1

Téma: Jak děláte "fajfky"?

Chci se zeptat, jak děláte takové ty parníkové větrací "fajfky"?
Zatím jsem je dělal dřevěné, s otvorem jen naznačeným. Nejsem s jejich vizáží spokojen, rád bych obkoukal nějakou solidní technologii, umožňující opravdovější vzhled.
Díky!

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Jak děláte "fajfky"?

na mém NOVGORODU jsem je dělal z balzy s kitem na povrchu do pěkného vzhledu , pak zaformovat do silikonu a poté vyjmout model .
V silikonu pak odlít polyuretanovou hmotu-osobně používám  F16 od axonu a odlévám  tak že malé-ale dostačující množství naleju d formy a formou otáčím po dobu 3 minuty všemi směry aby se hmota rovnoměrně rozprostřela po  celém povrchu vnitřku formy.
pak stačí nožem  odříznout  hmotu tam kde být nemá
a je hotovo .

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

na výdech vyrobit dřevěné kopyto, protlačit přes ohřátý plast. přilepit trubku a pak přechod trubka výdech dotmelit...Petrův způsob jsem zkoušel také, ale bez opravdu kvalitní licí pryskyřice to není ono...

carrot

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

rokony napsal:

Chci se zeptat, jak děláte takové ty parníkové větrací "fajfky"?
Zatím jsem je dělal dřevěné, s otvorem jen naznačeným. Nejsem s jejich vizáží spokojen, rád bych obkoukal nějakou solidní technologii, umožňující opravdovější vzhled.
Díky!

Pokud se nejedná o přesnou maketu , tak se dají koupit:
http://www.admiralshop.wz.cz/Prodejna/start.html
http://www.mo-na-ko.net/reklama/Jarosla … eklama.htm
http://www.modelylodi.cz/
a na dalších stránkách.

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

udělat kopyto vnitřku, naseparovat, olaminovat jednou vrstvou co nejtenčí tkaniny. Ideální je ustřihnout si dlouhý pásek a ten šroubovicově namotat. Začít na trubce a skončit na hlavě. Po vytvrzení laminát proříznu podélně nožem, kopyto vytáhnu, řez slepím sekunďákem a namotám ještě jednu až dvě vrstvy laminátu podle gramáže tkaniny. Pak přebrousit a vytmelit.

Je to ale vhodné jen na větší fajfky.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

SH napsal:

udělat kopyto vnitřku, naseparovat, olaminovat jednou vrstvou co nejtenčí tkaniny. Ideální je ustřihnout si dlouhý pásek a ten šroubovicově namotat. Začít na trubce a skončit na hlavě. Po vytvrzení laminát proříznu podélně nožem, kopyto vytáhnu, řez slepím sekunďákem a namotám ještě jednu až dvě vrstvy laminátu podle gramáže tkaniny. Pak přebrousit a vytmelit.

Je to ale vhodné jen na větší fajfky.

místo pásku lze namotávat i vlákno ze silnější tkaniny , pokud se navine ve 2-3 vrstvičkách je tuhost perfektní a vzhledově  to vypadá jako  průmyslové laminátové nádrže -ty se vyrábějí stejným způsobem.Jinak se dá u HAVLA zakoupit  skelná ,,punčocha,, pro výrobu laminátových trubek , ta se dá také dobře použít pro tento účel

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Dělám spíš menší lodě, takže se soustředím na odlévání. Asi udělám formu na podélnou polovinu "fajfky", protože tak snadno vytvořím dutinu v trubce.
Zatím je dělal tím způsobem, že jsem vysoustružil dřevěné špalíky se zaobleným horním koncem,odvrtal a upiloval polovinu profilu v horní části a do takto připraveného osazení vlepil kousek trubky zmáčklé do elipsy. Tím vznikla fajfka s otvorem jen v horizontální části, kolmá část je plná.

Share

Palec nahoru Palec dolu