1

Téma: Veletrh Prodítě 2017 BVV Brno

Dnes jsem dostal od Oldy Oberreitera tuto zprávu :

Ahoj kamarádi modeláři.
Co BVV koupilo Brno od Němců, tak jsou potíže. Přesunuli to do pavilonu B a k tomu ještě na terasu ( ochoz ).
Tam nedostanu vodu ani hlínu. Je tam výtah, ale bazén nepovolí kvůli průsaku vody, hlínu kvůli zátěži a navíc pod tím budou stánky a v pytlích tam nosit hlínu je nesmysl.
Ani si nedokážu představit, jak bych to všechno lopatou a kolečkama chystal a uklízel.
Většinou to chystám sám a někdy mě pomůže Vlastík Smolka, můj Martin a Mira Zálešák. To, dá dost práce a to bylo vždy v přízemí.
Chystám to i s přípravou víc jak měsíc a pak týden instaluji.
Pro letošek se omlouvám, dostal sem málo možností. Jezdit po dlažbě a vystavovat modely na stole je blbost.
Máme RC modely, ty mají předvádět co dokážou v rukách kvalitních modelářů a to jste všichni a né plastikový, statický.
Letos to po 18. letech nebude a příští rok se uvidí. Udělám pro to všechno, ale nerozhoduju o tom. Je to taky práce pana Rektora, který pro nás udělal vždy maximum a měl nás pod svými křídly a všechno zafinancoval. Je to jeho firma EfektMedia, která za vším stála a se kterou jsem spolupracoval a vždy i vše pořádal.
Mrzí mě to, protože jste všichni skvělí kamarádi a modeláři a hodně jste se podíleli na tomto programu. I když to bylo zadarmo, tak jste pokaždé odvedli perfektní práci na maximum a modelařinu zviditelnili v očích návštěvníků BVV.
Oni poznají že udělali chybu. Každý rok se návštěvníci BVV na Vás hodně těšili a proto zavítali do pavilonu. Pochybuju, že rybář se půjde podívat na kočárky.
Největší radost jste dělali dětem a chlapům.
To je tak všechno, co bych Vám k tomu napsal.
Když tak to prosím přepošlete, koho znáte a já na některý ani nemám mejly.

Ahoj Olda

Na té Moravě už je úplny prd.

S pozdravem
Oldřich OBERREITER
RC-TRUCK MODELS BRNO

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Veletrh Prodítě 2017 BVV Brno

Bohužel, co se v Brně na radnici dostalo "Ano bude líp (Anofertu)" + "Hnit Brno",  jsou potlačovány mnohé tradiční aktivity s dlouhou historií.  Peníze se sypou na spřízněné akce nebo na akce, které by na sebe měly vydělat. Tak na to teď dojeli na BVV i modeláři s akcemi při veletrzích. Nebylo to jen při veletrhu Prodítě (dříve Modely Brno) ale i na podzim u veletrhů Boat Brno.
Jedinou akcí na Moravě, zaštítěnou nějakým městem nebo organizací, je tak již jen For Model 2017 na Floře Olomouc ve dnech 10.-12.3.2017...

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: Veletrh Prodítě 2017 BVV Brno

Dostal jsem doplněk zprávy od Oldy Oberreitera :

Ahoj kamarádi modeláři a přátelé.
Přeji hodně toho nejlepšího v roce 2017 a hodně modelářských úspěchů a stálého zdraví.
Letos jsem nepočítal s tím že nějaká modelářská akce z mé strany bude.
Navazuji na předchozí dopis, který jsem rozeslal asi před měsícem.
Vedení akce ProDítě, pro nás na letošek zajistilo alespoň něco málo prostoru, ke kterému se budeme muset přizpůsobit.
Veletrh ProDítě, se koná 23.- 26. března 2017, což je za pět týdnů - tentokrát to bude na jiným místě, než jsme bily zvyklý. Je to v pavilonu "B" na prvním patře ( galerce ), kde jsou pro potřebu k využití dva nákladní výtahy asi 4x4m.
Tentokrát se počítá s menší modelářskou plochou. K dispozici bude omezené množství hlíny i s menší silnice. Bazén letos nebude. Nemůže být na patře, ohledně stánků pod námi.
Pokud bude mít někdo z lodních modelářů zájem, tak lodičky předvést jako statický.
Zázemí bude pro modeláře připraveno, jako obvykle, stoly židle a 230 V.
Je to pro letošek. Pak by jme se měli vrátit zpátky.
Sraz bude v 8.00 hod u Brány č. 8, kudy budeme vjíždět a to v sobotu, i v neděli.
Buďte tam prosím na čas, pojedeme přes celé výstaviště a nebudu moc se pro opožděné vracet. Děkuji za pochopení.
Upozorňuji, že tam bude letos málo místa, tak kdo nebude moc, tak to nevadí a příští rok se to snad zlepší.
Registrace účastníků bude ukončena 19.3.2017.
Pro přihlášení potřebuji vědět:
Jméno zúčastněné osoby, bydliště (stačí město), typ auta a SPZ, s jakým modelem přijedete, a které dny se zúčastníte. Je to pro volný vjezdy.
Prosím i jména modelářů ( spolujezdců ), kteří pojedou s Vámi ve vozidle.
Volný vstupy budou pro všechny účastníky a rodinné příslušníky ve vozidle.
Pro účastníky je zajištěno parkoviště v areálu BVV, na proti pavilonu B.
Prosím aby všichni přihlášení toto parkoviště využili, na jiných místech budou auta odtažena. Veletrhy nám to kladou opět na srdce.
Těším se na Vás a další naše setkání.
TRUCK- RC MODELS BRNO Oldřich OBERREITER
S pozdravem

Oldřich OBERREITER
RC-TRUCK MODELS BRNO

Share

Palec nahoru Palec dolu