1

Téma: Jak nakreslit anténu radaru Sketch Up

Dobrý den,

můžete mi poradit, jak nakreslit anténu radaru viz přiložený výkres

Děkuji

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Jak nakreslit anténu radaru Sketch Up

ahoj, dá se to nakreslit jako průnik elipsy a koule. otázka je spíše proč to kreslit...pro výrobu z toho jinej výkres než máš nedostaneš (pokud nemáš nějakej převodník pro 3D mašiny, který by ti to vykrouhaly-já o takovém ve free verzi zatím bohužel nevím). Pokud to bereš jenom jako procvičení se v kečupu, tak samozřejmě kresli i radar...mimochodem na výkrese vidím, že s těma předníma stěnama už ses popral. Stejný problém ale vidím i na předním vlnolamu-taky tam máš zakřivené plochy.

PS: ještě popřemýšlej nad tím, jestli by nebylo lepší rovnou kreslit nástavbu s uvažovanou šířkou použitého materiálu. V okamžiku, kdy budeš chtít dělat výkresy jednotlivých dílů pro vyřezání, budeš je muset zmenšovat o sílu materiálu a budeš v tom mít velkej zmatek...

bojuj dál a ať se daří...

carrot

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Dobrý den,

sílu materiálu v tomto případě neuvažuju, protože má tloušťku 0,55mm, říkám si, že případné nesrovnalosti spraví šmirgl smile Tu anténu bych chtěl proto, abych mohl donavrhnout její držák a měl to hezky pokupě.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

je to tvůj boj, ale pokud neuvažuješ se sílou materiálu, přiděláváš si spoustu práce už od začátku. Pokud to chystáš na cnc, tak vyhodíš peníze oknem, protože pak budeš vše dobrušovat, pokud to budeš řezat ručně bude to jenom o dlouhém dopasovávání...ztratíš hlavní výhodu kečupu oproti ručnímu kreslení- totiž přesnost...
Předělat jednotlivé díly tak, aby ctily tloušťku materiálu je práce na 20 minut...

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

carrot napsal:

je to tvůj boj, ale pokud neuvažuješ se sílou materiálu, přiděláváš si spoustu práce už od začátku. Pokud to chystáš na cnc, tak vyhodíš peníze oknem, protože pak budeš vše dobrušovat, pokud to budeš řezat ručně bude to jenom o dlouhém dopasovávání...ztratíš hlavní výhodu kečupu oproti ručnímu kreslení- totiž přesnost...
Předělat jednotlivé díly tak, aby ctily tloušťku materiálu je práce na 20 minut...

Začínáte mě viklat. Jen těch 20 min se mi asi protáhne tak na 2 večery:)

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

mohu potvrdit, nakreslil jsem to take bez sily materialu, pak jsem byl presvedcen a pozadal o upravu (diky za ni autorovi cool ) a nakonec jsem opravdu mel jen skladacku, kterou jsem k sobe spasoval a mel nastavbu hotovou za jeden vecer...
mel jsem material o sile 1mm, na nekterych dilech by to ale znamenalo, ze musim z kazde strany 1mm obrousit a u dilu ktery ma 5x10mm uz to je docela dost...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu