1

Téma: Jak opravit formu?

Před chvílí dorazila následující prosba do redakční schránky. Budu rád pokud někdo tazateli fundovaně odpovíte:

Dobrý deň
Ak by som mohol mal by som jednu malú prosbu o radu. Mám po kamarátovi formu časti paluby a je hodne zničená a to tak že sú vytrhané kúsky materiálu formy a na niektorých častiach povrch už nie je dokonalý. Aký materiál použiť na opravu formy, učíte sa stým stretli , kamarátovi sa prilepil produkt ku forme a musel to vytrhávať, kde niečo ostalo vo forme a niečo išlo aj s kúskami formy preč.

Ďakujem za odpoveď.

S pozdravom
Jozef Ďurďa
jozef.durda@eon.com

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

2

Re: Jak opravit formu?

Oprava formy je vždy problematická věc.Již nikdy se nepodaří povrch zacelit tak, aby to na výsledném produktu nebylo vidět. Záleží také z jakého materiálu byla forma vyrobena.Ideální je použít tu samou formovací pryskyřici a po zdrsnění místa poškození touto formovačkou opatrně defekt zaplnit.Bohužel to nejde vždy,některé formovačky nejdou brousit(modré Vantico).Jedním ze spůsobů oprav, které také lze použít je zaplnit poškozené místo polyesterovým gelcoutem VORGELAT poté zabrousit a zaleštit.
Pokud by bylo potřeba můžu s touto opravou pomoci pokud je reálná. V některých případech je lepší udělat formu novou