151 Naposledy upravil: PetrP (04-07-2019 12:49:14)

Re: První středa v měsíci

Tak to tedy soustrast (sám vím co to obnáší mít auto vykradené/ukradené/poškozené).

Škoda žes nemohl dorazit, ale nějak se to zvládlo. Počet nebyl zrovna vysoký (4 celkem, 2 bez lodí), ale ono to na Proseku nebývá o moc lepší. Sestava trochu obměněná, zas pro změnu dorazili ti, co to mají na Prosek z ruky. Podmínky pro ježdění solidní, na vodě sem tam nějaký lísteček a tráva (břehy pokosené) co se trochu motala na šrouby, ale nic hrozného. Lidí kolem dost (provoz na cyklostezce, aktivity na březích dokola rybníčku), ale žádné nepříjemnosti a konflikty, místa dost. Než jsem přišel, kolegové se usadili kde bylo volno (u laviček podél cyklostezky) Zvířectvo (ryby, kachny) též nebylo proti lodím nepřátelsky naladěné. Z mého pohledu tedy spokojenost a klidně bych sraz v této lokalitě někdy zopakoval. Záleží, co na to další lidi.

Share

Palec nahoru +1 Palec dolu

152

Ve středu 7. srpna 2019 navrhuji se sejít v 19:00 h na Košíku s osvětlenými lodními modely.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

153

V zásadě dobrý návrh, místo je to vyzkoušené, navázalo by se na tradici. Akorát mě znepokojuje aktuální stav. Cca před týdnem jsem kolem jel na kole a moc dobře to tam na mě nepůsobilo. Voda vypadala na pohled nevábně a železné molo silně znečištěné trusem vodního ptactva. Ale jistě vhodné, aby se nedalo na jediné svědectví, ale stav nádrže posoudil i někdo další. Třeba to nakonec bude vyhodnoceno lépe. Osobně se tam bohužel dostanu nejdříve za týden (dovolená mimo Prahu), tedy nyní neposloužím s provedením fotodokumentace.

Share

Palec nahoru Palec dolu

154

Se obávám, že voda bude na mnoha místech vypadat podobně.

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s6448.gifModře píšu v roli administrátora DF (od května 2010) a černě jako běžný uživatel.
                       S přátelským pozdravem ladous

155

Na Košík cestu mít nebudu, ale zjistím orientačně Prosek.
Teď o víkendu trochu sprchlo a ještě se něco hlásí, mohlo by to spláchnout molo a krapet naředit i bordel ve vodě.
Jak to vypadá v Modřanech a na Lužinách nemám potuchy.

Share

Palec nahoru Palec dolu

156

V Modřanech minulý čtvrtek plno koupajících se lidí a kachen. Díky tomu i dost plovoucího bordelu.

Share

Palec nahoru Palec dolu

157

Ahoj,
takže se blíží první středa v měsíci, tentokráte (už) v Srpnu.
A protože můžeme mluvit o tom, že polovina sezóny je za námi, sejdeme se tentokráte trochu jinak. Kdysi tradiční, dnes opomíjená lokalita nádrže Košík bude cílem našeho srazu a o proti minulým středečním srazům budou tentokráte probíhat i večerní jizdy s osvětlenými modely. A to nejlepší nakonec - vezměte si sebou nějaké maso nebo jen buřta, přivezeme na sraz grill!

Kdy? 7. 8. 2019
Kde? Retenční nádrž Košík v Praze
GPS: 50°2'29.557"N, 14°30'26.373"E
Parkování před hrází rybníka (kousek je třeba vše odnést)
V kolik? Od 19h...ale budeme na místě i dříve

D.

Share

Palec nahoru Palec dolu

158

Včera večer jsem se zastavil omrknout Košík, sice už bylo šero, ale přeci jen znát, že to tam vypadá lépe než jak jsem viděl minule. Zřejmě to ochlazení a deště za poslední týden pomohly.

Voda sice nějak dost tmavá a neprůhledná (pro špatné světlené podmínky jsem nedokázal lépe vyhodnotit), ale v zásadě se zdála čistá, pouze minimum plovoucího bordelu. Molo sice stále ne zcela sterilní, ale mnohem čistší než předtím. S ježděním bych to tedy viděl pozitivně.

Na vodě větší množství kachen a také nějaké labutě (staré i mladé). Snad nebudou nějak agresivní, nádrž není úplně malá a fauna má prostor odplout stranou. Bohužel otravovali komáři, ale snad je zažene kouř z grilu. S ním bude třeba trochu opatrnost (na břehu suchá tráva).

Ještě nevím přesně, jak budu zítra večer stíhat, ale stmívá se pozdě a když má být v plánu noční ježdění, tak by mělo být od zahájení do úplné tmy dost času a snad zvládnu nějak rozumně dorazit.

Share

Palec nahoru Palec dolu