1

Téma: Hodnocení tratí pro tug towing

Ahoj Kapitáni!
V letošní sezóně máme za sebou již tři soutěžní setkání. Projekty tratí, které jsme vyprojektovali a podle projektů se snažili i postavit, naznačují nový směr, který chceme nadále v tug towingu zdokonalovat a prosazovat.
Proto by nás zajímalo, jak se Vám ty letošní a nebo i starší tratě líbily a jak je hodnotíte. Vaše názory a připomínky určitě zvážíme a samozřejmě můžete připojit i nápady svoje. Stačí jednoduchý popisek a nebo kresba.
Když vezmeme tratě letošní - známkujte třeba jako ve škole :-)

a) Zimní tug towing v Mostě
b) Tug towing v Protivanově
c) Víkend s Tug Towingem - Panistávka

Díky moc za Vaše odpovědi.
Mějte se fajn!
Keba

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

2

Re: Hodnocení tratí pro tug towing

Podle mě je těžké hodnotit dohromady všechny tratě jedné akce. V Mostě jsem nebyl, ale třeba v Protivanově se mně líbil manévr s plošinou a u tlačáků zastavení u bójky v doku. V Panistávce bych vyzdvihl přistání u rejdy (tam bych to ztížil na dotek obou žlutých big_smile) a u tlačných výklopník. Naopak se domnívám, projet s plošinou plavební kanál, v půlce ještě zalomený je příliš obtížný manévr (ale je to otázka názoru).
Na závěr to zkusím teda oznámkovat jako celek:

Protivanov = 2
Panistávka = 1-
smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

zkusim to vzít postupně podle překážek a tratí:

a) rozdělení přístavů pro LTT, TTT, TLR a plošinu se určitě osvědčilo. samozřejmě záleží na prostoru kolem mola ale v panistávce to bylo super. sice se občas soutěžící mezi sebou trochu hadali o prostor, ale to k tomu patří wink

b) nové překážky jsou určitě zpestření. ať už jde o čerpací stanici v mostě, prodloužený nájezd a výjezd do obratiště v protivanově nebo zlomený plavební kanál pro plošinu, výklopník pro TLR, rejda a přístavní molo v panistávce. je zvláštní že na pohled nejjednodušší překážky dokážou způsobit nejvíce problémů (čerpací stanice, rejda atd)

c) sice se každá z překážek teoreticky dá projet bez dotyku, ale stavět je tak aby většína byla schopná bez dotyku projet bych nedělal. určitá obtížnost tratí přiměřená vlěčeným soulodím (ať už jednoho nebo dvou vleků najednou) by měla být.

PS: známkování tratí se vyhnu, z důvodu podjatosti jako rozhodčího a jednoho ze stavitelů cool

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Za sebe mohu hodnotit pouze tratě pro těžký TT.

Souhlasím s názorem, že tratě a překážky by se měly dát projet za nulu pouze teoreticky. Jinak nastane situace, kdy nejde o umění kapitánů ale spíš o náhodu komu a jak "fouklo".

Most 1- (super nápad s tankováním)
Protivanov 2  Keba trošku vyměkl :-) jinak trať i manévr za 1
Panistávka 1   a  3 za manévr s plošinou ( to bylo hlavně o náhodě, ale kdo nic nezkusí nic neví )

Nejvíc oceňuji, že se těžký TT posunuje do úrovně precizního manévrování a odlišuje se tak od lehkého TT,
který vnímám spíš jako náročný slalom.

PS: Nápady na šílené překážky a nové postupy bychom chtěli zkusit 30.6-1.7. na TT wokshopu v Příbrami.
      Tak kdo máte nějaký nápad na vyzkoušení ozvěte se !

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

LMR napsal:

Souhlasím s názorem, že tratě a překážky by se měly dát projet za nulu pouze teoreticky. Jinak nastane situace, kdy nejde o umění kapitánů ale spíš o náhodu komu a jak "fouklo".

Panistávka 1   a  3 za manévr s plošinou ( to bylo hlavně o náhodě, ale kdo nic nezkusí nic neví )

Nejvíc oceňuji, že se těžký TT posunuje do úrovně precizního manévrování a odlišuje se tak od lehkého TT,
který vnímám spíš jako náročný slalom.

PS: Nápady na šílené překážky a nové postupy bychom chtěli zkusit 30.6-1.7. na TT wokshopu v Příbrami.
      Tak kdo máte nějaký nápad na vyzkoušení ozvěte se !

ach jo, moc jsem se těšil, na work shop kde konečně nebudu muset ic obstarávat, a zrovna je to v termínu odjezdu na dovču ,to mam ale pěknou smůlu. Tak snad příště. (jestli teda nějaký bude, ale věřím, že jo)

Elektronická Sekretářka Nojby pro neznalé: JSEM MUŽ

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Start z boxů,tankování a dojezd k připojení vleku na čas - viz Most - 1**

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

Protivanov: manévr 1. tratě 2
Panístávka: vyvázání u bóje 1*. tratě 1. manévr 2-.

PS: Není náhodou u termínu workshopu překlep? (30.7-1.8)

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

LMR napsal:

Jen vysvětlím, proč jsem v Protivanově "vyměkl":). Trať nebyla pro tak těžký vlek navržena a postavena. Bylo na ní málo místa. Když vezmeš jak se dalo potom plout s těžkým vlekm v Panistavce, kdy nevznikaly kolize s překážkami a utáhli ho všichni, bylo dost místa na najetí nebo pro obrat, srovnání soulodí před překážkou. Při projekci tratě je potřeba na to všechno myslet. Poslední doubou se všichni kdo tratě projektují snaží o to, aby plavba soulodí byla zajímavá, plynulejší a ne aby to byl boj o přežití časového limitu, kdy jde soulodí z obratu do obratu jen aby se na trať vešlo. Proto jsem vyměkl a velkej vlek v Protivanově na trať nepustil.

U manévru s plošinou v Panistávce - tam chyběl mezi zaústěními ještě jeden metr a bylo by to podstatně míň bolestivé (ne snažší). Poučíme se z toho.

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

9

Musím říct, že letos se mi tratě líbí všechny, ani v malém to není slalom, pěkně to jede, a body se přesto zbírají- samozřejmě když jedete stejnou trať podruhé, většinou už to dopadne lépe než první kolo, ale co si budeme povídat, stačí zazmatkovat a ......
Vsuvky typu tankování a přistání samostatně jsou prima, určitě bych je příště sem tam zařadil.
     Míň týmů už asi nebude- což znamená že musíme udržet čas okolo 15 min na kolo, aby jsme si zajezdili-
samozřejmě nastupující WIFI to usnadňuje, ale stejně to nevidím na víc než 3 týmy na trati- zase by se hodně čekalo.
     Jak psal Keba, jestli vás něco napadne, překážka, branka, cokoli.... načrtně te to na pivní tácek, oskenujte a pošlete....ono asi nepoužijeme všechno ale nápad je nápad......a kdo by nechtěl mít v katalogu třeba překážku s názvem " Anteho děsné tankování"   a pod.....

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

OPRAVA

TT wokshop je 30.7-1.8   Měsíc dlouhou akci bychom vážně nezvládli :-)

Děkuji Nalimovi za upozornění.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

K tratím nemám připomínky - všecky pěkné-zajímavé a přitom plovatelné a taky hlavně pískatelné smile

Souhlasím s nastaveným směrem - tedy k tratím vedoucím ke zpřesňování plavby (užší branky, místo v doku "tak akorát", atd.)

Možná jedinou připomínku bych měl. 
Navrhuji vyřadit takové ty staré-okoukané a profláknuté překážky - například couvačka je typicky "odrnkaná harfa" ... lol tongue wink

Mějte se fajn smile

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

Jinak tratě pěkné , ač jsem nebyl v panistávce tak podle plánů ta trať musela být skvělá, až teda na ten zalomenej manévr s plošinou, ale to k tomu patří, takže jen tak dál .. Nojby & ESN

Elektronická Sekretářka Nojby pro neznalé: JSEM MUŽ

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Příspěvky mimo téma jsem smazal.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

14

mě se letos líbily všechny - zdánlivě lehké a jetelné ale .....:-)
-  myslím že super bylo setkání v Příbrami- tam jsme dokázali jen v přístavu blbnout cca 8 minut - a to jsme ani nevyjeli - takže trať nemusí být jen trať jak ji známe- a přesto to nebylo složité -
letošnímu pojetí dávám celkově za 2

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu