širokou maskovací pásku... smile
Mimochodem, v reálu je těch 6mm necelých půl metru.
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cs6q8d4aodeq3r1l7mjmupra3.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

52

Re: USS Saucy PG-65: Přestavba

Tentokrát textově, fotky budou později.
Je téměř hotový hlavní stožár, budu na něm dodělávat ještě pár věcí, abych jej mohl přidělat na superstrukturu. Bižuterii dověsím později. Taky upravuju můstek podle fotek.
Upravil jsem světlík strojovny (o proti realitě). Ten od revelu je o jeden pár oken kratší a o cca 4mm vyšší. Budu na něj teď lepit lepty z platinové edice (co mě zbyly z druhé korvety).

Plán na nejbližší dobu - sletovat druhý stožár na strojovně a připravit pro něj lůžka; udělat konečně nástřik paluby a některých horizontálních ploch příslušnou barvou.

Share

Palec nahoru Palec dolu

53

Re: USS Saucy PG-65: Přestavba

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cstsoouhtgv1pm91kqpss0e733.jpg
Stožár.

Share

Palec nahoru Palec dolu

54

Re: USS Saucy PG-65: Přestavba

Takže po delší odmlce opět nějaký příspěvek. Nebylo moc času na psaní a co zbylo se prostavělo.
Většina času byla věnována různým úpravám paluby a superstruktury, kdy paluba už má konečně nátěr a superstruktura hotový můstek.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cvbrrqipuvr1asqqv4148td803.jpg
Také už se tu rýsuje určitá podobnost s předlohou.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cvbrrqip1k688ni14p8nfd3ck4.jpg
Můstek v detailu není praktucky nikde vidět, všude jsou jen obecné tvary. Takže jsem si pomohl fotkamu ze HMCS Sackville, která ač kanadská varianta korevty, má čirou náhodou podobný můstek s plným ohraničením. Co se týká barev, tady je to opět fantazie, protože jedna korveta má boky bíle, jiná v šedomodré kamufláži...a předloha toho moc neporadí.

Share

Palec nahoru Palec dolu

55

Re: USS Saucy PG-65: Přestavba

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cvbrrqiq1qd2hhmccb2di12935.jpg
Další čas byl věnován úpravě světlíku nad strojovnou. Byl prodloužen o jeden pár oken a taky jsem na něj nalepil originál Revell lepty z platinové edice. Mezi námi, při tvorvě toho světlíku jsem byl zatím nejblíž to celé rozmlátit na kousíčky. Revell lept je z kdovíčeho, moje lepidla na kov na ně vůbec nereagovala. Navíc některé z těch kousíčků jsou tak titěrné a zmagnetizovatelné, že občas mě zůstaly na pinzetě (potřebovala by demagnetizovat). Ten poslední pár oken jsem pak vyráběl z kousku plíšku a obecně soudím, že celé tohle se mě moc nepovedlo. Barvy jsou trochu oříšek, z vrchu jsou tmavé jako paluba (viděno na většině snímků), ale když jsou okna zvednutá, tak tam je kamufláž jak na bocích.

Další drobná nespokojenost je s bočními podpěrami křídel můstku.
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cvbrrqiqsjm1cpchrtb9r16a36.jpg
Jsou to upravené originál plastové výlisky, ale to je ta potíž. Ony jsou ty špricle prakticky lichoběžníkové a když jsem tam zkoušel lepit proužky plastu aby vznikly L profily, vypadá to nesutečně humpolácky. Tady jsem na vážkách. Buď to nechat a zavřít oči, nebo to nechat bez L profilu (v podstatě origo ze stavebnice), nebo to postavit sakum prdum komplet znova.
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cvbrrqiq1ld71or21rbf1ln11um17.jpg
Jako porovnání, kdy jsem stavěl podpěry komplet nové je moje první stavba (stále rozestavěno), kde je vše děláno z mosazných L a T profilů a letováno. S tím jsem si vyhrál. Nicméně tam nebyla jiná možnost, struktura podpěr je atypická, kdežto zde ne.

A co jsem samozřejmě dělal, jsou stožáry. Hlavní přední, je téměř hotov, ještě pár blbin, a pak zadní, ten je finální, na tom už nic nebude. Vše letováno z mosazi. Serepetičky co se budou na to případně dávat se budou jen lepit, už žádné letování.

Share

Palec nahoru Palec dolu

56

Re: USS Saucy PG-65: Přestavba

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/151170/t/p1cvg1g9ni1vvansrufu1n7h5jr3.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu