1

Téma: TT Most 2010 - připomínky

Ahoj Kapitáni!
Tak první letošní soutěžní setkání v tug towingu je za námi.:) Do jeho organizace a přípravy bylo vloženo hodně úsilí mnoha lidí. Proto by nás zajímalo, co se Vám v Mostě líbilo a nebo naopak, co by bylo potřeba zlepšit (přípravu, informovanost, průběh soutěže, rozhodčí a pod).
Díky všem.
Keba

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

2

Re: TT Most 2010 - připomínky

Ahoj admirále a kapitáni !

Z mého pohledu a myslím, že mohu mluvit i za kolegy z týmu, byl "Most" fantastický. Celý organizační tým si zaslouží to nejvyšší ocenění. Pokusíme se co nejlépe zorganizovat prázdninový TTworkshop, aby se stal odměnou právě pro pořadatele celého seriálu a mohli si ho užít bez šílené honičky a starostí s organizací.

Nejvíc mne dostalo dekorování vítězů - čí byl nápad na udělení "medailí" ? cool  Vzhledem k tomu, že se mi podařilo jednu ukořistit a tudíž se s ní prsit  wink na pravidelných nedělních Poletových rozborech našeho klubu, mohu ji prohlásit za jednu z nejhezčích a nejvtipnějších cen.

V sobotu jsem měl nějaké poznámky k výkonu rozhodčích. Po objasnění situace jsem si to tajně zkusil "mimo soutěž". Samozřejmě páni rozhodčí máte pravdu = to prostě nejde uhlídat hmm . Pohyb smečky sudích kolem soutěžících by byl -zvlášť v Mostě- komplikovaný personálně i prostorově a pravděpodobně by něco ubral na skvělé atmosféře celého setkání.

Díky všem zůčastněným a nashle v Olomouci cool

Luďa - TF 323

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

J8 se také přidávám. Nemám sice s čím strovnávat a na žádné takové soutěži jsem nebyl, ale i přes velký počet účastníků to tak nějak odsýpalo, ikdyž pro mě, který startoval v lehkém až jako úplně poslední to bylo docela zdlouhavé. Ale to bylo jen tím velkým počtem soutěžícíh předemnou. Nikde jsem neviděl nějaké zbytečné prostoje ze strany rozhodčích!

Velice pozitivní byla startovní listina kam se dělaly tečky těm, kteří už mají odjeto. K dokonalosti jen chybělo, kdyby to baly velká svítící cedule v čele bazénu, na kterou by bylo odevšad vidět čitelné písmo. Ale to chápu že je asi nerálné. Pro mě jako nováčka totiž byl problém poznat který tým je který a jestli už pojedu nebo ne....

Určitě se ale těším na další kolo poháru!

Share

Palec nahoru Palec dolu

4

LMR napsal:

Nejvíc mne dostalo dekorování vítězů - čí byl nápad na udělení "medailí" ? cool  Vzhledem k tomu, že se mi podařilo jednu ukořistit a tudíž se s ní prsit  wink na pravidelných nedělních Poletových rozborech našeho klubu, mohu ji prohlásit za jednu z nejhezčích a nejvtipnějších cen.

V sobotu jsem měl nějaké poznámky k výkonu rozhodčích. Po objasnění situace jsem si to tajně zkusil "mimo soutěž". Samozřejmě páni rozhodčí máte pravdu = to prostě nejde uhlídat hmm . Pohyb smečky sudích kolem soutěžících by byl -zvlášť v Mostě- komplikovaný personálně i prostorově a pravděpodobně by něco ubral na skvělé atmosféře celého setkání.

Luďa - TF 323

"Metály" (a nejen ty) obstaral Nex a k našim potřebám je dotvořila jeho choť - Jajka.
Jinak ceny v tug towingu mají více méně jen symbolickou hodnotu. Myslíme si, že určitě nemají být motivací k účasti na soutěži. Tu vidíme jinde.

Výkon rozhodčích - jsem rád a oceňuji, že jsi si to zkusil. V pravidlech je, že si rozhodčí může vyžádat i podporu jiného rozhodčího, což se občas dělo i v Mostě a na další soutěžích se to děje také. Nikdo nejsme neomylní. To co rozhodčí vidí jako dotyk/nedotyk o metr vedle stojící člověk může vidět přesně opačně. Jak jsi sám viděl, praktická zkušenost z plaveb je v TT naprosto nenahraditelná.

Keba
P.S. Kdo je Admirál? Já to určitě nejsem smile

Keba - webmaster

5

ranovak napsal:

J8 se také přidávám. Nemám sice s čím strovnávat a na žádné takové soutěži jsem nebyl, ale i přes velký počet účastníků to tak nějak odsýpalo, ikdyž pro mě, který startoval v lehkém až jako úplně poslední to bylo docela zdlouhavé. Ale to bylo jen tím velkým počtem soutěžícíh předemnou. Nikde jsem neviděl nějaké zbytečné prostoje ze strany rozhodčích!

Velice pozitivní byla startovní listina kam se dělaly tečky těm, kteří už mají odjeto. K dokonalosti jen chybělo, kdyby to baly velká svítící cedule v čele bazénu, na kterou by bylo odevšad vidět čitelné písmo. Ale to chápu že je asi nerálné. Pro mě jako nováčka totiž byl problém poznat který tým je který a jestli už pojedu nebo ne....

Určitě se ale těším na další kolo poháru!

Pokusíme se informovanost soutěžících během soutěže zlepšit. Je to tak trochu problém, protože vše se děje velmi dynamicky a často trochu jinak než se neplánuje smile

Dlouhé čekání bylo dáno vysokým počtem startujících týmů. Už cestou z Mostu a při vykládce v Praze jsme začali zvažovat jak situaci uspokojivě řešit. Zatím nebudu ani naznačovat aby nevznikly fámy a zbytečné dohady. Pro tuto sezónu se nic měnit nebude.

Keba

Keba - webmaster

6

Ještě k "nováčkům" - určitě se nebojte zeptat, popřípadě upozornit.....opravdu se tím lidé okolo TT zabývají.
dlouhé čekací doby nikoho netěší, ale na větší ploše půjdou udělat 2 tratě současně, takže to bude mít ještě větší spád....snažíme se , aby TT nebylo o cenách ale o ovládání lodě.....a o pohodě, pokecu,pokoukání,popití, ,přemýšlení, etc....

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

7

RomanT napsal:

................................snažíme se , aby TT nebylo o cenách ale o ovládání lodě.....a o pohodě, pokecu,pokoukání,popití, ,přemýšlení, etc....

koupání ve vodě při 10stupních, brodění blátem...atd,atd ale o to lepší pocit a zážitky pak člověk má při vyhlašování výsledků big_smile big_smile
ps.zapoměl jsem na kroucení hřídelí cool

Chybami se člověk učí, ale nesmí je opakovat.
Optimismus je pouze nedostatek informací.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Ajaj ! Tak jsem to nemyslel. "Lov" cen rozhodně není to proč jezdím na setkání TT, jen jsem chtěl ocenit pracnou a krásně provedenou upomínku.

Osobně se bavím čekacími dobami víc než vlastní jízdou.

No a titul Admirála si - alespoň u mě - zaloužíš smile. To není žádné znevažování ostatních obětavých lidí kolem TT.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

LMR napsal:

Ajaj ! Tak jsem to nemyslel. "Lov" cen rozhodně není to proč jezdím na setkání TT, jen jsem chtěl ocenit pracnou a krásně provedenou upomínku.TT.

Já to taky tak nechápal.:) Hechme to být ať se do toho nezamotáme. Myslím že si rozumíme.;)

Keba - webmaster

10

Já ty čekací doby chápu a ikdyž to třeba v sobotu počátku bylo docela dlouhé, tak jsem tu dobu mezi jízdami využil k chytání rozumů od zkušenějších a k "průmyslové špinoáži" konstrukčních řešení jiných lodí... smile
Vzhledem k tomu, že se stavbou lodí a jejich provozem jsem neměl absolutně žádné zkušenosti, tak to pro mě mělo větší cenu, než mnoho hodin pročítání různých diskuzí nebo článků. Už vím co udělat jina, lépe, co je zbytečné atd.

Ale právě při tom se mi jednou stalo že se najednou ozvalo moje jméno a že mám jít na přípravu na start. A já neměl ani vyzvednutou vysílačku a baterie ještě v nabíječce... smile

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

ranovak napsal:

...
Ale právě při tom se mi jednou stalo že se najednou ozvalo moje jméno a že mám jít na přípravu na start. A já neměl ani vyzvednutou vysílačku a baterie ještě v nabíječce... smile

Díky za připomínku, já třeba tohle nevidím, protože jsem vlastně skoro vždy "IN" - pokusíme se najít způsob jak čekatele na plavbu lépe informovat.
Keba

Keba - webmaster

12

Nalim napsal:

koupání ve vodě při 10stupních, brodění blátem...atd,atd ale o to lepší pocit a zážitky pak člověk má při vyhlašování výsledků big_smile big_smile
ps.zapoměl jsem na kroucení hřídelí cool

No ukazoval jsem mimo jiné i Nexovi - náhradní dvě převodovky, náhradní dvě hřídele a asi deset sad baterek ...  jóóóó  chybama se člověk učí... big_smile

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

Také se přidám s chválou , loni jsem byl díky rc fóglum v Praze na Branickém soudku a tam jsem učinil rozhodnutí , že toto je ta správná cesta kterou se dát . Jsem strašně řád že jsem zažil bazén v Mostě. A synátora to kapitanovanÍ chytlo natolik , že už mu nestačí půjčená loď a tak teď do dalšího závodu stavím dalšího springoše.Prostě sakra dobře povedená akce

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Keba napsal:
ranovak napsal:

...

Díky za připomínku, já třeba tohle nevidím, protože jsem vlastně skoro vždy "IN" - pokusíme se najít způsob jak čekatele na plavbu lépe informovat.
Keba

Za sebe musím též pochválit tabulku s puntíky se stavem toho, kdo už má odjeto. Myslím, že dříve ani takto jednoduchý papír nebýval a přitom stačilo tak málo ;-). Zkrátka dokonalé. Když se k tomu přidá vyvolávání týmů megafonem, ev. Nexovo zvučným hlasem, tak už nebude co zlepšovat.

Možná bych upustil od zveřejňování průběžného pořadí, protože je to nadbytečný stresující faktor a vlastní konečné výsledky případné vítěze nepřekvapí.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

15

ladous napsal:

Možná bych upustil od zveřejňování průběžného pořadí, protože je to nadbytečný stresující faktor a vlastní konečné výsledky případné vítěze nepřekvapí.

A ja myslel ze o ten stres jde hlavne big_smile navic prubezne poradi se nezverejnovalo v prubehu posledniho kola, takze nekteri o prekvapeni rozhodne neprisli wink

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

ivvo napsal:
ladous napsal:

A ja myslel ze o ten stres jde hlavne big_smile navic prubezne poradi se nezverejnovalo v prubehu posledniho kola, takze nekteri o prekvapeni rozhodne neprisli wink

no s tim souhlasim jelikos jsme jeli v lehkem predposledni tak jsme nevedely ani kolik bodu jsme v posledni jizde daly a pocital jsem z horsim vysledkem

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

Zdravím,

Velice rád bych se připojil ke kolegům z fóra, kteří vyjádřují svůj pohled na setkání v Mostě.

Chtěl bych se k nim přidat i já a poděkovat za vytvoření super atmosféry a setkán s mnoha příjemnými lidmi, kteří se rádi podělili o své zkušenosti.

Zvláště pro mne jako pro člověka, který se účastnil poprvé takového seriálu byl přístup a naslouchavost ostatních důležitá pro získání nových a nových informací.

Dalším pro mne  velice velikým přínosem bylo i seznámení se se svým kolegou Edou s kterým jsme tvořili náš tým i když na poslední pozici ale odnesli jsme si skvělý pocit a těšíme se na djsem se ptal, jestli se další setkání.  smile

Pavel Burget - Rychlé Šífi

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř smile smile :

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

Všem, kteří celé soutěžní setkání připravovali, velký dík. Vše klapalo i při tak hojné účasti. Anteho trať super, nedalo se zabloudit a nebyla tak jednoduchá, jak z počátku vypadala.Nemůžu se dočkat Olomouce, Panistávky, no prostě si zajezdit, popovídat... Ještě jednou velký dík.

nejhorší smrt, je smrt z vyděšení

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

Já to shrnu ze strany pořadatele, děkuji za kladné ohlasi a omlouvám se všem na které jsem nebyl příjemný, ono když do vás 6 hodin v kuse někdo hučí tak z toho je pěkný bolehlav.

Jinak díky. Ta pochvala potěší.

ES Nojby

Elektronická Sekretářka Nojby pro neznalé: JSEM MUŽ

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

LMR napsal:

Z mého pohledu a myslím, že mohu mluvit i za kolegy z týmu, byl "Most" fantastický. Celý organizační tým si zaslouží to nejvyšší ocenění. Pokusíme se co nejlépe zorganizovat prázdninový TTworkshop, aby se stal odměnou právě pro pořadatele celého seriálu a mohli si ho užít bez šílené honičky a starostí s organizací.

Díky všem zůčastněným a nashle v Olomouci cool

Luďa - TF 323

Medaile připravila Jajka.
Nápad s dekorováním vítězů medailemi, když už si Jajka dala tu práci s nima, by bylo netradiční.

ESN

Elektronická Sekretářka Nojby pro neznalé: JSEM MUŽ

Share

Palec nahoru Palec dolu