1

Téma: Combat ve světě jak si potápět modely

profil uživatele na youtube   bpkoehler

http://www.youtube.com/watch?v=RpspxqXS … re=related
http://www.youtube.com/watch?v=5uit_9L6c-I&NR=1

model Merrimack,jeho provoz,vývoj systémů,praktické zkušenosti z provozu za 15 let

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Combat ve světě jak si potápět modely

divné... nic mi to neříká....

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Jako milovníka historických válečných plavidel by mně kombat zajímal, nicméně toto není z mého pohledu to pravé ořechové. Působí to na mně divně, nerealisticky. Prudké manévrování, taran, rychlopalba z těsné blízkosti, to má ke skutečnému námořnímu boji velice daleko. Když jsem byl jednou hrát s kamarády paintball, napadlo mně zkusit to převést do podoby lodních modelů. Vystřelená kulička má menší rychlost, delší dobu letu a zakřivenou dráhu. Místo dopadu je jasně vidět a dá se tak korigovat zamíření. Kulička s barvou cíl neničí, ale pouze označí zásah. Pro své okolí je též podstatně bezpečnější (z hlediska úrazu i ekologie). Něco takového by se mi zamlouvalo víc, jen to realizovat...

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

PetrP napsal:

Jako milovníka historických válečných plavidel by mně kombat zajímal, nicméně toto není z mého pohledu to pravé ořechové. Působí to na mně divně, nerealisticky. Prudké manévrování, taran, rychlopalba z těsné blízkosti, to má ke skutečnému námořnímu boji velice daleko. Když jsem byl jednou hrát s kamarády paintball, napadlo mně zkusit to převést do podoby lodních modelů. Vystřelená kulička má menší rychlost, delší dobu letu a zakřivenou dráhu. Místo dopadu je jasně vidět a dá se tak korigovat zamíření. Kulička s barvou cíl neničí, ale pouze označí zásah. Pro své okolí je též podstatně bezpečnější (z hlediska úrazu i ekologie). Něco takového by se mi zamlouvalo víc, jen to realizovat...

Jako milovníka zbraní ... paintball je občas provozován jako když máš zahradní hadici (nesmyslné množtví nábojů .. nikdy by jsi je neunesl .. atd). Tohle je podobně divná zábava.
Jinak pro zajímavost paintball pistole v tancích http://rctankcombat.com/ (skutečné paintballové zbraně ládujou do modelů http://rctankcombat.com/articles/gun-assembly/).

Zachovejte paniku :-)

5

jaroj:
Ty tanky jsou zajímavé :-) slyším o tom prvně.

Co o paintballu vím, tak utkání obzvlášť v závodní podobě opravdu nemají s reálným bojem moc společného. Já to hrál s poloautomatem na relativně malém hřišti se spoustou překážek, takže docela masakr. Do takových podmínek by se podle mně nejlépe hodily manuálně nabíjené zbraně, jinak je délka přežití jen pár minut. Na velké ploše se však automatické zbraně užijí, protože jinak se nedá na větší vzdálenost nic trefit. U modelů, ať už tanky či lodě, by to jistě chtělo takový systém nabíjení nedovolující rychlopalbu, ale pouze jednotlivé výstřely s minimálně několikasekundovým odstupem. Některé moderní tanky sice mají poloautomatické nabíjení, ale jinak vždycky nějaká patrná pauza mezi jednotlivými výstřely je a palba se koriguje podle dopadu střely. U lodí to je ještě výraznější. Při střelbě na dlouhé vzdálenosti je doba letu střely třeba i několik desítek sekund. V modelovém měřítku je simulace takových podmínek nemožná, nějaký dokonalý simulátor námořních bojů může být leda v podobě PC hry.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Co oni předvádí je jen řežba,skákání lodí vpřed vzad to také není ono,v reálu loď moc necouvá,mají zkusit napodobit skutečné postavení lodí v bitvě,využít skupinový manévr,v klubu se o to snažíme,ale stále to není ono,snaha je do sebe nevrazit,neodřít boky,(s modely Monitor a Merrimack je to jiné,tam se jde trup na trup,ale také je to hodně odhadování ,kdy z děla vyjde výstřel,aby to bylo věrohodné,snaha je něco trefit,vlajku,kryt,zpoždění výstřelu je cca 1-2vteřiny),simulace střelby odpalem dělobuchu(modrý nebo zelený škrtací Pirát)a jeho následný dopad po letu 2-3vteřiny,cca 20m a následná exploze již jsou podobné skutečnosti,je nutno odhadnout budoucí pozici lodi protivníka a na tu vystřelit,malá ukázka co to dovede http://www.youtube.com/watch?v=uM6uFc_qoqo, ale nebyl to záměr

