1

Téma: Střídavý regulátor

Zdravím, tak jsem trošku pohořel na výběru regulátorů do springera. Koupil jsem Turnigy marine 35A a při zkoušení jsem zjistil, že je tam tzv. double click systém na přechod do zpátečky. tzn. z chodu vpřed do vchodu vzad se musí páka dostat do zpátečky,pak do neutrálu a až pak couvá...Což se mi úplně nehodí... Nemáte tip na nějaká podobné regulátory,které tuto ochranu nemají? Jinak jsou to dobrý régly,rozběh je opravdu plynulý. Kdyby neměly tuhle blbost, tak jsou dobrý...

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Střídavý regulátor

a nedá se to eliminovat jiným nastavením pomocí programovací karty?

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Bohuzel ne,teda aspon v navodu to neni...

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Koukal sem na HL na 35A marine od turnigy a de vypnout brzda

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

TAZ napsal:

No já co jsem vykoumal v návodu, tak tam ani žádná brzda neni. Bud only forward nebo forward and backward. Nebo myslis ze by vypnutí brzdy šlo vyrušit tenhle systém?

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

rejsek napsal:
TAZ napsal:

No já co jsem vykoumal v návodu, tak tam ani žádná brzda neni. Bud only forward nebo forward and backward. Nebo myslis ze by vypnutí brzdy šlo vyrušit tenhle systém?

může to pomoct. Ten první pohyb "do zpátečky" je v podstatě u auta brzda. Zastavíš a až potom můžeš couvat.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

fakt je, že auto verze  kterou používám  já a liší se jen žebrovaným chladičem oproti tomuhle vodnímu  brzdí automaticky po vynulování páky na vysílači a zpátečka jde hned a né až na dvojklik.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

No,takhle bych to potreboval i ja. Proste otacky v zavislosti polohy paky a z neutralu hned do zpatecky. Proc to auto regl ma a lodni ne... Mam vam poslat navod,jestli to tam nekde nejde udelat?programoval jsem ho jen pomoci vysilace,pac nemam kartu...

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Tady je odkaz na manual, který mám doma: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … 0727X2.pdf

Takže pro mě by to znamenalo koupit programovací kartu a zkusit pomocí ní vypnout brzdu?

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

no ten můj tak byl nastaven přímo při nákupu, takže netuším zda přeprogramování pomůže ....
Nicméně mě napadá ještě kacířská myšlenka : je páka plynu  opravdu v neutrálu? není třeba trim mimo neutrál? To mě osobně potkalo u  futaby a měl jsem pak stejný problém regl dával tak málo do motoru že ten se netočil ale zpátečka se dala rozběhnout až po krátkém pohybu do zpátečky. Zjistil jsem že elektronický trim byl jedno pípnutí mimo neutrál po vynulování vše začlo fungovat normálně.
Osobně bych se na to optal ještě kolegy ,,mičer,, ten je v elektronice velmi dobře orientován.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Nene,trimy jsou jak byly při kalibraci...Můžeš mi ještě poslat odkaz na ten régl, jak máš ty?Děkuju

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … verse.html
tenhle používám

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

a jen na oživení..... tohle je uplně stejný regl jediný rozdíl je v aktivním větráčku na chladiči přičemž ten první má pro jeho připojení už  vyvedený konektor...:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … verse.html
tranzistory na výstupu jsou naprosto stejné a větráček nejspíš stačí na 15A nárustu možností.

Share

Palec nahoru Palec dolu