376

Re: Springer Class - tlačné remorkéry

vejdou se tam docela v pohode... dokonce mam mezi motory baterie, takze misto tam je...
co se tyka nastaveni protitahu, je nutne vedet  co mas za radio, ale i tak jsem si to radsi nechal nastavit, takze v tomto smeru neporadim wink

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

377

na rádiu nezáleží jen musí být počítačové tzn. programovatelné
na protitahy používám deltamix - evalony + volný mix pro kormidla.

378

... ches má taky Optika jako ty, Ante :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

379

Pri rozložení funkcii kniplov v leteckom mode 1, čo je v našich končinách najbežnejšie ( plyn + krídelka napravo, výškovka smerovka naľavo)  je možné  použiť zabudovaný mix V-tail (väčšinou sa dá nájsť  v menu  "glider). 
Teda za predpokladu, že chcem mať potiťahy + plyn na jednom knipli ( ľavom) a kormidlá na pravom knipli.

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

380

RTFM :-) 

v návodu k rádiu je to popsané docela dobře  je to funkce evalony  jen si musíš představit že tak křidélka co jsou tam popsaná jsou motory :-)

381

Ante napsal:

... je to funkce evalony ...

... když nebudeš moci najít evalony, zkus hledat elevony :-)

Share

Palec nahoru Palec dolu

382

nestálo by to za samostatný tok info?
pokud nemáš počítačové rádio, existuje mixovací krabička.....mě fungovala( a funguje) jen je trochu náchylná na vlkost....proto jsem to smixnul za pomocí Jirky Godrica v rádiu..

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

383

RomanT napsal:

nestálo by to za samostatný tok info?.

Rozhodně už ta debata o mixování nepatří sem. Mít práva k přesouvání příspěvků, tak zasáhnu, jenže nemám ;-(.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

384

Zdravím,

Děkuji vem za rady. smile

Než jsem si tohle pečetl tak jsem dal do kupy jiný trup o chlup většího springera na 2 šrouby.

Ano radio mm počítačové, jedná se o optica.  Nemám s mixi moc zkušeností ale docela jsem to pochopil. Takže děkuji všem a když bude nejhůř tak se někoho optám v Olmiku až se uvidíme.

Přeji všem pěkný den a a´t vše v poho proplijem smile  smile   smile

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř smile smile :

Share

Palec nahoru Palec dolu

385

mixujte pánové, mixujte, proč to dělat jednoduše když to jde složitě ..... každej 4kanál má 2 kniply na 2 kanály kam se dají připojit 2 regly a je po mixovacích nesmyslech, pak stačí jemné palce a né zbrklost v podobě páčkového běsu...... ten ale nevyrovná žádný mix jak jsem si všiml v 99% případů v mostě.
JEN SE DÁ PAK LÉPE SVÁDĚT NEUMĚTELSTVÍ NA ELEKTRONIKU .;)

Zkouším věci dělat jinak.I když si občas nas... do bot!

Share

Palec nahoru Palec dolu

386

tentokrát jsem proti, Petře.....osobně vyzkoušeno.....pokud máš sledovat trať , kolegu, vlek, dění okolo, nemáš na hlavomix čas........věř mi- u tlačákú ano, to je jako jedna loď, ale u tahání ne,,,,,,já to zkusil, myslím že i Nojby, je nas víca vlastně nikdo to nejezdí-

Share

Palec nahoru Palec dolu

387

no aspon opět můžu plnit své heslo.....;)
osobní zkušenost mi velí dělat to jednoduše , Nowgorod je totálně nestabilní a jde to uřídit v pohodě (teda na druhé jízdě big_smile), tudíž každá lod s kýlem bude už naprostá pohoda a relax a to i s odpojeným kormidlem
cool

Share

Palec nahoru Palec dolu

388

RomanT napsal:

tentokrát jsem proti, Petře.....osobně vyzkoušeno.....pokud máš sledovat trať , kolegu, vlek, dění okolo, nemáš na hlavomix čas........věř mi- u tlačákú ano, to je jako jedna loď, ale u tahání ne,,,,,,já to zkusil, myslím že i Nojby, je nas víca vlastně nikdo to nejezdí-

Tak potom chudaci čo jazdia na UNC060 sledovat cestu lyžicu a este aj riadit dvomi pákami TsTss  je to velmi jednoduche ako na skutočnom remorkery :-))

nikdy neni tak zle aby nemohlo byt ešte horsie!!!!!

Share

Palec nahoru Palec dolu

389

Pánové, ani u tlačáku to není sranda, poprvý jsem měl loď bez mixů, buď zapomínám přidávat plyn, nebo točit jedním kormidlem, ale jde to, stačí se podívat na Jardu, nebo Roerta, ti jinak neřídí. Chce to ale cvik a to ne malej, mně to vůbec zatím nejde, ale daj se pak dělat kouzla.

nejhorší smrt, je smrt z vyděšení

Share

Palec nahoru Palec dolu

390

Ja sem zase člověk kterej určitě bude jezdit pomoci mixu už jenom proto že použivam radio i na letadla a mam tím pádem jednu páčku bez zpětné pružinky a to by bylo už hodně blbe řídit jednou páčkou na pružince druhou bez

footy, Challenger, Springer - Sofia, Ruský dělový člun, hrouda laminátu :-)

391

kio11 napsal:
RomanT napsal:

Tak potom chudaci čo jazdia na UNC060 sledovat cestu lyžicu a este aj riadit dvomi pákami TsTss  je to velmi jednoduche ako na skutočnom remorkery :-))

Tak znovu a lépe: můj příspěvek se týká jen a pouze remorkéru v TT ,tedy zadního nebo předního. Nikoli samostatných lodí (tlačáků, talířů a pod) o stavebních strojích nemluvě....
PS: měl jsem možnost řídit TR 438 a vlastním strojnický průkaz na bagr/ unc........
PS2:neříkám že to nejde, jen to doporučuji zkusit se zapřaženým vlekem, s partnerem, a v soutěži.....

Share

Palec nahoru Palec dolu

392

,,PS2:neříkám že to nejde, jen to doporučuji zkusit se zapřaženým vlekem, s partnerem, a v soutěži.....,,

ZKUSÍME......

,,Ja sem zase člověk kterej určitě bude jezdit pomoci mixu už jenom proto že použivam radio i na letadla a mam tím pádem jednu páčku bez zpětné pružinky a to by bylo už hodně blbe řídit jednou páčkou na pružince druhou bez,,

JÁ MĚL JINÝ PROBLÉM , NAKONEC JSEM MUSEL DO FUTABY DALŠÍ NEUTRALIZACI VYPILOVAT  RUČO , ABY SE MI VRACELY OBĚ PÁKY......

,,

Share

Palec nahoru Palec dolu

393

petr hájek napsal:

,,PS2:neříkám že to nejde, jen to doporučuji zkusit se zapřaženým vlekem, s partnerem, a v soutěži.....,,

ZKUSÍME......

Nějak si nejsem teď jistý, ale neříkal jsi loni v Bráníku, že v Mostě budete mít jeden tým na lehký TT, aby jste to taky zkusili? Most byl a tým jsem tam neviděl... No doufám, že na příští soutěži to už opravdu zkusíte a nebudete jen "vyhrožovat" cool tongue

http://unios.cmkos.cz/pics/smile.gif
NeJaToD team

Share

Palec nahoru Palec dolu

394

tým se zkomplikoval v důsledku přehodnocování osobních vazeb.......ŘEČENO POLITICKOU HANTÝRKOU....:cool:

Share

Palec nahoru Palec dolu

395

Celkom zaujímavá a pomerne jednoduchá predloha pre nástavbu na Springera:

http://www.tugspotters.com/dev/index.ph … 30054#more

PeterP

Share

Palec nahoru Palec dolu

396

Kluci chtel jsem se zeptat jestli stale plati pravidla, ze springer muze mit baterku max 7,2V ? Budu nucen vymenit baterky ve svem a momentalne tam mam 2x 6V Pb kazda 5Ah, ale premyslim nad vymenou za dvojclanek LiPol, tzn. 7,4V. Netvrdim, ze budu jezdit na nejake souteze, ale co kdyz nekdy jo, tak nechci jit mimo pravidla i pro normalni pojezdeni.

Diky za Vase reakce a preji hezky vikend.

Share

Palec nahoru Palec dolu

397

Baterku můžeš mít jakou chceš, pohon taky. Jen (pokud by jsi se chtěl zúčastnit TT) se musíš rozhodnout o počtu šroubů (jedno nebo dvoušroubý) a délce trupu, abys případně spadal do lehkého TT nebo těžkého. Bližší informace a kompletní pravidla TT na stránce http://www.tugtowing.cz

Share

Palec nahoru Palec dolu

398

Diky za info. Ja prave narazil na informaci http://www.mo-na-ko.net/php/portal/page.php?id=9 kde se pise v omezene tride 7,2V nominalni hodnoty. Ale jelikoz to bude starsi clanek, tak me zajimalo jestli se neco zmenilo.

Share

Palec nahoru Palec dolu

399

Netfinity napsal:

Diky za info. Ja prave narazil na informaci http://www.mo-na-ko.net/php/portal/page.php?id=9 kde se pise v omezene tride 7,2V nominalni hodnoty. Ale jelikoz to bude starsi clanek, tak me zajimalo jestli se neco zmenilo.

Zmiňovaná pravidla platí pouze pro Springer Cup, kde je žádoucí, aby modely Springerů byly rovnocennými soupeři. Je-li Springer stavěn primárně pro Tug Towing, není nutné se těmito pravidly vůbec zaobírat.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

400

Aha, diky Ladousi. V tech kategoriich se nevyznam, tak jsem se musel zeptat. Uz v tom mam jasno.

Share

Palec nahoru Palec dolu