1

Téma: Nabídka plánku z časopisů NDR a Polsko

Kontektoval mne syn známého modeláře a nabízí tyto plánky :

Plánky z Modell bau heute NDR :                                                                                                
Motorausbildungsboot  MAB-14                                                                                                  
Hochsee-Bergungsschlepper    Hermes                                                                                        
Polnischer Seenot-rettungs-kreuzer TYP R17 (Halny)                                                                
Polnischer Patrouillenboot " 701 "                                                                                                
SHD - Tonnenleger   Dornbusch                                                                                                  
Výzkumná loď   Calypso                                                                                                              
Kleines Torpedoschnellboot  ( KTS )                                                                                          
Räumboot der Seepolizei                                                                                                              
Reedeschutzboot TYP  Tümmler                                                                                                  
Küstenschutzschiff   Rostok                                                                                                          
Polnisches Patronillenboot der Gdansk-Klasee                                                                            
MSR  DER Volksmarine                                                                                                              
Sowjetisches  Flußkanonenboot                                                                                                    
Tonnen-und  Kabelleger " Dornbuch"                                                                                          
Seezeichenkontrollboot  TYP SK-64  ( Landtief )

Plachetnice ( plovoucí i neplovoucí)  :                                                                                         
Barkentine  Dewarutji                                                                                                                  
Indonesische   Pinisi                                                                                                                      
Segeljacht  Wiking                                                                                                                        
Hengst  Jan Korneel                                                                                                                      
Guatze   Hildegard                                                                                                                        
Benjamin W. Latham ( 1902 )                                                                                                      
Galeasse Helene                                                                                                                                                                                                                                          
Rennbootmodel  der klasse  FSR - 6,5

Plánky z polského časopisu Modelarz :                                                                                      
Jacht  Piotra I  z 1688r                                                                                                                  
Trawier  rufowy mef " Sola "                                                                                                        
Model  statku    " Rokita "                                                                                                            
Holownik    " Ares "                                                                                                                      
Drobnicowiec Czechoslowacki   " Orawa "

Plany Modelarskie  Polsko :                                                                                                          
Stražak - 3                                                                                                                                      
Drobnicowic motorowy  M/S  " Oliwa "                                                                                      
Holownik  " Atlas "

Lodní modely 3   Blaník                                                                                                       
Plán Modelář      Paolo – M

Něco málo plánků pro plovoucí plachetnice + poznámky jak je vyrobit (vystrojit).

Něco málo pro historické plachetnice  hlavně tyto knihy včetně plánků :                                                                  
HMS  Victory                                                                                                                                
Das   Peller - Modell Won 1603                                                                                                    
Mayflower

Zájemci kontaktujte :
pan Ivan Sommer            sommerivan@seznam.cz

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Nabídka plánku z časopisů NDR a Polsko

hezké a ceny?
nešlo by to dát přímo k plánům?

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

No nevím jak ostatní, ale já jsem docela rozčarovaný, když za jednu A4 a jednu A3 vytrhnutou z Modell bau Heute starého 45 let  jsem zaplatil 75,- . Takže by ostatní modeláři měli zvážit nákup takových to plánků.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Pepa Darvaš napsal:

No nevím jak ostatní, ale já jsem docela rozčarovaný, když za jednu A4 a jednu A3 vytrhnutou z Modell bau Heute starého 45 let  jsem zaplatil 75,- . Takže by ostatní modeláři měli zvážit nákup takových to plánků.

cenu ses dozvěděl až ti přišel plán domů? Pokud byla domluvena předem, nevím co se čertíš, nemusel jsi brát.

Nechci hodnotit, jestli je 75 Kč moc nebo málo... Obchod je o domluvě, když chci zaplatím... když nechci anebo si myslím že je to moc, tak nezaplatím...  Ale vzít, zaplatit - tedy souhlasit s podmínkami, a pak prskat... to mi nepřijde jako moc košér.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Možná jsem nevěděl, že za 75 ,- mi pošle to co poslal. Kdyby mi napsal, že pošle za ty prachy dva listy asi bych nic nekupoval.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Když nechceš hodnotit, tak nehodnoť. Vím, že ten plánek v tom časopise před lety byl, ale byl kompletní, proto jsem si jej objednal. Píši to pro případné kupující, co jim může také přijít.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Pokud se nepletu, tak uváděné plány jsou z této adresy
http://www.ship-model-today.de/modellpaene.htm
a od tohoto pána

http://www.ship-model-today.de/index.htm

a ve velké většině jsou to plány opravdu ze starých Modellbau Heute z bývalé NDR
další zdroje  jsem nesledoval -- ale .. no..kdo umí.. umí..mě osobně by haňba fackovala, nabízet skeny starých modelářských časopisů za "evropské" ceny.. ale pokud opravdu sháníte potřebné detaily - především výzbroje, tak vám  kolikrát nic  moc jiného nezbývá,ty detaily mj. se týkají zároveň i ruské výzbroje z let 70 - 80 min. století,v ruské dokumentaci kolikrát nedohledatelné, či mizerně zpracované.

Tom

Všechno  zůstane  jinak   !

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

ne, o tohoto pána se nejedná.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Ve většině případů jsou to plány toho Němce, které vycházely v MBH. Objednal jsem si plány na Dornbuch . Nabízel dva plány.Jednu maketu postavil podle těchto plánů Zdeněk  Urban. Druhá loď měla trošku jinou nástavbu posazenou vzadu. Domníval jsem se, že mi pošle komplet plán, ale poslal mi jen tu A3 a A4. Proto píši aby se zase někdo nesplet. Ten plán na tu první byl komplet a tak si říkám, že než se s někým hádat a přít, těch 75 kč oželím a beru to jako bych ten první plán koupil za 240,-. Dotyčný by měl tento inzerát okamžitě smazat a nebo by to měl udělat admin jelikož se jedná o nečestné jednání.

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Pepo, jsou ty plány na originálním papíře z těch modelářských časopisů? Pokud ano, tak 75 Kč za A3 je OK. Musíš to brát tak, že už to v běžném prodeji není a připlácíš si jako sběratel.

A pak jsi měl jistě možnost se před odesláním zeptat, kolik papírů kupuješ. Jestli jsi tuto možnost nevyužil, tak se teď nediv.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous