1

Téma: Výběr epoxidu pro odlévání

Zdravím

potřeboval bych poradit ohledně výběru epoxidu, který nebude primárně sloužit k modelaření (ale sekundárně ano) a v normálních obchodech jsem jej nesehnal. Tam mají jenom nějaké základní.

Potřebuji to na výrobu různých drobností (bižuterie) až po odlévání větších bloků (lampička příklad).

Takže nároky na něj jsou aby byl výsledný epoxid čistě čirý, někdy je sice pryskyřice čirá, ale tužidlo ji zabarví. Barvit jej budu já dle potřeby. A potom aby byl dostatečně řídký, kvůli snazšímu zatékání a stoupání bublinek, zatím nemám čím udělat podtlak, hlavně u něčeho tak velkého. A poslední požadavek je aby to při takovém objemu bez problému ztuhlo a neudělalo to něco nečekaného (třeba zmenšilo výrazně objem). A nejlépe aby se s ní dalo pracovat aspoň 30minut.

U Havla jsem našel POLYLITE 32032-20 nemá s tím někdo zkušenosti, nebo nevíte o jiné, která by byla třeba lepší?

Děkuji

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Výběr epoxidu pro odlévání

Někde dole pod Jižními Svahy je údajně firma Polivia-Nova, pokud si dobře vzpomínám.
Měli by tam mít pryskyřice, nebo by snad měli alespoň poradit.
Mám dokonce pocit, že jsem tam s někým byl, měli tam i pigmenty, stříkací pistole....
Ale můžu si to plést s jinou prodejnou (firmou)...
Něco se prodává, zkus hledat v potřebách pro entomology (a údajně je prodejna směrem na Fryšták, poslední činžáky). Ale jestli budou mít pryskyřice, to nevím.

Share

Palec nahoru Palec dolu