1

Téma: Skelná tkanina

chtěl bych se zeptat jakou gramáž skelné tkaniny nejčastěji používáte, jaká je nejlepší.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Skelná tkanina

vždy volím tu nejtenčí jaká je v regále, nejčastějí 30g kuli menšímu tmelení a broušení a lepší tvarovatelnosti .Nutno říci ,že o to více vrstev pak někdy musím dát pokud jde o budoucí samonosnost trupu.
Vrstvy  brousím po každém vytvrzení ,aby mi zbytečně nenarůstaly nepřesnosti, což nebývá příliš  doporučovaný postup. Obvykle se volí urychlená verze ,tedy všechny vrstvy pokládat do ne zcela vytvrzené pryskyřice vrstvy předešlé (prý kuli pevnosti celku. Nevšiml jsem si ale u modelů rozdílu, pokud  se vrstvy před následnou laminací  zdrsní , což praktikuji právě tím broušením..

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: Skelná tkanina

petrhajek20 napsal:

chtěl bych se zeptat jakou gramáž skelné tkaniny nejčastěji používáte, jaká je nejlepší.

Záleží také na tvaru a velikosti modelu. nejvýhodnější se jeví tkaniny označené "kepr", lépe tvarují. Nepsaným pravidlem je, že čím více vrstev a méně pryskyřice=větší pevnost. Já s oblibou pro 1-1,2 m trupy plachetnic 80-100 g /kepr, ve dvou , max. 3 vrstvách.

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu