1

Téma: Nevyplňuje se plocha

Dobrý den,

kreslím nástavbu. Všechno funguje OK až do chvíle,kdy na kabině chci nakreslit výřez pro okno a šikmou stěnu kolem toho okna (označeno TADY). Z nějakého důvodu se ani výřez pro okno, ani šikmá stěna nevybarví. Nevíte někdo, proč, a jak to udělat, aby se vybarvila?

Výkres je zde.

Díky

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Nevyplňuje se plocha

ahoj, tak jsem si ten výkres otevřel...ani jedna stěna se ti nevykreslí, protože stěna není v rovině, je v zakřivená...když si zkusíš propojit vrcholy přes úhlopříčku, hned se ti vybarví dva trojúhelníky.  Takže boky nech, smaž ostatní čáry, které se týkají přední stěny a nakresli si je znova. musíš ale pracovat přesně, aby plochy byly opravdu plochy...pokud tomu vysvětlení nerozumíš, tak pošli SZ, nějak to vyřešíme...
carrot

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Re: Nevyplňuje se plocha

carrot napsal:

ahoj, tak jsem si ten výkres otevřel...ani jedna stěna se ti nevykreslí, protože stěna není v rovině, je v zakřivená...když si zkusíš propojit vrcholy přes úhlopříčku, hned se ti vybarví dva trojúhelníky.  Takže boky nech, smaž ostatní čáry, které se týkají přední stěny a nakresli si je znova. musíš ale pracovat přesně, aby plochy byly opravdu plochy...pokud tomu vysvětlení nerozumíš, tak pošli SZ, nějak to vyřešíme...
carrot

Toho jsem se obával. Jen jsem to nikde neviděl, které rohy jsou mimo.

Díky.

Share

Palec nahoru Palec dolu