1

Téma: Objednávanie zo zahraničia

Neviem, či toto patrí do právnej poradny, ale snáď áno...
Chcem si kúpiť jednu stavebnicu z Anglicka. Na dobierku neposielajú, to som sa ich už svojou lámanou anglinou pýtal. Jediná možnosť je platba dopredu bankovým prevodom.
Aké s tým máte skúsenosti? Ako to celé prebieha a na čo si dať pozor?
Priznám sa, dávať niekomu vyše 40000Sk dopredu a dúfať, že mi to pošle ma moc neláka, ale inú možnosť nemám. Našťastie som na tú firmu (www.JoTiKa-ltd.com) čítal samú chválu, aj na môj mail odpovedali v priebehu niekoľkých hodín, čo ma trocha ukľudňuje.
Takže: Ako to prebieha? Čo od nich požadovať? Čo ak sa balík niekde stratí? Čo ak dlho nebudú nič posielať - ako dostať naspäť peniaze?

2

Re: Objednávanie zo zahraničia

Já jsem objednával již několikrát ze zahraničí (z USA), ale vždy jsem platil kartou, protože je to daleko lehčí, než dát bankovní příkaz. Je potřeba vyplnit dokument, který se následně posílá ke schválení do Prahy, alespoň tady v Čechách.

V případě kreditky si strhávají peníze těsně před zasláním zboží, v případě převodu se může stát, že budeš třebas měsíc čekat a přitom budeš mít už zaplaceno - nervozita, nedůvěra. A důvodem může být pozdržení ve výrobě nebo zboží není zrovna skladem. Tak to se může také stát.

Obchodníci zatím vždy byli ochotní a korektní. Dokonce v případě literatury jsem oslovil přímo autora (jelikož už na trhu žádné knihy nebyly a ten mě zaslal knihu včetně věnování a podpisu - takže zatím s internetovými nákupy spokojenost).

Každopádně k té sumě si připočítej dopravné + clo a následně DPH (částka na clo a DPH se vypočítá s celkové ceny v které je zahrnuta i doprava). I když to DPH v rámci unie??? Pak to přivezou na letiště, třebas UPS a ta si bude ještě účtovat další manipulační poplatek  big_smile  Prostě solíš - tak to jsou věci s kterými je potřeba počítat.

Pak je dobré nakupovat u větších firem, které jsou už zavedené a reference od zákazníků - což máš. Další věci je komunikace se zákazníkem, rychlost odpovědí, jednání s konkrétní osobou... (neodpovídá robot, ale člověk).

Severan

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

Ja si myslím (ale kludne to tak nemusí byť), že v rámci EU by clo nemalo byť a DPH zaplatím buď v GB, alebo SK (GB by malo byť výhodnejšie).
A náklady navyše by maly byť poštovné a balné a prípadne poistenie zásielky. A samozrejme poplatok za bankový prevod. Zabudol som ešte na niečo?
A ten prevod mi pripadá bezpečnejší, ako dať niekomu číslo kreditky. Jedná sa o jednorazový nákup, tak trocha nepohodlia mi nevadí.

4

Dnes už jsou přímo Kreditky pro internetový obchod. Zřízení není ani drahé.

Asi i clo? Nebo to už se neplatí v rámcu EU?

Severan

PS: hodně zdaru s nákupem a pevné nervy.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

V EU je volný pohyb zboží, takže tě nějaký clo netrápí. A pokud kupujes z USA, tak většinou ti vystaví fakturu do výše 20 dolarů (i když stojí zboží daleko víc), na což se clo opět nevztahuje, tudíš už jen zaplatíš dopravu

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Tech 20 dolarů bylo myšleno tak, že většina eshopů a prodejců v USA ti vystaví fakturu na tuto částku, aby zboží nepodléhalo clu. Skutečná cena a zaplacená cena je vždy samozřejmě vyšší.

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Tech 20 dolarů bylo myšleno tak, že většina eshopů a prodejců v USA ti vystaví fakturu na tuto částku, aby zboží nepodléhalo clu. Skutečná cena a zaplacená cena je vždy samozřejmě vyšší.

Nesmíš ovšem kupovat nic evidentně drahého  big_smile  big_smile  big_smile

Severan

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Severan napsal:
duke napsal:

Severan

já bych to nedal. raději osekám kládu a zdarma.

Share

9

Toto sa ma netýka, lebo budem kupovať v rámci EU, ale keď tam dajú cenu 20USD, ako je to s poistením? Čo keď sa ten balík stratí? Pre obchod to končí podaním balíka na poštu alebo kuriérskej spoločnosti...

A ako je to s poistením zásielky? Robia to automaticky alebo o to treba požiadať?

10

Severan

já bych to nedal. raději osekám kládu a zdarma.

No právě, kupoval jsem ty klády  big_smile

Severan

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Ahoj, ja jsem kupoval ve Vidni, platil pomoci PayPal, trvalo to trosku dele nez lod prisla, ale postovne bylo nizsi nez cena za benzin Brno-Viden, a v pohode..

Michal

p.s. http://shop.seemannskistl.at/index.php

Share

Palec nahoru Palec dolu