model Merrimack,jeho provoz,vývoj systémů,praktické zkušenosti z provozu za 15 let

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Plavba ve formaci a skupinový manévr je docela fuška, v reálu i v modelovém provedení, myslím že si to vyžádá notně tréninku. Video zajímavé. To poškození trupu je výbuchem obyčejné petardy, nebo něčeho razantnějšího? S petardama mám zkušenosti bohaté, moje poznatky že trhavé účinky (na rozdíl od zvukových) jsou mizerné. Dají se s tím úspěšně potápět leda papírové lodičky. Když jsem se loni při jednom pouštění bavil simulací bombardování lodi právě pomocí petard zelený pirát, jedna nechtěně vybuchla těsně u boku a neublížilo to ani barvě, akorát celou loď zalil gejzír vody s útržky papíru z petardy.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

to co to natáčí v LCT je malý digitální fotoaparát 6.0M, na kartu 2GB natočí cca 50 minut videa v rozlišení 640x480 / 24FPS,který ja zakrytovaný jako starý radar,ale těžiště je již výše a to je to kývání v zatáčení, zapne se to na břehu a natáčí to vše,je to taková černá skřínka co se dělo.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

typ petardy je něco mezi Pirátem a Megou,optimální je to donutit bouchnout pomocí plováku v hloubce 10-15cm,to vytvoří gejzír nad vodou

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Ještě mně napadl jeden dotaz v souvislosti s tím videem (skoro) potopení LCT. Jak byla vlastně ta petarda dopravena k cíli? Pouhý odhoz či nějaký katapult, dělo apod.?

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Pytarda byla odpálena z jiné lodě, na videu je vidět, v pozdálí lo´d, která to odpálila. bylo to odpáleno jako dělo, tedy to letělo jako projektyl a po dopadu po nějolika sekundách (zpož´dovač v pytardě)  došlo k explozi. Jednalo se o dělobuch MEGA. Odpáleno to bylo přes el. palník trocha prachu(opravdu jen trošku) a před palník mega pytardu.

12

Takže jestli tomu dobře rozumím, opravdu dělo, do hlavně zasunutá petarda v roli střely, prachová nálož odpálena elektricky, plamen z hoření prachu při výstřelu zažehne petardu a ta po dopadu se zpožděním exploduje? Jestliže šlo petardu MEGA místo zeleného piráta, tak to už se účinku exploze tolik nedivím.

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Přesně tak, naprosto přesně, jen je občas problém se spožďovačem, tedy se trochu odebere. Jinak to po dopadu na vodu uhasne.

14

Moje zkušenosti s odpalováním petard ve vodě jsou takové, že dokud po škrtnutí hoří plamen, musí petarda zůstat nad vodou, jinak uhasne. Jakmile plamen zmizí a začne kouřit zpožďovací slož, tak je možno petardu hodit do vody, už neuhasne a po pár vteřinách exploduje.

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

Přesně tak, to je ten problém, proto, se spoždovač odstraní, pak se konec namočí do kanagonu(lepidlo) a ponoří do prachu, nechá se to zaschout a je to připravené.

16

nebo zpožďovač odstranit úplně a místo něho použít černou vojenskou zápalnou šnůru na začátku šikmo seříznutou, 1cm hoří 1s, a jak chytne tak nejde zhasnout

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

ukázka jak vypadá výmet a výbuchy ve vodě
http://www.youtube.com/watch?v=Zz8WNostC7U

Share

Palec nahoru Palec dolu