1

Téma: Povrchová úprava před barvením

Ahoj, stavím loď a jsem ve fázi kdy jsem vše vybrousil, vytmelil a znovu vybrousil a nastříkal základovkou a znovu tmelil a brousil. Ale po prvním nástřiku barvou jsou stále vidět malé nedokonalosti a na víc v některých místech kde jsem tmelil má barva jakoby jiný lesk.

Pro tmelení používám dvousložkový tmel hliník, a barvy akryl.

Najde se nekdo kdo poradí jak to udělat aby to vypadalo jako autolak?

Diky

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Povrchová úprava před barvením

Použij plnič na auta, přebrus aaž pak finálně lakuj

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

3

Myslím, že tmel s příměsí hliníku je zbytečný. Já tmelím Rapidem. Je to polyesterový tmel . Nenapsal jsi jaký máš podklad tj. brousíš, tmelíš na co? Dřevo, plast, laminát? Ty nerovnosti jinak než tmelením nesrovnáš. Tak jak píše TAZ na menší nerovnosti použij dvousložkový plnič. Mají ho v drogerii Barvy laky. Ten ve spreji není moc vhodný nezaplní dírky a  kopíruje. Mohl bys taky použít jednosložkový plnič béžové barvy také v Barvách lacích. Brus s papírem pod vodou. Nejdřív 320 zrnitosti, pak třeba  600. Nech to dobře vyschnout protože i ten plnič do sebe nasákne vodu, pak by se ti to mohlo loupat.  Nejlépe nechat zaschnout do druhého dne. Když pak stříkám finální nástřik, vezmu to lehce barvou, nechám zaschnout a případné dirky, nerovnosti co vylezou vytmelím a přebrousím. Pak teprve stříkám . Je lepší  stříknout to po více vrstvách a nechávat to dostatečně proschnout. Stříkej kvalitními barvami tzv. autolaky . Jsou to dvousložkové akrylátové barvy k sehnání v prodejnách s autolaky.

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

4

Ahoj loď je potažena sklolaminátem. Jak jsem psal, mám ještě problém s tím, že větší místa kde je tmel po přestříkání barvou mají jako by jiný lesk a to i přes to že než nanáším barvu vše přestříkám základovkou a lehce obrousím. Neví někdo co s tím?

Jinak díky za odpovědi

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Záleží taky čím brousíš. Máš papír pod vodu? Když to celé přebrousíš, necháš to vyschnout? Je to velice důležité nechat to celé vyschnout. Zkusil jsi místo základové barvy ten plnič? Moje rada je. Celé to přebrus papírem o zr. 320 pod vodou, kup plnič ve spreji, nech to vyschnout a přestříkej to plničem. Po přebroušení to nech vyschnout a pak stříkej barvou. Nepíšeš taky jestli stříkáš  sprejem, nebo máš kompresor.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

jo, a ten plnič nesmíš probrousi skrz ....  na hranách probroušení pak vznikají mapy. Pokud stříkáš pistolí tak stříkni jednu vrstvu plniče, pak do něho přidej trošku černé barvy aby změnil odstín a střikni druhou vrstvu. Při broušení pak vidíš kde probrušuješ a kde ne.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Můj vyzkoušený plnič ve spreji (větší zelené balení, ale název už nevím) aktuálně nemají, takže jsem si koupil na zkoušku menší balení, krémové, ne úplně levné a mám taky tu zkušenost, že to prakticky nic nezaplní - a tím mám na mysli droboučké poškození, co už běžným Rapidem nevybrousím.
Tak jsem koupil kilovku jednosložkového plniče (dvousložka je jistě kvalitnější, snad tvrdší?), abych to buď natíral nebo stříkal.
Do malé pistolky nechci cpát dvousložku a větší pistoli ani odpovídající kompresor nemám.
Zatím jsem řešil jen drobnosti, ale vypadá to, že "plní" jak má ;-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Ahoj, je možné dát plnič na barvu? nebo musím znovu přestříkat základovkou.

Stříkám sprejem, pistol nemám.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Barvu přebrus a klidně ji stříkni plničem, ovšem pokud je podklad na syntetice raději opatrně spíš vícekrát nenalejvat to.

Share

Palec nahoru Palec dolu