26

Re: Smit Bronco - prostor pro reakce čtenářů

K pájení mědi - ptal jsem se lidí tady ve firmě a není to nic jednoduchého, protože měď má velkou tepelnou vodivost a než se materiál prohřeje, už je teplo odvedeno.
V průmyslové výrobě se to při svařování řeší tak, že se měď zahřívá na 450°C a teprve pak se svařuje, v domácích podmínkách doporučují při pájení zahřívat materiál "ještě jinak".

Druhou variantou je postup, kterým pájí trubky topenáři - spojí trubky, plamenem je zahřejí "do ruda" a pak spoj objedou cínem. Říkají tomu "kapilární pájení", protože cín zateče do spoje a po vychladnutí jsou trubky spojeny na věčné časy. Opět se ale pracuje s plamenem a ne s pájkou.

V domácích podmínkách vidím jako nejlepší řešení lepidlo :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

27

Kamoš spájkuje leptané stavebnice na obrátenej žehličke (zapnutej). 8-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

28

marian_r napsal:

tak tohle by mě zajímalo trošku detailněji , nemáš možnost od kamoša získat popis a dát ho sem jako čtivo?
Mě přijde že žehlička je s teplotou nízko na cínové pájení a druhá věc co mi nejde na rozum je, že netuším jak spojené součástky z té žehličky sundat aniž by se ten roztavený cín nepustil. Znamená to, nechat vždy žehličku vychladnout?

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

29

petr hájek napsal:
marian_r napsal:

tak tohle by mě zajímalo trošku detailněji , nemáš možnost od kamoša získat popis a dát ho sem jako čtivo?
Mě přijde že žehlička je s teplotou nízko na cínové pájení a druhá věc co mi nejde na rozum je, že netuším jak spojené součástky z té žehličky sundat aniž by se ten roztavený cín nepustil. Znamená to, nechat vždy žehličku vychladnout?

http://www.trminek.cz/view.php?nazevcla … 2005020001

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

30

Nedá mi to, musím Ti to Jardo pochválit. Lodička je pěkná, práce pečlivá a čistá. Paráda!
Zdenek

Share

Palec nahoru Palec dolu

31

Zdenek Bílek napsal:

Nedá mi to, musím Ti to Jardo pochválit. Lodička je pěkná, práce pečlivá a čistá. Paráda!
Zdenek

To jsi to neviděl zblízka :-)
... ale jo, snad to nebude tak hrozné, ale než se dohrabu k provedení jako mají jiní, to bude ještě trvat (třeba už ten příští, no nebo asi ani ten ne), ale snažím se.

Zachovejte paniku :-)

32

Jezdí Ti to Jardo pěkně, jen co je pravda.
Ale hnedle se "položím na otázku": co ten příďový pohon, zkoušel jsi ho už?
Zdenek

Share

Palec nahoru Palec dolu

33

Zdenek Bílek napsal:

Jezdí Ti to Jardo pěkně, jen co je pravda.
Ale hnedle se "položím na otázku": co ten příďový pohon, zkoušel jsi ho už?
Zdenek

Zdenku, ne, on tam zatim ani není.
Aktuálně to má protitahy a obratnost je dobrá. Nevím jestli se dokopu ten příčňák dodělat.

Zachovejte paniku :-)

34

Gratulujem.
Pekne to chodí, točí a  vzhľadom na minimálne náklony pri prudkých manévroch, usudzujem,  že je to veľmi stabilné.  Loď  sedí na vode, ako pribitá ...
Vyzerá to tak, že si výberom predlohy vsadil na dobrého koňa smile

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu