26

Re: ODPALOVACÍ ZAŘÍZENÍ RAKET Z MODELU VRTULNÍKU

Merrimack napsal:

Ta fotka co jsi dal do odkazu ale je plánovaná.. je to moje práce!!! yikes)))
Jen byl výbuch usměrněn dolů a trup který byl z plastu to nevydržel a šlo to ke dnu.. když by to bylo z laminátu tak bez problému..

Sám sebe usvědčit, že to střílení a bouchání zas až tak stoprocentní není... to je výkon lol lol lol

Tak hele ty chytrolíne - vše co jsem napsal v tomto tématu je jednoznačně k věci - a jestli ne, tak mi řekni co.

Druhá věc - jakékoliv palné zařízení na bezpilotním prostředku i průměrný policista hravě nakvalifikuje jako trestný čin obecné ohrožení ve stádiu pokusu

a jen pro tebe - i návod na sestrojení takového zařízení nebo k takovému konání lze kvalifikovat jako spolupachatelství, takže bych na tvém místě měl raději sbalený kufřík s kartáčkem na zuby, holením a sadou prádla - v CPZ a později se ti to bude hodit - příslušný paragraf a sazbu si už najdi sám (a pokud bude mít vyšetřovatel blbou náladu, tak vám to přišije jako čin v organizované skupině a tam jsou sazby někde úplně jinde big_smile)

Shrnutí:
jsi prostě nezodpovědný hlupák a navrch nebezpečný okolí.

P.S. co se týče toho, žes neviděl nic z mých modelů - to je jen tvůj problém a navíc toto právě ale vůbec nesouvisí s tímto tématem.

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2, SC B3, SMIT BISON
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

Naprosto souhlasím s IVVO-em.
Před třiceti lety jsem se podobných vylomenin navymýšlel habaděj, ale dnes už bych do toho nešel.
Co se týče volně prodejné zábavní pyrotechniky, není dovoleno s ní zacházet jinak, než je uvedeno výrobcem, nebo ji jakkoliv dál upravovat (mám zbrojní průkaz a vím o čem píšu).
Pokud vyrábíš vlastní pyrotechniku, musdíš na to mít osvědčení.
Pokud děláš akce pro veřejnost a používáš při tom pyrotechniku, musíš na to mít povolení a dodržovat bezpečnostní opatření.
Nedovedu si představit, že namontuješ tebou upravené rakety z levného setu na vrtulník a půjdeš si zastřílet někam nad přehradu a budeš se ujišťovat, že tobě se nikdy nic stát nemůže.
Pokud máš TREXe o takové velikosti pojištěného proti způsobeným škodám, věz že by Ti ta pojistka k ničemu nebyla, kdybys nedej bože něco způsobil a zaplatíš to i s chlupama.

28

Panové, pokud někdo uvažuje o střelbě z letadla/vrtulníku, tak se prosím inspirujte známou skupinou pilotu EPP poletuch z první světové která dělá naprosto bombastický program kde předvádí boj o valaškou pálenici slivovice.

Zásadně na letadlech jsou jen dýmovnice a veškerá střelba jde fingovaně jako u lodí směrem ze zeme kolmo nebe. Dokonce odpalují do nebe i pivní soudky a je to zážitek.

Vše dělá a má pod kontrolou "důlní pyrotechnik" známý v našich klubech jako Koula a určitě rád poradí. Kontakt na něj mám a jinak na netu je lehce dohledatelný. (LMK Paskov, RCFM, Pobeskydsky ....)

Modelařím pro radost, ne pro specializaci na danou kategorii modelů.
Turnigy er9x + Assan + Dickie Tug + Springer

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

http://lh3.ggpht.com/-wE2t0ueQIVk/TjBB5JdS3TI/AAAAAAAAE68/wvru9f6kGBA/s640/DSC_3809.JPG

Modelařím pro radost, ne pro specializaci na danou kategorii modelů.
Turnigy er9x + Assan + Dickie Tug + Springer

Share

Palec nahoru Palec dolu

30

co je dovoleno a co ne. ještě mu poradíš, že to má zkoušet na poli. že jsi rovnou nenapsal, že má jít do zralé pšenice, cca týden před sklizní... to se bude zkoušet nejlépe. napadlo tě co udělá raketa odpálená směrem k zemí (vrtulník se při letu dopředu míří čumákem k zemi), který do dopadu nestihne shořet? pokud tam bude cokoliv hořlavého tak to zapálí a stačí na to i ta tvá malá raketa... při odpalu nahoru (z lodi) motor rakety vyhoří dříve než začne padat dolu, takže zapálení něčeho na zemi TÉMĚŘ nehrozí.

