1

Téma: Jak se dělá paluba?

Poradí někdo jak se dělá paluba dle tohoto videa, na tom videu je to tak rychle, že jsem z toho moc nepochopil čím se dělají ty drážky.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Jak se dělá paluba?

Pokud je ta paluba z plátů balzy, tak prakticky čímkoli - dlátem, šídlem, rýsovací jehlou...

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

3

Je to hrozně jednoduché. Na topolovou překližku nastříkanou matovým lakem narýsuješ podle pravítka čárky, pak to potřeš černou barvou a po zaschnutí pořádně vybrousíš. Já to dělám jednodušeji. Nastříkáš překližku matovým lakem aby to nesálo  a  namaluješ slabým fixem, lepší je dokument o síle 0.3 mm na podélné čárky a 0.1 mm na příčné čárky. Pak to celé řádně přelakuješ, ale nejdřív je lepší to přestříkat sprejem aby se ten dokument nerozmázl.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Pepa Darvaš napsal:

Je to hrozně jednoduché. Na topolovou překližku nastříkanou matovým lakem narýsuješ podle pravítka čárky, pak to potřeš černou barvou a po zaschnutí pořádně vybrousíš. Já to dělám jednodušeji. Nastříkáš překližku matovým lakem aby to nesálo  a  namaluješ slabým fixem, lepší je dokument o síle 0.3 mm na podélné čárky a 0.1 mm na příčné čárky. Pak to celé řádně přelakuješ, ale nejdřív je lepší to přestříkat sprejem aby se ten dokument nerozmázl.

Můžeš prosím napsat jaké fixy, laky ?

Díky moc

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Není to fix. V papírnictví to prodávají jako dokument.  Proto je dobrý to nejdřív přestříkat sprejem a potom to můžeš lakovat čím chceš.Lak je akrylátový ve spreji.

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

6

Dík mooooooc, mrknu na to

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Ještě jedna věc, proč topolová překližka? Má to nějaký důvod?

Dík za odpověď

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Nemá léta a je lehká. Dala by se použít i lípa, ale tu nevím, kde sehnat. Topolovou mají už téměř v každé modelářské prodejně, nebo na netu si vygoogli

Share

Palec nahoru Palec dolu