1

Téma: StetchUp a a 2D

Ahoj, udelal jsem si ve SketchUpu jednoduchy zebro ve 3D, ale nevim jak ho ted dostat do 2D, abych ho mohl vytisknout a nalepit na drevo. Sice dokazu nastavit treb pohled shora a dat to stisknout, ale ma to dva problemy. Prvni je, ze se to vytiskne s jinacima rozmerama nez mam namodelovano a druhy je, ze nevim jak dostat na papir více pohledu, pr: na jednom papiru bych me pudorys, bokorys atd. Diky.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: StetchUp a a 2D

ahoj, nejpřesnější tisk je pomocí převodu do dxf...je to popsané ve výše uvedené učebnici pana Mikače. Pokud to po přečtení nepochopíš, tak se ozvi...

carrot

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

No ja myslel, ze jsou prave rozumejsi zpusoby, jak dostat model na papir, napriklad si chci vymodelovat delovou vez a uvnitr teto veze budeou jeste aspon dve pomocna zebra, ktera nebude zvenku videt, chtel bych se zeptat, jak byste resili rozkresleni teto veze do 2D. Prece to musi jit lip, nez to setavit a nastedne zase rozlozit, abyste dostali pozadoane rezy?

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Drizz napsal:

No ja myslel, ze jsou prave rozumejsi zpusoby, jak dostat model na papir, napriklad si chci vymodelovat delovou vez a uvnitr teto veze budeou jeste aspon dve pomocna zebra, ktera nebude zvenku videt, chtel bych se zeptat, jak byste resili rozkresleni teto veze do 2D. Prece to musi jit lip, nez to setavit a nastedne zase rozlozit, abyste dostali pozadoane rezy?

No, já to dělám přesně tak, jak jsi to popsal. Když mám celý výrobek hotový(sestavený z jednotlivých dílů-komponent) tak ho celý ještě jednou zkopíruju a z té kopie odebírám jednotlivé díly, které pak rozkládám na plochu. Nehrozí pak, že na nějaký díl zapomenu...Když mi z kopie už nezbyde nic, vím, že mám hotovo. Celé to pak převedu do dxf a ve free autocadu vytisknu. Převod do dxf má jednu velkou výhodu- můžeš to použít pro cnc obrábění... Možná je to zdlouhavější, ale je to přehledné, hlavně u složitějších výrobků. Kreslil jsem např. nástavbu na Japana a tam bylo pře 100dílů...
dělovou věž jsem dělal tímto způsobem, z toho můj postup podle mě pochopíš:  http://www.mo-na-ko.net/php/portal/_Cla … index.html

carrot

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

A co tak pri kresleni  pouzivat ctrl+c a ctrl+v(copy+paste)
nakreslis diel do veze,vytvoris kopiu.Potom jeden z tych dielov das na vezu(vytvaras model)a druhy ostane ako zaklad pre 2D plan.
A ked zistis,ze ti nahodou diel vo vezi nepasuje,zmeras kde treba pridat,alebo ubrat.Das undo(navrat o krok spat-odstranis tak vlozenie dielu do modelu)a diel preformujes+kopia.

Ja si tak robim navrh tlacnej vane a ako mi rastie model,tak vedla neho rastu 2D diely pripravene na tlac.Pricom samozrejme ked mam niecoho pouziteho 70ks,tak 2D dielov na tlac je tiez 70ks.

Vysledok bude sucasne model kde bude zohladnena hrubka materialu a hotovy 2D rezaci plan.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

chcel by som sa naučiť robiť v Sketchupe a nakreslit si model nákladného automobilu a autobusu v mierke 1:10. Pri hladani informácii o stavbe modelov som narazil aj na toto forum a návod na tento SW. Chcel som si stiahnut  súbor pluginov z webu pana Mikače no pýta to heslo ktore dostanem po zaplatení. Nie je pre modelárov možnosť free verzie?

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

armani napsal:

chcel by som sa naučiť robiť v Sketchupe a nakreslit si model nákladného automobilu a autobusu v mierke 1:10. Pri hladani informácii o stavbe modelov som narazil aj na toto forum a návod na tento SW. Chcel som si stiahnut  súbor pluginov z webu pana Mikače no pýta to heslo ktore dostanem po zaplatení. Nie je pre modelárov možnosť free verzie?

Bohužel FREE pluginy u p. Mikače už nejsou možné - škoda...

Takže doporučím tuto stránku

http://sketchucation.com/

zatím jsem tam našel vše, co jsem potřeboval + je tam fórum se spoustou rad a návodů.

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2, SC B3, SMIT BISON
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

A já doporučím české fórum o SketchUpu na adrese www.sketchup.wu.cz. Většina plugin je převzata právě ze Sketchucation a ani spousta návodů není k zahození.

Share

Palec nahoru Palec dolu