1

Téma: Vhodný výrobce pro začátečníka

Mám už jisté zkušenosti z plastikového modelářství a chtěl bych zkusit dřevěnou plachetnici. Nikdy jsem to nedělal, teprve pronikám do problematiky a rád bych se zeptal zkušenějších zde, jakého výrobce pokládají za "uživatelsky nejpřívětivějšího." Teď nemyslím model nějaké konkrétní lodi, spíše způsob, jakým výrobci přistupují k návodu, aby byl srozumitelný i "pro pitomce," jakou "techniku sestavení" používají, apod. Ze zkušenosti z plastikových modelů vím, že dva stejné modely se u dvou výrobců mohou právě v kvalitě návodu, materiálů a způsobu "sestavení" lišit tak, že jsou v obtížnosti někde úplně jinde a předpokládám, že u lodních modelů to bude podobné. Takže bych se chtěl zeptat - jakou firmu pokládáte v tomto směru za nejlepší?

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Vhodný výrobce pro začátečníka

tak neviem ako ti poradia ostatni, ale snad najlepsie navody ma ModelShipways, pre ilustraciu ci ich mozes stiahnut takmer ku kazdemu modelu z ich stranok
http://www.modelexpo-online.com/search. … %20cat2_b0  konkretne napr. http://www.modelexpo-online.com/images/ … ctions.pdf

Z europskych vyrobcov su vraj co sa instrukcii tyka vyborne NOVE modely od Jotiky, opat pre niektore si plany stiahnes priamo na ich stranke http://www.jotika-ltd.com/Pages/1024768 … _Front.htm

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

3

Zajímavé, díky! Ten ModelShipways vypadá pěkně. Dají se ale lodě téhle firmy koupit u nás? Nebo bych musel objednávat z USA? Do toho se mi dvakrát nechce...

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Bohuzial, neviem o dovozcovi v SR ani CR. Na moju priamu otazku kazdy vravi "neda sa", "neoplati sa".... svojho casu za morom som z Model Shipways nieco objednaval, odvtedy mi chodia furt vselijake zlavove kupony, vacsina modelov za polovicne ceny oproti standardu, no to postovne a clo... este je moznost odtialto: http://www.cornwallmodelboats.co.uk/
podla recenzii solidny obchod aj ked ja osobne mam s komunikaciou s nimi nie najlepsiu skusenost, ale to je skor vynimka, kazdopadne, ako jedni z mala v dovazaju modely MS, treba si len overit dostupnost...  U nas ( ci skor u vas ) sa ale isto daju objednat stavebnice od Jotiky alebo Victory Models - tie si uz isto nasiel.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

Informuj se na www modely lodi@modelylodi.cz

No a votom to je! Zdraví Karlík.

Karlík 5. dubna 2013 zemřel. Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Kazdopadne, ak najdes predajcu ktory by ochotne doviezol modely MS, urcite daj vediet, myslim ze vela ludi ti bude povdacnych.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Hmm, ta Syrene vypadá vážně pěkně. :-) I bez plachet... s nimi by byla dokonalá.  Tímhle směrem asi budu přemýšlet... a šetřit prachy. :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Stenar napsal:

Hmm, ta Syrene vypadá vážně pěkně. :-) I bez plachet... s nimi by byla dokonalá.  Tímhle směrem asi budu přemýšlet... a šetřit prachy. :-)

Tak to ta moze zaujimat stavba prototypu tej stavebnice

http://modelshipworld.com/phpBB2/viewto … mp;start=0

Zrovna dnes mi prisiel z model expo letak, ponukaju ju za 210 USD.... ked uvazime kvalitu modelu a ceny modelov v europe, nie je to vobec vela... len to postovne a clo.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Heh... tak přesně, ale PŘESNĚ na tuhle stránku teď koukám. :-) Ovšem to objednání je problém - já se nebojím ani tak cla nebo poštovného, jako toho, že mi místo lodi přijde hromada rozlámaného dříví, v tomto mám už špatné zkušenosti z plastikových modelů.

Mimochodem, nějaký set s plachtami pro tuhle Syrene neexistuje? Zastávám názor, že plachetnice bez plachet prostě "není ono" a prolézám fóra na MSW a zatím jsem nic nenašel. Jinak se mi ale tahle loď líbí čím dál víc...

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Na stranke model expo je tusim aj specialne forum s navodmi a radami pret uto stavebnicu, staci sa zaregistrovat, tusim som odtial stahoval nejake veci ohladom vyroby medeneho platovania.... presny odkaz si uz napamatam http://www.modelexpo-online.com/syren.asp

Nie, plachty nenajdes, MS ich k niektorym modelom vyraba, ale k tomuto nie, ale nie je problem kupit z model obchodu platno na plachty, vystrihnut a usit, mam na to rovnaky nazor, modelu plachty dodaju uplne iny rozmer. Dodania by som sa az tak nebal, drevene stavebnice su podstatne odolnejsie nez plastove, prakticky vsetko je tam lahsie nahraditelne, nema sa tam nejak extra co polamat. skor sa moze stat ze nejaky diel bude chybat, ale model expo v tomto dava dost velke garancie, len to cez ocean trva dlhsie. Ked som videl jednu skatulu, model, ozaj pevny karton, vnutry drevo pekne zviazane, ziadna vola, poskodenia by som sa nebal.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Díky, prolezu to tam pořádně. Jestli bych si jako úplný začátečník troufal na ruční výrobu plachet... no, to by se vidělo. Tanhle medvěd zatím ještě běhá hodně hluboko v lese. A schválně zkusím ohledně modelů této firmy napsat na eshop.stargate. Nevím, jestli tady ten obchod někdo zná, ale dokáží sehnat a dovézt modely (alespoň tedy plastikové) i ze zdrojů, co jsou tu běžně nedostupné, přitom vyloženě jen za "režijní náklady." Sám jsem to asi dvakrát využil, budu zvědavý, jestli uspěji s tímto.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Stenar napsal:

Díky, prolezu to tam pořádně. Jestli bych si jako úplný začátečník troufal na ruční výrobu plachet... no, to by se vidělo. Tanhle medvěd zatím ještě běhá hodně hluboko v lese. A schválně zkusím ohledně modelů této firmy napsat na eshop.stargate. Nevím, jestli tady ten obchod někdo zná, ale dokáží sehnat a dovézt modely (alespoň tedy plastikové) i ze zdrojů, co jsou tu běžně nedostupné, přitom vyloženě jen za "režijní náklady." Sám jsem to asi dvakrát využil, budu zvědavý, jestli uspěji s tímto.

Ono ta Syren je asi tiez myslena ako pokrocilejsi model, na prvy pokus asi dost velke susto. Aspon tak ju maju vedenu na webe a i podla komplexnosti stavby, aspon co som vycital z navodu a fora.

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

To je možné, ale loď se mi líbí a ten návod mi ze všech, které jsem stáhl nebo zkoukl přišel jako jediný takový, že jsem podle něj fakt chápal, co mám dělat. :-) Na první pokus potřebuji spíš něco, co mi názorně ukáže JAK stavět - to, že bude jednoduchá samotná stavebnice mi přijde spíš sekundární.

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Len pre info: planoval som zrovna objednat od Model Expo model, zrovna dnes som to ale nakoniec stornoval. Komunikacia super, ale za model v cene cca 250 USD by postovne vyslo cca dalsich 170 dolarov (potvrdene priamo model expo), neratajuc este dan a clo, co by v konecnom dosledku dokopy vsetko bolo viac nez model samotny. Mozna je v podstate len platba kreditkou, priamy wire transfer mozny nie je, western union ani nic podobne tiez nie. Skoda ze u nas nie je ziaden distributor.

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

A zkoušel jsi služby jako "www.Zasilkovasluzba.com?" S tím mám dobré zkušenosti, náklady na dopravu se díky tomu dají srazit klidně o dvě třetiny. Navíc balíky ze soukromé adresy prý celníci nelustrují tak bedlivě...

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

hm, to nepoznam, je to dost seriozne?

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

Použil jsem to několikrát, hlavně při nákupech z amerického ebay, komunikace naprosto bez problémů, nemám stížnost. A nevím o nikom, kdo ano. Pokud bych si kupoval z Model Expa loď (jako že hlavně o té Syren pořád vážně uvažuji), použil bych určitě tohle znovu. Důležité je jen, pročíst si dobře podmínky a zvolit odpovídající tarif a přepravní službu, poplatky samotné Zásilkovesluzby jsou celkem minimální.

Podobně existuje "konkurenční" služba na http://www.shipito.cz/ ale tu jsem nikdy nezkoušel.

Share

Palec nahoru Palec dolu