1

Téma: žaluzie

Nedávno jsem na stránkách Mo-na-ko uveřejňoval popis výroby žaluzií. Hledal jsem nějaký vhodný materiál pro další stavbu a narazil jsem na tyto stránky:
http://www.litomysky.cz/mat/mbsschody.htm

Je zde i obrázek jak by se možná dal využít tento materiál na žaluzie.

Jinak je na těchto stránkách docela dost zajímavého materiálu s různými profily, které se mohou hodit i na lodích.

Joe

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

2

Re: žaluzie

Když jsem stavěl springera, kupoval jsem u Litomyského L profily na orámování oken a přibalil mi reklamní balíček různých věcí, mimo jiné i tyhle schody. Použil jsem to na žaluzie budky pro sání motoru a vypadá to docela dobře. Maketáři se mnou nemusejí souhlasit, ale já byl s výsledkem spokojen...

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: žaluzie

Myslím si, že na makety nebo lepší lodě se toto nehodí, ale pro lodě, které se staví pro radost a pro ježdění toto může stačit. A Litomyský má zajímavé materiály. Dříve jsem kupoval ASA profily u www.modelylodi.cz. Dělal jsem na lodi v měřítku 1:75 otěrové lišty, které jsou ve skutečnosti cca 85 mm široké a nalepil jsem ty nejmenší, které jsem mohl koupit a to 2 mm. Nyní jsem u Litomyského koupil dokonce i 1 mm a 1,5 mm. Nakonec vše z lodi odstraním a nalepím znovu ty 1,5 mm. A po nalepení prvního kousku to vypadá hned jinak.

Joe

Share

Palec nahoru Palec dolu