1

Téma: Springer Class - tlačné remorkéry

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=522762

Jen by mě zajímalo, zda se tím u nás také někdo zabývá? Na TT to asi použít nepůjde, ale s tím tlačným člunem to nevypadá špatně.

pěkný den

Viktor

Share

Palec nahoru Palec dolu

2

Re: Springer Class - tlačné remorkéry

kolego, tuhle stránku jsem tu zveřejňoval už vloni, a psal i o tom, jak je to perspektivní kategorie, hlavně pro mládež, díky nenáročné stavbě,  levnému vybavení, a rovněž možnostem, když krom tug-towingu s tím hrají i lodní polo a pod. Krom toho se kategorie už šíří i v Evropě, zatím v GB a N. Bohužel naše modelářská veřejnost pokývala hlavami, a konstatovala, že je to sice pěkné, ale WG je lepší...

JUDr. Karel Sochor koncem února 2019 zemřel.
Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

3

v Protivanově bude pravděpodobně i kategorie tlačáků, zatím jen maličká.  Když zbude čas  zkusil bych to postavit a rád bych to prezentoval na ModelHobby na podzim. Mne se to moc líbí. Myslím, že se s tím dá užít hodně legrace za málo peněz. Kdyby se našel někdo kdo by uděla trupy tak si myslím, že by se to mohlo i chytnout.  Bylo by to něco jako F4A jen pro  TT.

4

karaso napsal:

kolego, tuhle stránku jsem tu zveřejňoval už vloni, a psal i o tom, jak je to perspektivní kategorie, hlavně pro mládež, díky nenáročné stavbě,  levnému vybavení, a rovněž možnostem, když krom tug-towingu s tím hrají i lodní polo a pod. Krom toho se kategorie už šíří i v Evropě, zatím v GB a N. Bohužel naše modelářská veřejnost pokývala hlavami, a konstatovala, že je to sice pěkné, ale WG je lepší...

tak to se omlouvam, prehledl jsem to...

V.

Share

Palec nahoru Palec dolu

5

navrhoval jsem Pepovi Darvašovi, aby to zkusil zaformovat a udělat výlisky, plán je k dispozici na stránce, kterou tu prezentoval vicmac, ale nějak to zdechlo na skrčeninu

Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

6

škoda, myslím, že by to byla dobrá kategorie pro ty kterým se nechce stavět velký remorkér pro TT a pro juniory.

7

Je to stavebně neobyčejně jednoduché, levné, stačí dvoukanál, není potřeba tam dávat různé vymyšlenosti jako příčný pohon a naviják, jako pohon stačí jedna čtyřstovka s převodem, na výrobě nástavby je možné se fantazijně vyřádit, materiál je spotřební, takže stačí postavit slepenec s bočnicemi ze silnější překližky, ale našel jsem na netu i modely zřetelně s bočnicemi z plného dřeva,  případné překročení hmotnosti trupu není kritické, místo laminování stačí jen prosytit obšívku epoxydem, a po sezóně odmontovat vybavení a trup vyhodit...

Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

8

Zkusím to postavit na čtyřstovku s převodovkou 1:3, délka cca 40 cm, zaujalo mě to. Pokud se zadaří, vezmu to pak na nějaký sraz ukázat.

Share

Palec nahoru Palec dolu

9

na té stránce je plánek, nejsem si momentálně jist, jak dlouhý ten model je... tam jsou samozřejmě rozměry v palcích...

Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

10

Našel jsem specifikaci, kde se píše, že je to max. 47 cm (resp. 18 palců). Plánek mám stažený, zkusím to vytisknout 1:1 a uvidím, jak to přesně vyjde.

Share

Palec nahoru Palec dolu

11

...45 cm, překlepl jsem se.

V.

Share

Palec nahoru Palec dolu

12

a kolik ti vyšla šířka a výška bočnice ?

Čest jeho památce.

Share

Palec nahoru Palec dolu

13

pro ty co se jim to zdá moc obyčejné, jak je vidno dá se stím si i vyhrát.

http://static.rcgroups.com/forums/attachments/5/3/4/7/3/a1259616-240-DSCN1488.JPG

14

Panove nenasli jste tam nejaka ucelena pravidla?

Share

Palec nahoru Palec dolu

15

karaso napsal:

a kolik ti vyšla šířka a výška bočnice ?

Ted jsem to jen narychlo stahnul a pokusil se vytisknout bocnici (soubor  20060926064119646.pdf) na strane http://www.rcgroups.com/forums/showthre … amp;page=7 a celkova delka mi vychazi 458, což odpovídá těm 18 palcům. Výška max je 10,5 cm. Vytisknul jsem to na A4 a zvětšil 2x na 2 A3, které jsem slepil. Je to jen narychlo, zbytek planku vypada, ze je to prizpusobene na ty A4, jeste to proverim. Sirku zatim nevim.
Zmineny odkaz obsahuje i kompletni planek, ale v dnesnim fofru netusim jak primet Acrobat, aby to dokazal vytisknout na 2 A3.

Pravidla resp. specifikace je zde http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=522762 v prispevku #4.

V.

Share

Palec nahoru Palec dolu

16

vicmac napsal:

Pravidla resp. specifikace je zde http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=522762 v prispevku #4.
V.

A co to kormidlo? Nekde dal v diskuzi jsem videl trojite kormnidlo.
Jeste je podle me skoda toho napeti 6V.

Share

Palec nahoru Palec dolu

17

pokud to někdo překreslí do lidského plánu,dohodneme se standartní velikosti(+-2cm) tak do toho jdu....

Optimismus je jen nedostatek informací...aneb zabij bobra, zachráníš strom....

Share

Palec nahoru Palec dolu

18

Když jsem si pustil video jak s tím hrají vodní pólo, tak jsem pochopil, proč to dělají z tak masivního dřeva. Je to masakr! big_smile

Keba - webmaster
http://www.tugtowing.cz

19

burdal1 napsal:
vicmac napsal:

V.

A co to kormidlo? Nekde dal v diskuzi jsem videl trojite kormnidlo.
Jeste je podle me skoda toho napeti 6V.

To jsem tam také videl. Moc jsem nepochopil, zda se tim opravdu zlepsi manevrovaci schopnosti. Na planech, ktere jsou tam k dispozici jsm si ale vsiml zvlastniho prurezu kormidla, ktere je zakonceno jakymsi vydutim na obe dve strany a je u toho poznamka, ze to zlepsuje manevrovatelnost.

Na planech jsou take zakresleny dve gelovky, voltáž mě také zarazila, ale zatim to neřeším.

V.

Share

Palec nahoru Palec dolu

20

ty další dvě kormidla jsou tam zkrzeva lepší manevrovatelnost při couvání.

21

RomanT napsal:

pokud to někdo překreslí do lidského plánu,dohodneme se standartní velikosti(+-2cm) tak do toho jdu....

já to budu stavět v rozmezí 42-45 cm délky.

ad video: pěkně si kluci zařádili lol

Share

Palec nahoru Palec dolu

22

Ante napsal:

ty další dvě kormidla jsou tam zkrzeva lepší manevrovatelnost při couvání.

No to jo. Ale je to v souladu s pravidly?
Mozna zkusim ten trup postavit pod nastavbu z Perkinse ( http://www.mo-na-ko.net/namolo/RegLodi/ … kinson.jpg )- velikostne je to akorat. Kazdopadne bych udelal "klubovou" modifikaci bez omezeni napeti (ono i na 6V gelovce se tech 6V take hrave preleze).

Share

Palec nahoru Palec dolu

23

a nestačila by jedna a nebo 6 článek?....dal bych rozměry(+-tolerance),max 7,2V,doba jízdy 20 min... velikost vany?-prostě to omezit aby to pořád vycházelo levně.....kolik kormidel bych neřešil....

Share

Palec nahoru Palec dolu

24

2x gel tam bude asi proto že na jedný mi při záběru spadne rychle napětí a regl to vyhodnotí a omezí-se domívám-musím mít vypnutou ochranu....je to tak?

Share

Palec nahoru Palec dolu

25

bez omezení napětí asi ne, ale možná ten šestičlánek 7,2 by šel. Limity jsou pro to aby zustala zajednak zachována cenová dostupnost a druhak aby byla pokud možnost zachována srovnatelnost výkonu.