1

Téma: Genesis Offshore Brushless (1045mm)

Ahoj kluci,
předem se omlovám, že co by letecký modelář a naprostý laik problematiky lodiček se do něčeho takového vrtám. Důvodem je můj syn, který toužil po této lodičce na léto:
http://www.hobbycity.com/hobbycity/stor … duct=11240

1 - byl jsem docela překvapený, jak to po přidání plynu doslova vystřelilo z vody do luftu. Na půl až 3/4 plynu to jezdí dobře, ale na plný plyn to "houpe" a celé se to vrtí. V návdu (jsem si vědom levné číny...) není žádná zmínka o nějakém těžišti a předpokládám, že i u lodiček stejně jako u letadel je toto alfa-omega úspěchu. (má to tři zuby, pokud se zvedne z prvního až z druhého, je vše O.K., ale problémy začínají, když už je skoro celá zvednutá...2-3 zub :-) )

2 - Možná i z důvodu toho těžiště...? ta lodička zatáčí dobře pouze do určité rychlosti. Od určité rychlosti při prudším zatočení se doslova "zakousne" a někdy udělá i několik kotrmelců vzduchem. Nebude třeba problém s moc vlkou výchylkou kormidla?

PS: Sorry, jestli e ptám jako pako, ale je to moje (vlastně mladýho) první loď.
Moc děkuji za rady.

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Genesis Offshore Brushless (1045mm)

cau, ja by som si pozrel kratke video ako ti to jazdi :-) ( ak nejake mas ). Ak ti pri vyssej rychlosti pri prudkom zatoceni lod vyleti do vzduchu, tak nieco urcite v poriadku nebude. Skus sa asi pohrat s tym kormidlom alebo pridaj nejaku zataz do zadnej casti trupu. Ja mam doma jednu taku obycajnu jachtu s motorom Speed 600 a pri plnej rychlosti prudkom zatoceni sa lod krasne nakloni ,zadna cast "zabori" do vody a bezproblemov vytoci zakrutu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

MartinS napsal:

cau, ja by som si pozrel kratke video ako ti to jazdi :-) ( ak nejake mas ). Ak ti pri vyssej rychlosti pri prudkom zatoceni lod vyleti do vzduchu, tak nieco urcite v poriadku nebude. Skus sa asi pohrat s tym kormidlom alebo pridaj nejaku zataz do zadnej casti trupu. Ja mam doma jednu taku obycajnu jachtu s motorom Speed 600 a pri plnej rychlosti prudkom zatoceni sa lod krasne nakloni ,zadna cast "zabori" do vody a bezproblemov vytoci zakrutu.

No ono se to jaksi "rozhodí" když se otočím o 180st a případně se přetočí na záda. Nebo se to při plném plynu "rozkolíbá" a pak to hodí (u letadel používaný výraz) výkrut. První co mě napadlo, když jsem šel od vody bylo, že ta loď potřebuje posunout těžiště víc dozadu, ale to bylo včera odpoledne a ještě jsem neměl možnost to vyzkoušet. Zatím to jelo na 2xLi-pol Hyperion3G 4S 2600mAh. Dvě aku proto, že velký 4-článek mám teprve objednaný a mladej to chtěl vyzkoušet. Ty dva packy mám do závodního éra. Tak jsem mu vyrobil dva V-kablíky a z dvou 2600mAh jsem mu vyrobil vlastně jednu 5200 :-) Až mně ale přijde, budu ji mít vlastně buď to vpravo, nebo vlevo. A to počítám s větším "kolíbáním". A pokud je ta rychlost na vodě (podle toho co píšou v návodu) 60km/h....
PS: Video zatím nemám, ale snad brzo bude. Musím sehnat kameramana :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

Až bude než jeden akupack, tak bych ho zkusil dát napříč lodí, aby se nemuselo do modelu na druhou stranu přidávat závaží. Jinak co se týče rychlejších modelů, tak jsou odborníci spíše na jiném DF:
http://rcrebels.cz/forum/index.php

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

5

ladous napsal:

Až bude než jeden akupack, tak bych ho zkusil dát napříč lodí, aby se nemuselo do modelu na druhou stranu přidávat závaží. Jinak co se týče rychlejších modelů, tak jsou odborníci spíše na jiném DF:
http://rcrebels.cz/forum/index.php

O.K., dík.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

Podle mého názoru to chce zátěž dopředu ... pokud se ti to staví na zadek tak máš moc lehkou příď ..... a aku co nejníž v trupu .... ty akupacky bych tam klidně nechal dva kvůly rovnováze ..... když dáš jeden napříč tak budeš mít těžiště moc vysoko a stabilita bude v už totálně kélu.chce to laborovat s posouváním zátěže .....

.... jestliže to funguje tak se do toho nes... smile

7

Morpheus141 napsal:

Podle mého názoru to chce zátěž dopředu ... pokud se ti to staví na zadek tak máš moc lehkou příď ..... a aku co nejníž v trupu .... ty akupacky bych tam klidně nechal dva kvůly rovnováze ..... když dáš jeden napříč tak budeš mít těžiště moc vysoko a stabilita bude v už totálně kélu.chce to laborovat s posouváním zátěže .....

No dovažovat se mně nic nechce a tyhle dva akupacky mam na závody do éra (a byly dohromady skoro za 4 litry, tak je nechci huntovat v lodičce, kterou ma kluk pro potěšení) Takže mě napadá jen jedno a to je objednat ještě jeden 4S 5000mAh a V-kabely zanechat. Dík za rady. smile

Share

Palec nahoru Palec dolu