1

Téma: Laminace - desky

Jako laik začátečník vás žádám o radu a pomoc. Chci si zhotovit na pohled vcelku jednoduchou věc - dekl (desku) jako spodní kryt k motoru vozidla. Jedná se o rozměr 90 x 100 cm s pozdějšími výřezy podle potřeby. S výrobou jsem začal - skelná tkanina (kepr) a epoxydová pryskyřice odolná do vyšších teplot.

Prozatimní kompozice - 3 x vrstva kepru s epoxy, po vytvrzení vcelku obstojná, dostatečná pevnost. Nejde mi o žádnou další speciální povrchovou úpravu ani barvení. Kryt má sloužit pouze jen jako zachytávač nečistot z komunikace (bláto, sůl, voda). Potom zřejmě nějaké výztuhy apod.

Jak by jste postupovali? Díky předem.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Laminace - desky

možná jsem to špatně pochopil, ale nenašel jsem popis problému... jestli to má být ještě pevnější než teď, nebo je problém  v něčem jiném?
napomohla by i nějaká fotografie...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Ivvo napsal:

možná jsem to špatně pochopil, ale nenašel jsem popis problému... jestli to má být ještě pevnější než teď, nebo je problém  v něčem jiném?

Spíš jsem se zřejmě špatně vyjádřil já... Zatím o problému naštěstí taky nevím, ale chtěl jsem se seznámit s nějakým tipem, radou jak naložit s dalším postupem při výrobě právě takové části, popř. radou k použitému materiálu apod, jak a z čeho provést výztuhy. Vyrábím tuhle věc poprvé. Děkuji

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Aby nedošlo k omylu, tak si neodpustím poznámku, že zde je diskuze o modelech (povětšinou lodních), a tak zdejší členská základna nemusí být zběhlá v tom, co a jak se kde pod podvozkem auta musí vyztužit.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

5

nostromo napsal:
Ivvo napsal:

Spíš jsem se zřejmě špatně vyjádřil já... Zatím o problému naštěstí taky nevím, ale chtěl jsem se seznámit s nějakým tipem, radou jak naložit s dalším postupem při výrobě právě takové části, popř. radou k použitému materiálu apod, jak a z čeho provést výztuhy. Vyrábím tuhle věc poprvé. Děkuji

Když jde o jednoduchou věc, tak proč z toho dělat veliké problémy? Když už desku máš (asi se povedla), tak klidně pokračuj dál. Jak chceš poradit, když ani nenapíšeš o co jde. Napiš si do Havel-Composites v Olomouci, nebo jim zavolej. Vždy mi ochotně a bezplatně poradili s každým problémem. Ovšem nejlepší je osobní návštěva.
Tak ať se dílo podaří. Až se dáš na lodě , bude určitě rad více.

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

A co takhle koupit hotovou!!

A je To . . . .!

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Karolinus I napsal:

A co takhle koupit hotovou!!

Ano, to byl skutečně můj původní záměr. Ale nebylo to nakonec tak jednoduché za přijatelnou cenu. V okolí jsem se sháněl po něčem podobném. Navíc deska o takových rozměrech koupě na internetu - poštovné, není zrovna ideální. Nezbylo mi tak než se pustit do výroby sám.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

ladous napsal:

Aby nedošlo k omylu, tak si neodpustím poznámku, že zde je diskuze o modelech (povětšinou lodních), a tak zdejší členská základna nemusí být zběhlá v tom, co a jak se kde pod podvozkem auta musí vyztužit.

Je pravda, že moje téma je tak trochu mimo, ale chtěl jsem zkusit poptat se tady profíků modelářů taky. Děkuju za odpovědi vám všem.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

Ivvo napsal:

foto co nejdřív rád dodám

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

POKUD BY ŠLO O DESKU S NUTNÝMI VÝZTUŽNÝMI ŽEBRY  dalo by se na rovnou základní již zhotovenou  nalepit několik polystyrenových pásků  a ty olaminovat  a přilaminovat k desce samotné, stejným způsobem se vyrábějí trupy motorových jachet v negativní formě . tím přelaminováním vznikají v místě pásků polystyrenu  žebra  a pevnost se mnohonsobně zvýší.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

petr hájek napsal:

POKUD BY ŠLO O DESKU S NUTNÝMI VÝZTUŽNÝMI ŽEBRY  dalo by se na rovnou základní již zhotovenou  nalepit několik polystyrenových pásků  a ty olaminovat  a přilaminovat k desce samotné, stejným způsobem se vyrábějí trupy motorových jachet v negativní formě . tím přelaminováním vznikají v místě pásků polystyrenu  žebra  a pevnost se mnohonsobně zvýší.

to jsem si myslel, jenze abychom mohli neco poradit, potrebujeme vedet aspon jak vypada zaklad a pripadne nacrt jak to ma vypadat nakonec (tzn. rici kde to chce vyztuzit, jak to dodelat atd...)

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

základ se dá poradit i tak bez přesné znalosti
a když sis to myslel mohl jsi to poradit sám Michale.............;)
každopádně  lepší  je přesná formulace problému, jenže né všichni mají  dnešní době dobré zkušenosti se zveřejnováním  svých přesných projekčních počinů.

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu