1

Téma: Nemodelářské právní pomoc

Dostal jsem se do trochu nepříjemné situace a to, že mi před čtrnácti dny odtáhli auto kvůli blokovému čištění. Vše má blbost a protože v Brně zavedli nová pravidla, kdy při odtažení auta zaplatím 1.930,- kč a po šestnácté hodině, kdy mají povinnost auto opět dovést na místo, ale už za 3.860,- kč

Zašel jsem si pro auto na odtahovku zaplatil 1.930,- a snažil se na vše zapomenout, ale vyžádal jsem si fotky a zjistil, že značka byla špatně umístěná a já značku nemohl vidět pro daný úsek a požádal jsem o vrácení financí. Vše řeší radnice a tak jsem napsal stížnost. Zatím po dobu čtrnácti dnů jsem odpověď nedostal a tak jsem zamířil na odbor dopravy na radnici a tam mě řekli, že můj případ právě projednávání a vypadá to, že mě vrátí peníze. Písemné vyjádření dostanu do dvou dnu, na které počkám. Ale v návalu vzteku, jsem v den, kdy mi odtáhli auto a zjištění, že chybovali s umístěním značky písemně v dodatku žádal o odškodnění za nepříjemnosti s tímto související. Pozdní příjezd do zaměstnání a to dojíždím 205 km.  S tím mi radnice údajně nepomůže a mám zajít na Brněnské komunikace a tam žádat finanční náhradu.

Setkal jste se s podobným případem a mám jít do souboje ?

Dík za informace Luděk Měšťan ( Javor ) Brno

Javor

2

Re: Nemodelářské právní pomoc

Je to smutné, ale je to tak. Vůči "státu", myšleno vůči příslušnému státnímu uředníkovi nemáte "reálnou" (rozumnou) šanci. Vícenáklady na případný spor určitě budou vyšší než vaše kontrétní ztráta a stejně nic nevyhrajete. Opakuji, je to smutné, ale nechal bych to být.  Srnec

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Nechci být zarputilý a kopat kolem sebe bezmyšlenkovitě, ale pokud jsem udělám chybu, tak mi hrozila pokuta bezmála čtyři tisíce. Když se zjistí, že chybu udělal úředník, potažmo asi Brněnské komunikace a mě poškodily tak se budu bránit prozatím sám a budu zjišťovat, kam až mě tato cesta dovede. Příště se může stát, že dostanu po hubě od státního úředníka, skloním hlavu a odejdu. Když mu dám přes držku já, půjdu za katr.

Javor

4

Já kdysi zažil něco podobného. Byl jsme na dovolené bez auta a po mém návratu auto nikde. Volám policajty a ti mi řekli ať se dostavím na služebnu, že to sepíšeme. Po chvíli pátrání mi sdělili "dobrou zprávu": auto nebylo ukradené, ale odtažené kvůli blokovému čištění.
Když jsem se zeptal, jak mám během třítýdenní nepřítomnosti vědět, že bude blokové čištění mi sdělili, že ať ani nic nezkouším podnikat, protože už tu byly případy, kdy se se Technickou správou komunikací někdo soudil a většinou dojeli na to, že podle právníka TSK zveřejňuje na svých stránkách termíny blokového čištění na půl roku dopředu a tudíž si to každý může zjistit a podle toho si auto někam zaparkovat...
"Srandovní", ale ze života. Mě to přišlo na cca 2 500,- Kč za odtah a 4 nebo 5 denní parkování...
Zdenek

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

chlapci nechteli mit moc papirovani... pokud prokazes ze pred tim nez instalovali znacky na silnici jsi byl prokazatelne mimo (napr na dovolene v zahranici) tak jsou povinni ti auto vydat a bez pokuty.
uz je na to i nejake rozhodnuti soudu, ze ridic neni povinen sledovat web TSK aby zjistil kdy se chystaji cistit. ze pro ridice jsou smerodatne znacky...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu