1

Téma: Pdf soubor

Mám výkres lodi v souboru pdf formátu. Je dost velký a při tisku do měřítka 1:78 jsou čáry OK, nejsou silné. Jenže mohu tisknout pouze max. na A3. A model dlouhý cca 1 m potřebuje těch A3 vícero. Vždy si vytisknu jednu část, změřím si rozteče na měřítku a zjistím si % jakým musím tištěnou část upravit a vytisknout znovu. Ne vždy je to ale stejné a tak při slepování výkresu se někdy nesetkám. Úprava v % jde pouze celým číslem a mně většinou vychází desetinná čísla. Mám asi naivní představu, ale nezná někdo nějaký fígl jak ze souboru pdf vytisknout tyto výkresy v požadovaném měřítku ? Chci zajet do jedné společnosti, která tiskne na plotru a chtěl bych si to nechat vytisknout vcelku.

Joe

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Pdf soubor

existuje program Fine print, ktery umi tisknout jpg a jine formaty na nekolik papiru.. nastavis si kolik stranek vodorovne a svisle, nebo meritko jake potrebujes. nastavis si jake soutiskove znacky chces a ono ti to samo spocita na kolik stranek to bude. pak to jen poslepujes.

nebo druha varianta, kdy zajdes do copycentra (ja chodim do copy general), necham si to vytisknout na plotru a je to ok taky (ten fine print pak mam na mensi celky, ono totiz to neni zrovna levne na tom plotru...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Myslim ze akykolvek Adobe reader dokaze tlacit povedzme A0 aj na niekolko A5, dokonca tam naznaci kriziky kde sa maju jednotlive stranky prekladat.

Treba ist do vlastnosti nastavenia tlaciarne a pohladat to tam

Riso

Diva od Aeronaut-u - Hotovo, Baby Bootlegger 1:10 - Hotovo
Riva Aquarama este chybaju doplnky, Foo Ling podla 152VO - chybaju napisy
V4 parny motor pre  Parnik Matilda podla planu Dampfpinasse um 1900 - staviam

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Pokud to tiskneš na laserové tiskárně, tak pozor na roztažnost papíru teplem při tisku, slepená A3/A2 pak většinou po přičtení nepřesnosti ujede na délce i o centimetr !!!

Lepší je zajít do copycentra kde ti to PDF vytisknou a zvětší/zmenší dle přání na počkání za relativně směšný peníz smile

Modelařím pro radost, ne pro specializaci na danou kategorii modelů.
Turnigy er9x + Assan + Dickie Tug + Springer

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

110,- kč za A1 mi směšné nepřišlo.........

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

petr hájek napsal:

ale to zase tak moc není, co bys taky chtěl od "stříkačky". u všech těhle hraček je drahej provoz, ty inkousty něco stojí

Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Nevím jak kde, ale v Hradci mi účtují 80,- za zvětšení z A3 na A0

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

V Ostravě tisknu u http://www.xorsoffice.cz/ a taky chcou za A0 80kč, pokud se bavím o čb laseru.

Taky za rozumnou cenu tam chodim naopak skenovat modelářské plánky do pdf  smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

JanVar napsal:
petr hájek napsal:

ale to zase tak moc není, co bys taky chtěl od "stříkačky". u všech těhle hraček je drahej provoz, ty inkousty něco stojí

tohle je laser.......

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Chlapi, hotovo, převedeno z pdf do dwg. Pomohla mi informace jednoho kolegy, kterou jsem dostal na mail. Pomocí jednoho programu  (http://solicad.com/c/progecad-popis) lze provést převod formátu pdf do dwg. K tomu Vám napíši 2 vlastní zkušenosti:
1) můj výkres byl na druhé straně celého souboru. Na první straně byl obrázek dané lodi a její specifikace. Po prvním převodu, který trvá pár vteřin, jsme se synem našli pouze tu první stranu. Až později jsme zjistili, že program si udělal sám druhý soubor, ve kterém byl vlastní výkres.
2) Výkres převedený do dwg je nutno "překonvertovat" do skutečného měřítka 1:1. Neptejte se mi na podrobnosti, nejsem strojař a AutoCad používám pouze pro tisk, který mne naučili. K tomu, jak toto převést je návod v kapitole 7.2.8 -
http://solicad.com/media/download/proge … ual-cz.pdf
Vím jen to, že jsme vycházeli z výkresu, na kterém bylo napsáno, že rozteče na ose jsou ve vzdálenosti 700 mm. Pro přepočet jsme vzali to rozteče mezi body 70 a 80, tj. celkem 10 roztěčí. Vyšlo, že ve skutečnosti je vzdálenost mezi bodem 70 a 80 celkem 7000 mm. K tomu se vzdáhla naměřená vzdálenost mezi stejnými body na převedeném výkresu a daným poměrem se vše upravilo.

Už jsem to vyzkoušel i vytisknout, je to paráda.

Joe

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Joe napsal:

... Pomocí jednoho programu  (http://solicad.com/c/progecad-popis) lze provést převod formátu pdf do dwg. ...

Joe

Jen bych případné zájemce upozornil, že nelze převést libovolné PDF do DWG.

PDF je zjednodušeně řečeno obálka do které se mohou vložit různé podporované formáty dat. Jedním z formátů co nás zajímá je i formát vektorový. Pokud obsahuje PDF vložené vektorové data, pak je lze převést do DWG smile

Zda PDF obsahuje vektorové data poznáte jednoduše, prostým zvětšením (lupou) zjistíte zda obraz plánku začíná "kostičkovat" a nebo se krásně oistře zvětšuje smile

Šnek

P.S. jednoduče "převod pdf do dwg" dokáže i http://inkscape.org/?lang=cs

P.S.2 Dobrým zdrojem vektorových dat bývá návod k stavebnici vyřezané laserem/cnc halvně u modelů letadel

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Ještě poznámka k převodu a reakce na Sneka. Zkopíroval jsem odpověď od výrobce/distributora programu:

"progeCAD umožňuje převedení PDF souboru zpět na výkres. Musí však
být vytištěný přímo z nějakého CAD programu (tedy vektorově). V opačném
případě lze použít vektorizaci WinToPo (převod obrázků a naskenovaných
výkresů na dwg výkres), která je také součástí progeCADu".

Už jsem si i sám převedl další výkres z pdf do dwg a to pomocí videa, které je u návodu.

Joe

Share

Palec nahoru Palec dolu