1

Téma: Material na parny kotol

Ahojte

mam taku otazocku,
pustil som sa do stavby parneho stoja a narazil som na problem,
Potrebujem mosadznu tenkostennu trubku priemeru cca 80mm na vyrobu parneho kotla.
Nahanam taketo nieco uz asi mesiac, skusal som aj Ebay, obcas sa tam nieco objavi, ale je toho malo,
Ma niekto nejaky tip kde sa da 0,5m takej trubky za rozumne peniaze kupit.

nepotrebujem to uz dnes, ale kedze som zistil ze to mozem byt problem, skusam ho riesit uz dnes.

Dakujem
Riso

Diva od Aeronaut-u - Hotovo, Baby Bootlegger 1:10 - Hotovo
Riva Aquarama este chybaju doplnky, Foo Ling podla 152VO - chybaju napisy
V4 parny motor pre  Parnik Matilda podla planu Dampfpinasse um 1900 - staviam

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Material na parny kotol

Je to problém.Rozměry nad 40 mm je možné sehnat ve feroně v Malešicích, ale strašně neradi řežou trubky na kousky.Psal, volal jsem tam několikrát, slíbili, stejně neposlali.Tak jsem to začal řešit , tak, že si je nechávám svařovat z nerezu.Je to sice horší roztápění, za to to vydrží.Někdo to řeší, že svine plech a zapájí to natvrdo.Myslím, že to není ono.Zkus ten nerez.

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

3

Pepa,

No ja som prebehol vsetko kde sa dalo, nenasiel som nic, jedna bola na Ebay, ale nepodarilo sa mi ju "vybidovat", akurat mi zblbol na telefone internet..
Raz pisal niekto na nejakom fore ze kupil neco v Lipsku na modelarskom veltrhu, ja som bol v St. Pölten-e na vystave cez vikedn a dufal som ze nakupim aspon nieco.. pre parnikarov tam nebolo nic, ale aspon som si pokecal s par ludmi co maju zalubu v pare, popozeral som si zaujimave strojceky..

Nerez nie je taky problem, mam kamarata zamocnika co vyraba z nereze, dokonca ma aj taku trubku, ale to je az posledna moznost.
Na kotol mam este cas, tak budem zhanat.

Riso

Diva od Aeronaut-u - Hotovo, Baby Bootlegger 1:10 - Hotovo
Riva Aquarama este chybaju doplnky, Foo Ling podla 152VO - chybaju napisy
V4 parny motor pre  Parnik Matilda podla planu Dampfpinasse um 1900 - staviam

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Ano, na veletrhu v Lipsku bývají podobné odřezky ke koupi, ale nejsem přesvědčen o tom, že je cena natolik příznivá, aby se vyplatilo tam kvůli tomu jet. Jméno prodejce si nevybavuji.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

5

jakási nerezovka  ale netuším zda  dobrých proporcí je v každém ohříváku na  velkoobjemové láhve na vodu do kanclíků. takže možná by se stejně jako celkem dobrý zdroj 12V stabilizovaných a peltierova článku mohl hodit.... občas jsou k vidění ve sběrných dvorech

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Mosadzné aj medené rúry vrátane čiel sú na www.modellbau-hartmann.de.Pokial najdeš dodavatela na SK,pridám sa a rozrežeme dlhú rúru na kúsky.Ja mám záujem o priemery 90 až 110mm.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

www.modellbau-hartmann.de
tenhle odkaz snad bude fungovat

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu