1

Téma: Remorkér Žehlicka

Dobrý den,
jednou když jsem takhle brouzdal po netu, našel jsem něco o Tug Towingu, moc se mi to zalíbilo, přečetl jsem si co to obnáší atd..
Tedy bych si chtěl postavit taky jednu lodičku. Tímto vás chci poprosit jestli by jste mi nemohli poradit s čím začít. Našel jsem si tohle, myslím že to není až tak těžké http://www.mo-na-ko.net/lode-Zehlicka.htm , co na to říkáte, hodilo by se to pro mě, jako pro úplného začátečníka?

Děkuji za odpovědi..

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Remorkér Žehlicka

Ahoj
Podle plánků bude vhodný jako první model. Pokud ho chceš ale použít pro TT tak bych tam dal jiný motor a zvětšil tak na 600mm. Motorek třeba 400 ale s převodovkou nebo nějaký z auta (posuv sedaček,stahování oken....). No a otázka na závěr. Byl jsi již na nějakém setkání lodičkářů? A je také dobrá si v profilu zadat bydliště (alespoň přibližně pokud to není tajné cool ) to z toho důvodu že se může ozvat modelář který je poblíž a tím poradit osobně.
TT zdar!!

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

hoy... proč né !?.... podstatné je něco stavět... jak tě to chytí určitě nezůstaneš jen u jednoho trupu...
osobně bych ti raději (pro TT) doporučil stavbu springeru, jednak je to stavebně stejně náročné, ale má to lepší profil dna tím i manévrovatelnost, dále je  širší lodí což je více vhodné pro remorkér určené pro TT ... nehledě ,že springer je za dobu 3 let v soutěžích TT dobře otestovanou a plnohodnotnou lodí pro tuto kategorii.....

Cabadaj 10. října 2015 zemřel. Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Nalim napsal:

No a otázka na závěr. Byl jsi již na nějakém setkání lodičkářů?

Nebyl. hmm

Jinak mám ještě otázečku, čím by jste mi doporučili nalakovat loď aby nezpuchřela?

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Petr R. napsal:
Nalim napsal:

No a otázka na závěr. Byl jsi již na nějakém setkání lodičkářů?

Nebyl. hmm

Jinak mám ještě otázečku, čím by jste mi doporučili nalakovat loď aby nezpuchřela?

Dá to práci při hledání ale odpověď najdeš třeba tady:http://www.mo-na-ko.net/php/portal/viewtopic.php?id=239 a více a více do historie.....;)

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Ahoj- běž do Žehličky, udělej ji 65 cm, motor bych se snažil spíš napřímo . Springery jsou ošklivé......:-)
Viděl jsem ti Mrazíkovu žehlu  a jezdilo to v pohodě.  Nebo skus Jasmín- taky jednoduchá loď, - jedna nebo druhá na začátek stačí-naučíš se na tom laminovat, tmelit, řezat, a výbava(regl, servo, přijímač a pod s tebou může putovat do další, lepší, větší a krásnější lodě.....)
Dej si práci a pročti vlákna o stavbě lodí, o motorech, přečti články na monaku- něco si vyber a pak ti poradíme/ navrhneme věci na konkrétní typ.....

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Souhlasím s RomanemT, postav si žehličku nebo Jasmína. Bude ti to plavat a fungovat napoprvé. Nezáludné lodě na kterých se vyškolíš a pokud si dáš trochu práce, budou i přes svoji jednoduchost dobře vypadat a spolehlivě sloužit i v TT. Springer je stavebně jednoduchý, ale už jsem taky viděl občasná - řekněme rozčarování - z chování modelu. Definitivní volba je ale na tobě. smile

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

8

Děkuji za podporu..
Teď trošku přeběhnu dopředu, chci se zeptat jaká je na tohle potřeba povrchová úprava (jestli to stačí natřít epoxidovou barvou, nebo ještě něčím?).

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Petr R. napsal:

Děkuji za podporu..
Teď trošku přeběhnu dopředu, chci se zeptat jaká je na tohle potřeba povrchová úprava (jestli to stačí natřít epoxidovou barvou, nebo ještě něčím?).

Viz výše od Nalima, stačí číst!

Zachovejte paniku :-)

10

Každý kope za svoje lodě. Springera mám a jezdí dobře. S dobře uloženým kormidlem se otočí metru čtverečním. Navíc se dobře laminuje. Jsou tam spíš jen rovné plochy takže pohoda.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

V plánku dostupném na Mo-na-ku není bokorys a pro mě jako nováčka je problém jakdlouhé mají být vzpěry mezi dnem a palubou. Stačil by mi doporučený poměr šířka lodi : vzdálenost mezi palubou a dnem.

Share

Palec nahoru Palec dolu