Pokud jsem něco NECHTĚL,tak odstartovat takovou diskuzi!!!!!!
Ale k věci: NEJSEM nesvéprávný,abych si nechal radit že nejlepší místo kde to otestovat je pole pšenice (!!) neboť OPAKOVANĚ jsem už napsal kde jsem měl zájem to vyskoušet.

(vrtulník se při letu dopředu míří čumákem k zemi) To tedy nevím kde jste na to přišel. Když na to přijde,tak tu raketu můžu odpálit směrem vzhůru tak jako Vy z lodi..

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

msob napsal:
Merrimack napsal:

Jen byl výbuch usměrněn dolů a trup který byl z plastu to nevydržel a šlo to ke dnu.. když by to bylo z laminátu tak bez problému..

Sám sebe usvědčit, že to střílení a bouchání zas až tak stoprocentní není... to je výkon lol lol lol

Tak hele ty chytrolíne - vše co jsem napsal v tomto tématu je jednoznačně k věci - a jestli ne, tak mi řekni co.

Druhá věc - jakékoliv palné zařízení na bezpilotním prostředku i průměrný policista hravě nakvalifikuje jako trestný čin obecné ohrožení ve stádiu pokusu

a jen pro tebe - i návod na sestrojení takového zařízení nebo k takovému konání lze kvalifikovat jako spolupachatelství, takže bych na tvém místě měl raději sbalený kufřík s kartáčkem na zuby, holením a sadou prádla - v CPZ a později se ti to bude hodit - příslušný paragraf a sazbu si už najdi sám (a pokud bude mít vyšetřovatel blbou náladu, tak vám to přišije jako čin v organizované skupině a tam jsou sazby někde úplně jinde big_smile)

Shrnutí:

P.S. co se týče toho, žes neviděl nic z mých modelů - to je jen tvůj problém a navíc toto právě ale vůbec nesouvisí s tímto tématem.

DOBŘE,respektuji,na bezpilotních modelech je pyrotechnika zakázaná,jak stojí v zákoně.
Podotýkám,že když někdo kdo neví co z penězi si koupí TREXE 700 za 50tis. a půjde si v hloučku svých kamarádů zalétat,tak sebe nebo někoho ze svých přátel na 99%  zabije. Proč to píši? Protože tohle zákon umožňuje,nereguluje,proto opakuji,a stojím si zatím že Švejkovství v našem zákonodárství své místo má oprávněně,ne že ne...

Share

Palec nahoru Palec dolu

32

Souhlasím...
Proč každý ve všem hned hledá problém... jak už jsme psal, model samotný je mnohem nebezpečnější než raketky z něho vypuštěna..
každý hledá zímiňku k tomu, jak problém vytvořit, ne vyřešit...
Vážím si lidí jako je REXSTERS, jelikož podobných nadšenců je málo!!!

Rexsters napsal:
msob napsal:
Merrimack napsal:

Shrnutí:

DOBŘE,respektuji,na bezpilotních modelech je pyrotechnika zakázaná,jak stojí v zákoně.
Podotýkám,že když někdo kdo neví co z penězi si koupí TREXE 700 za 50tis. a půjde si v hloučku svých kamarádů zalétat,tak sebe nebo někoho ze svých přátel na 99%  zabije. Proč to píši? Protože tohle zákon umožňuje,nereguluje,proto opakuji,a stojím si zatím že Švejkovství v našem zákonodárství své místo má oprávněně,ne že ne...

33

Rexsters napsal:

......Když na to přijde,tak tu raketu můžu odpálit směrem vzhůru tak jako Vy z lodi..

Tohle ovšem vylučuje proklamovanou "stabilizovanou polohu"

Rexsters napsal:

T-REX 700 není asi zase tak běžně na krámě na každém rohu - tenhle mixér už bude jen v specializovaných modelářských prodejnách a i to jen některých - právě kvůli ceně. Proto není zase až tak jednoduché se k němu dostat (přičemž to samozřejmě není nemožné). Ale právě kvůli takovým hazardérům existují leteckomodelářské kluby, které tohle mohou alespoň částečně eliminovat - tedy situaci, že příjde někdo bez zkušeností s takovouhle mašinkou a roztočí ji.

Aby bylo jasno - na položený dotaz jsou zde dva názory:
První je, že je to zakázáno a potenciálně velmi nebezpečné i při ovládání vrtulníku zkušeným pilotem

Druhý je, že je to vlastně sranda a pohoda a nic se nemůže stát

Od pilota létajícího modelu a vrtulníku zvláště bych spíše předpokládal zastávání názoru prvního.

P.S. Nechám si klidně poradit od milionu lidí, ale ne od člověka, který již několikrát svým jednáním ohrozil nezúčastněné diváky a ještě se tím chlubil.

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2, SC B3, SMIT BISON
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

34

Než se stihnete pourážet a poprat, raději zamknu celé téma.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous