1

Téma: Tug Towing Cup 2008

Vše co se týká tohoto připravovaného seriálu soutěží v Tug Towingu.
- připomínky
- dotazy
- sestavování družstev

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

2

Re: Tug Towing Cup 2008

Jestli mohu, tak je myslím zbytečné vymýšlet další  komplikace. Jen bych chtěl  technickou poznámku: vydali jste už kalendář na příští rok a jak sleduji účast  v minulé sezóně je mezi Vámi určité procento soutěžících (příště může být více), kteří jezdí i soutěže NAVIGa, nebylo by rozumné počkat až vyjde český a mezinárodní kalendář. Pokud jsem neoficiálně zjistil tak jeden termín téměř koliduje s ME v Polsku. Vím, že NAVIGU "nemusíte" dokonce někteří zavrhujete, ale jsme přeci jenom modeláři a děláme to pro zábavu, tak by jsme meměli dělat něco jako naschvály.
Nežádám reakce ani odpovědi, je to jenom k zamyšlení zainteresovaných. Dík.

Ať žijí dědkové, což takhle špenát by nebyl?

3

Ohledně pravidel mám dva návrhy:
1) Založím nové vlákno, které se bude týkat pouze pravidel k TT. O tomto rozhodnu hned demokraticky sám a vlákno zakládám hned včetně přesunutí příspěvků
2) Můžeme se bavit o pravidlech a návrzích to ano, ale současná pravidla by se měnila jen v případě, že by jejich změna byla vynucena nějakou nejasností nebo hrubou nepřesností. V sezóně 2008 pak můžeme změny na kterých se dohodneme ověřit jak by fungovaly v praxi.

Keba - webmaster

4

Dědek napsal:

Jestli mohu, tak je myslím zbytečné vymýšlet další  komplikace. Jen bych chtěl  technickou poznámku: vydali jste už kalendář na příští rok a jak sleduji účast  v minulé sezóně je mezi Vámi určité procento soutěžících (příště může být více), kteří jezdí i soutěže NAVIGa, nebylo by rozumné počkat až vyjde český a mezinárodní kalendář. Pokud jsem neoficiálně zjistil tak jeden termín téměř koliduje s ME v Polsku. Vím, že NAVIGU "nemusíte" dokonce někteří zavrhujete, ale jsme přeci jenom modeláři a děláme to pro zábavu, tak by jsme meměli dělat něco jako naschvály.

S domácími soutěžemi pokud je mi známo kolize asi nenastane. Bohužel vzorec - počet víkendů kdy lze nějakou soutěž uskutečnit - počet soutěží - vhodné lokality a jejich volné termíny = termínová kolize. Zkrátka to nemá řešení a bohužel nastanou situace, kdy si modelář bude muset vybrat na kterou soutěž nebo setkání pojede. Nejde jen o NAVIGU, ale třeba rychlíkáže, céčkaře atd...
Promýšleno to skutečně bylo.

Keba - webmaster

5

Z toho důvodu se i nepočítá jeden nejhorší výsledek ne?

6

Godric napsal:

Z toho důvodu se i nepočítá jeden nejhorší výsledek ne?

Přesně tak...toto pravidlo dává větší šanci uspět v seriálu pokud někam nemůže družstvo přijet, nemoc a pod.

Keba - webmaster

7

Dědek napsal:

Jak už napsal Keba - to nejsou naschvály. Prostě soutěží je víc než víkendů takže kolize nutně musí nastat.
TT mě pořád láká ale: Most je příliš daleko, Otrokovice kolidují s Moravským pohárem v Třešti (a tam jet musím, nenechám přece děcka ve štychu) a na jednu soutěž něco chystat...

Volno je o prázdninách ale to se zase každý kroutí že jsou dovolené...

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

SH napsal:
Dědek napsal:

Jak už napsal Keba - to nejsou naschvály. Prostě soutěží je víc než víkendů takže kolize nutně musí nastat.
TT mě pořád láká ale: Most je příliš daleko, Otrokovice kolidují s Moravským pohárem v Třešti (a tam jet musím, nenechám přece děcka ve štychu) a na jednu soutěž něco chystat...

Toto je přesně to co jsem nechtěl, aby se rozjela nějaká polemika, jen jsem myslel, že by se mělo pár dní počkat a potom se to pokusit nějak sladit.  Vím že to úplně nejde , ale přeci jenom?

Ať žijí dědkové, což takhle špenát by nebyl?

9

Dědek napsal:
SH napsal:
Dědek napsal:

Toto je přesně to co jsem nechtěl, aby se rozjela nějaká polemika, jen jsem myslel, že by se mělo pár dní počkat a potom se to pokusit nějak sladit.  Vím že to úplně nejde , ale přeci jenom?

To není polemika, to je konstatování stavu...
NS-kové a M-kové soutěže se střídají obtýden. Když plánujeme PM tak si jenom můžeme vybrat, jestli se budeme krýt s Mkama nebo NSkama. Dál do léta jít nemůžeme, protože konec je striktně dán termínem MiČR pro žáky. Víkend kolem 1.června je zabitý kvůli Dni dětí (akce v DDM a tak nezajistím ubytování), do toho započítej ještě Rudu a Dembovec a TT a...  Prostě, začíná toho být moc a tak si každý musí vybrat, co bude jezdit.

PS: Když jsme u toho, nevíš jestli bude zase něco v Dembovcu? A jestli ano,tak kdy?

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

tady nejde o polemiku, ale muzu te ubezpecit ze prave na program ceske NAVIGY se cekalo. jenze pak se na strankach KLOM objevil zapis kde je vyhlasen termin jedne souteze a druha bude mozna upresnena. navic vychazime z moznosti kempu a zarizeni ktere maji poradatele k dispozici. pokud reknou v otrokovicich ze maji volny vikend 2.5.-4.5, tak to bohuzel nikam neposunes. kluci v oseku termin prehazovali tak dlouho aby to bylo co nejlepsi pro vsechny, az se trefili na vikend v cervnu kde treba ivvo se kterym jezdi proste nemuze a mame smulu. proste nikdy nenajdes termin ktery vyhovuje vsem.

kazdy dobry skutek musi byt po zasluze potrestan

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

Info pro zájemce o Tug Towing Cup 2008:
- prosíme všechny, kteří se chtějí TT Cup 2008 účastnit, aby svoje družstvo zaregistrovali co nejdříve na této adrese:
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/plug … g/send.php
- první soutěž seriálu TT Cup 2008, Zimní TT v Mostě se již připravuje. Opět prosíme všechny zájemce o účast a hlavně o ubytování v Mostě, aby se přihlásili nejpozději do 10.ledna 2008! Propozice najdete na adrese:
http://www.mo-na-ko.net/php/portal/view … 2007120001

Keba - webmaster

12

Takže TT Cup 2008 skončil a jsou už i zveřejněné výsledky.

Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům soutěží za skvělou zábavu, doufám že příští rok bude stejná zábava a budou pořádány soutěže i mimo TT CUP 2009.

Chci pogratulovat vítězům v malém TT, boj byl nelítostný a musel rozhodovat poslední závod, škoda jen, že v Mostě byla Abeille jen ve formě trupu a nebyla nakoupena ani elektronika smile
Ve velkém gratulovat nebudu, to by byla samolibost smile

Děkuji všem, kteří se zúčastnili, bez nich by to také nešlo a nebylo by tolik zábavy.

Takže už se těším na další sezonu, boj bude určitě krutější, minimálně v dílnách na dokončení lodí big_smile

13

Jak to ten Marek s Cabem dělají, že mají míň bodů než my a jsou před náma? lol:lol:
(že by zafungovalo a´t lstí či podvodem, vítězství je vždy na prvním místě):lol:
Jinak taky všem přeji hodně zdaru v dílnách při přípravě na sezonu 2009!
Bude se nejspíš konat pod heslem: Za lodě krásnější!

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

14

Ve výsledkové listině byla chbyka, za což se NoJoFurt omlouvám! Už je to opravený.
Oficiálně budou výsledky vyhlášeny dnes nebo zítra. Reportáž z Braníku už se taky skoro hotová.
Pokud máte k TT Cup 2008 nějaké připomínky, návrhy a pod. tak sem s nimi :-)

Keba - webmaster

15

No Romane teda....ten uvedený slogan přece patří jinému účastníku   lol

Keba mi dosvědčí, že sem ho na to upozornil - prý to kontrolovaly čtyři páry očí před zveřejněním a nikoho to netrklo - tak musíš hledat tam   lol

Ne - všecko v pohodě  jsem rád, že jsem tuhle TT partu poznal a mohl si zajezdit a zasoutěžit.

Plnou vahou své osobnosti souhlasím s tím, co napsal Godric wink

Jenom sna Ivvo by mohl uznat, že tu flašku mi dluží (za záskok v Olomouci, na základě kterého nakonec NeJaToD zvítězil  lol:lol::lol: ) lol:lol::lol:

Už se těším na příští rok.

P.S. Kdy vyjdou tolik diskutovaná a tajuplná "Pravidla TT 2009 verze "od Voraře""? lol

MONAKO I, CARIBIC, RARACH, SC B2, SC B3, SMIT BISON
a potom už jenom letadla:
EXTRA 300S na 30ccm, FW 190 na 15ccm, SuperZoom na stříďák, ...... atd

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

msob napsal:

Keba mi dosvědčí, že sem ho na to upozornil - prý to kontrolovaly čtyři páry očí před zveřejněním a nikoho to netrklo - tak musíš hledat tam   lol

Ne - všecko v pohodě  jsem rád, že jsem tuhle TT partu poznal a mohl si zajezdit a zasoutěžit.

Jenom sna Ivvo by mohl uznat, že tu flašku mi dluží (za záskok v Olomouci, na základě kterého nakonec NeJaToD zvítězil  lol:lol::lol: ) lol:lol::lol:

P.S. Kdy vyjdou tolik diskutovaná a tajuplná "Pravidla TT 2009 verze "od Voraře""? lol

Jakou flašku? Kdyby jsi byl pořádný záskok tak jsme před bráníkem měli náskok a ne ztrátu cool

Na konci dubna při víkendu s TT budu mít důvod pít, tak nějakou popravíme wink

Jinak taky díky všem za účast a urputné boje, abych už začal zbrojit na příští rok, obhajova nebude vůbec jednoduchá, skoro až nemožná, ale my se nedáme a jak s Nexem říkáme:
NEJAk TO Dopadne... lolcool

A jak říká klasik:

"Je čas skončit přátelé, bude mi smutno... tak za rok na Ydykseb (TT)" tonguecool

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

msob napsal:

Tímto dosvědčuji :-)

Pravidla včetně průvodního článku jsou připravena k distribuci a zařazena do edičního plánu :-) Vidím to na příští týden. Ještě nějaké ty obrázky a bude to kompletní. Berte to ale tak, že pravidla složitě popisují jednoduché věci. Takže se vám některé věci budou zdát složité. Opak je ale pravdou.

Keba - webmaster

18

Jako nezúčastněný a přihlížející modelář na TT v Bráníku bych si dovolil jen jednu poznámku:
chtělo by to pravidly donutit soutěžící k dodělání remorkérů do stavu např. jako kebův remorkér pro těžký TT. Když vidím že někdo jezdí s provizorní nástavbou dle fotek celou sezonu, tak je to špatně a nebudí to dobrý dojem. Vždyť udělat slušnou nástavbu netrvá zas tak dlouho.
Taky bych trochu upravil používání springerů - zde bych taky vyžadoval nástavbu remorkéru.

Share

Palec nahoru Palec dolu

19

duke napsal:

Jako nezúčastněný a přihlížející modelář na TT v Bráníku bych si dovolil jen jednu poznámku:
chtělo by to pravidly donutit soutěžící k dodělání remorkérů do stavu např. jako kebův remorkér pro těžký TT. Když vidím že někdo jezdí s provizorní nástavbou dle fotek celou sezonu, tak je to špatně a nebudí to dobrý dojem. Vždyť udělat slušnou nástavbu netrvá zas tak dlouho.
Taky bych trochu upravil používání springerů - zde bych taky vyžadoval nástavbu remorkéru.

Nová pravidla na neduh nedostavěných nástaveb již pamatují a v nové sezóně by se už takový remorkér neměl ukázat. Pokud jsem si stačil všimnout, tak Springery měly "remorkérové" nástavby všeny.
Rozhodně snaha o vylepšení vzhledu remorkérů i tratí bude pokračovat.

Keba - webmaster

20

duke napsal:

Trošku bych si rýpnul, ano, jedna loď u mne je pořád stejná, ale druhá si myslím nějaký postup má, viz například přidání dýz, oken atd na trupu. Ne každý má čas na stavbu a doufám, že v zimě toho času bude víc.

21

No třeba tento rozpracovaný Springer mě zatím moc nástavbou remorkér nepřipomínal:
http://picasaweb.google.cz/Tomas.Blahut … 9501697442
, ale třeba po dodělání se to změní.
Překvapila mne slabost pohonů některých lodí - vlek se jen s těží začal pohybovat.
Přes rok se čas dá najít a udělat slušnou provizorní nástavbu nezabere zas až tolik času. 100% maketová je časově o něčem jiném, ale dá se také zvládnout. Když pak od závodníků slyšíš že to nemá cenu, že je loď stejně jen sportovní náčiní, tak bych řek že takový přístup nemá cenu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

22

duke napsal:

No třeba tento rozpracovaný Springer mě zatím moc nástavbou remorkér nepřipomínal:
http://picasaweb.google.cz/Tomas.Blahut … 9501697442
, ale třeba po dodělání se to změní.
Překvapila mne slabost pohonů některých lodí - vlek se jen s těží začal pohybovat.
Přes rok se čas dá najít a udělat slušnou provizorní nástavbu nezabere zas až tolik času. 100% maketová je časově o něčem jiném, ale dá se také zvládnout. Když pak od závodníků slyšíš že to nemá cenu, že je loď stejně jen sportovní náčiní, tak bych řek že takový přístup nemá cenu.

Tento springer vychází ze skutečného remorkéru a stavěl jsem ho cca 3 týdny.. Jel jsem s ním první soutěž a proto bych ho do kategorie věčných nedodělků zrovna neřadil.

Ale můžeš být klidný. V Mostě už bude kompletně hotový a to se chystám předělat celý trup...

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

23

Jak jsem psal. Příští sezónu (2009) se už vyloženě rozestavěné a bez povrchové úpravy provedené remorkéry neobjeví. Tuhle kritiku bereme a bude snaha to zlepšit. tug tuwing by měl být o lodních modelech nikoliv o sportovním náčiní. To se mi příčí taky.
Z plaveb, které jsem viděl a byla jich určitě většina, měl problém s výkonem v prvním kole tým Rudá rota a to proto, že měli špatně nabité nebo vadné baterie. Přesný důvod neznám. S malým vlekem si poradil každý remorkér, který tam byl. Parníkáři byla kapitola sama pro sebe, výkon parníků se zapřaženým vlekem byl až do této soutěže prakticky velkou neznámou. Tahání plošiny si prakticky všichni vyzkoušeli taky poprvé a nikdo nevěděl co udělá nový vektor tahu lan se záděma remorkérů.
Možná ti přišlo, že remorkéry mají malý výkon, ale brankama se nikdo nežene jak FSRko :-) Někomu to možná pluje pomaleji jinému rychleji, ale výkon k tomu aby vpohodě utáhly vlek mají všechny.
Pokud tě TT zaujal, přijď si TT na nějaké soutěžní setkání vyzkoušet. Určitě parťáka najdeš. Pak uvidíš sám jaký je to obrovský rozdíl, když se na to jen díváš a když máš v ruce vysílač a snažíš se proplout trať co nejlůépe. Pak přijdou situace, kde se ti opravdu bude zdát, že remorkér nemá dostatečný výkon. :-)

Keba - webmaster

24

Ještě k "síle" remorkérů. Jezdím malý vlek s 400 motorama 1:3 převodem a 40 modelou šroubem(6 článek nebo 6V gel)- tahle sestava je pomalá, myslím že jedna s nejpomalejších, ale dá se to stihnout, jen nemáš prostě tolik času.....síla je dostatečná, jen rychlost chybí, to je fakt. Zase, v době pořízení, to pro mě bylo schůdné finanční řešení-jezdím se synem a potřeboval jsem 2 lodě, 2 vysílačky...atd atd. Dnes bych šel do 400 napřímo a 30mm šroubu( malý vlek) mě se prostě přemotorovaný lodě nelíbí, ani vývoj jdoucím ke "specialům", ale to je prostě vývoj open soutěže, každý chce vyhrát.(i já stavím 2šroub special)
Jinak si myslím že Braník byl návrat k pohodě, pochopili jsme že se hádat o tom jak která trať vypadá, jak je zajištěno okolí, je podružné, důležitá je zábava a chuť jezdit.
ZNOVU bych chtěl poděkovat všem, kteří organizovali letošní TT (Most, Otrokovice, Osek, Olomouc, Braník)
za jejich snahu udělat něco pro druhé.
Sezona je za námi, zapomeńme na hádky a pojďme stavět a vylepšovat svoje modely, nabídněme organizátorům pomoc při akcích příštích, nápady a připomínky je třeba řešit už nyní, Most 2009je za rohem....

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

25

Je jasný že model nemůže projet trať jako FSR, ale u některých modelů (hlavně jeden Springer, měl hnědou nástavbu a ještě jedna loď z těžkého TT) jsem postrádal dostatečný výkon pro už samotné rozpohybování vleku.
Pro atraktivnost kategorie bych opravdu nutil soutěžící stavět aspoň polomakety - stačilo by podobnost doložit fotkou, pdf nákresem apod.
Nebylo by také od věci snažit se sjednotit měřítka, alespoň dvou lodí ve vleku (vypadá dost špatně když měřítko ve vleku nesouhlasí, to samotné platí i o věku/typu remorkéru (starý/moderní)).
No pokud se chce modelový TT přiblížit tomu skutečnému, čeká CZ scénu ještě daleká cesta, snad se vše časem nasměruje tím správným směrem.

Share

Palec nahoru Palec dolu