1

Téma: Čím přilepit filc

Zdravím zde na fóru.

Dělám stojánek pod loď a zjistil jsem že absolutně nevím čím přilepit filc. Stojan je dřevěný. Jaké lepidlo by jste mi doporučily? Stačí nějaké disperzní, nebo je lepší použít něco jiného? Lepidlo by mělo být vodovzdorné. Model bude plovoucí. S lepením textilií nemám vůbec žádné zkušenosti a tak si rád nechám poradit od zkušenějších. Předem díky za každou radu.

Milan

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Čím přilepit filc

Chemoprén

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

herkules, kanagon  hustý vteřinák, chemopren , alkapren, prenocel , purocel  ale i L20 na tvrzený polystyren, vše drží velmi dobře a ani herkules  nemá s vlhkostí problém pokud se netopí přímo ve vodě.
Použít se dá i sprayové lepidlo pro reklamky či čalouníky.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Ten kanagon,chemopren.alkapren by som určite vynechal.Výpary z riedidiel môžu leptať farbu modelu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

No, přemýšlel jsem o tom chemoprénu. Obzvlášť ten na obuv vypadá slibně. Ale asi nejdřív zkusím disperzní lepidlo Soudal, protože se mi tu válí v polici.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

soudal klidně i ten na dýhu-vypěnovací. Výpary z rozpouštědlových lepidel bych neřešil ...obvykle lod do jesliček nedávám  po 1 hodině ale až příští den či ještě za delší dobu...... pokud potřebuji odložit ihned volím popruhy na latích tvaruX  a vrutovo podložkové upevnění.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu