26

Re: Hermann Marwede 1:72 (Revell) - prostor pro reakce čtenářů

BigBang napsal:

ad "myslím že už to je všechno": To si člověk myslí vždycky, pak ale skončí s trupem, holou nástavbou a palubou big_smile

no, já u Parata použil jenom stojan a vnitřní výztuhy....

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

Dotaz na Toma... jak natíráš/stříkáš ty detaily? Já mám dilema jestli vše slepit a pak pracně maskovat a stříkat... nebo jednotlivé díly nastříkat a pak pracně lepit...

Share

Palec nahoru Palec dolu

28

Tome ,
zajdi do néjbližší korálkárny ....různé šňůry (voskované, polyesterové, klobouková guma ) a plno drátků  a jiných věcí, které by se Ti mohli hodit....  nebo do větší galanterie ..
Ať se Ti daří se stavbou

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

SH napsal:

Dotaz na Toma... jak natíráš/stříkáš ty detaily? Já mám dilema jestli vše slepit a pak pracně maskovat a stříkat... nebo jednotlivé díly nastříkat a pak pracně lepit...

Jakmile mohu, snažím se vše maskovat a stříkat zvlášť. Všechny detaily se snažím navíc dělat tak, aby nebyly lepeny "plochou", ale lepím do nich plastový profil a do paluby či nástaveb pak díru (snad jsem to napsal srozumitelně). Natirat se snažím co nejméně a co nejmenší plochy, nicméně třeba u stožáru, kde jsem neměl jak maskovat, jsem černou část natřel.

Má pomalu se rozrůstající flotila:
Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72)
Přestavba: Neptun (1/100)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu

30

Prostě na detailu trn a díra na místě kam příjde.

Pěkná práce wink

Share

Palec nahoru Palec dolu

31 Naposledy upravil: BigBang (17-12-2017 21:16:33)

Nevím jakek má v měřítku průměr tělo tý lampy (ØD), ale „z první“ mě napadlo to co jsem dokreslil do obrázku ;)3

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/1906/t/p1c1j1sgl9a2cnle1l0nou616193.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

32

Obávám se, že drát 0,7 nezvládnu navrtat hmm. Navíc by se k němu dost blbě lepilo to "sklo".

Dokončené: USS Fletcher destroyer (1/144), Schnellboot S-100 (1/35), DGzRS Hermann Marwede (1/72)
Rozestavěné: Smit Houston (1/200), Schnellboot S-100 (1/72), HMAS Armidale (1/50), Watergeus (1/40)

Share

Palec nahoru Palec dolu

33 Naposledy upravil: BigBang (22-12-2017 16:04:22)

oprava - 0,75mm jsem bral jako kulatej PS profil z MP jetu wink do toho vrtnout díru zvládneš

Share

Palec nahoru Palec dolu

34

to 0.75mm profil myslíte jako tělo lampy?  To jako že lampa má průměr 54mm? Podle fotky aspoň dvojnásobek...

Share

Palec nahoru Palec dolu

35

Proč myslíš? Podle fotky nebude průměr o moc větší v porovnání se zábradlím. Vím, foto nic moc, ale pro představu stačí. A kdyby to nebylo v měřítku, tak by se s tím Tom tak složitě nedělal...
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/img/m/1906/t/p1c4ni9ho51t6k1dfi13p7k0vjek3.jpg

Share

Palec nahoru Palec dolu

36

Jak napsal Vašek, ono to není větší než 7 cm určitě, takže i kdyby to tělo lampy mělo 7,2 cm, na modelu tedy 1mm, musel bych do něj navrtat díru 0,5mm, což by znamenalo trefit naprosto perfektně střed a to asi nezvládnu. Je to asi moc malé na něco shůdného. hmm

Share

Palec nahoru Palec dolu

37

Do plast. kulatiny to zvládneš, ale budeš muset jich udělat mnoho, a pak vybrat ty povedený smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

38

Máš to moc pěkné! ;-)
Pokud nesloučí obě kategorie, tak budeš v F4C, takže Ivan ti "nehrozí" ;-)
Škoda, že ses tak nadřel, ale výsledek je parádní!
Výztuhy bortu nebo celý bort jsi lepil až po nabarvení paluby?

Share

Palec nahoru Palec dolu

39

Mockrát děkuji!
Co se kategorií týče, už jsem registrovaný do F4B, on to sice je kit, ale z kitu jsem nepoužil takřka nic, takže je to regulérně loď pro kategorii F4B. Do F4C mám S100 od Italleri, tak bych musel jednu z nich nechat doma. smile
Jinak bort jsem dal dohromady už před barvením úplně celý, včetně výztuh. Bylo náročné to oblepit, ale snad se podařilo. smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

40

Tak nakonec úplně jinde, co? big_smile

Je to fakt dobrý. Ale oblepovat kompletní borty, to jsi masochista! A ty světýlka ti snad i udělám, protože mě to fakt nedá to nezkusit smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

41

Když jury řekne, že je to F2A, tak přes to nejede vlak wink.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

42

Ale jo, musím říct, že mám z Hermanna radost. Jízdní vlastnosti nejsou nejlepší, ale nic, co by se nedalo naučit. Jinak světýlka můžeš zkusit Vašku. big_smile

Share

Palec nahoru Palec dolu